Sindelhöyük İmam Hatip Ortaokulunda madde bağımlılığı semineri yapıldı

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Sindelhöyük İmam Hatip Ortaokulunda madde bağımlılığı semineri yapıldı
Kayseri Olay Haber -

Develi Sindelhöyük İmam Hatip Ortaokulunda "Madde mi Mana mı?" konulu uyuşturucu ile mücadelenin anlatıldığı ailelere yönelik program düzenlendi.
Programa Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Mandar, Okul Müdürü Mehmet Akif Gürsoy,ve öğrenci velileri katıldı.
Develi Rehberlik ve Araştırma Merkezi yöneticilerinin slaytlar eşliğinde bağımlılıkla ilgili bilgilendirme sunumlarının ardından söz alan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Günümüzün en problemli alanlarından birisi madde bağımlılığı ile mücadeledir. Dünyanın en büyük zenginliği iyi bir evlat yetiştirmektir ve bu günümüzde giderek zorlaşmaktadır. Teknolojinin gelişimiyle her ne kadar imkânlar çoğalsa da bu gelişim özellikle gençlerimizin davranışlarında yozlaşmaya sebebiyet vermektedir. Bu sebeple her birimize önemli sorumluluklar düşmektedir. En ufak şüpheye düştüğünüz zaman bizlere, okul müdürlerimize gelerek yardım isteyebilirsiniz” dedi. Programın son konuşmasını ise Develi Kaymakamı Murat Duru yaptı. Madde bağımlılığı ile mücadelede herkesin hassas hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Duru “İlçemizde uyuşturucu ile mücadele konusunda özel ekip kuruldu. Kolluk gücü, devletimizin birimleri ilçemizde en iyi şekilde çalışıyorlar. Yakında meyvesini de alacağız” dedi.
Program sonrasında Kayseri il jandarma komutanlığına bağlı İz Arama Takip ve Narkotik Ekiplerinin uzmanlık alanlarıyla ilgili kısa bir gösteri yapıldı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN