Sağlık

Sağlık Haberleri

Gribin düşmanı 'kış çayı'

Kayseri'de 7 yıldır aktarlık yapan Hanzala Altun, gribin ilacının 'kış çayı' olduğunu söyleyerek, 'Gribin düşmanı kış çayıdır' dedi.

O ilçe maviye döndü

Kayseri'de Akkışla, Yeşilhisar ve Talas'tan sonra 20 Yaş üstü 2. doz aşılamada yüzde 75' in üzerine çıkarak mavi renge ulaşan 4. ilçe Hacılar oldu.

Koronavirüs hastasının 'aşı' pişmanlığı

Kayseri'de korona virüs tedavisi gören 54 yaşındaki Aysel Oğuz, Bir an önce 'eyvah' demeden aşınızı vurdurun diyerek aşı çağrısı yaparken, Kayseri Şehir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Avcı da, Bu aşısızların pandemisinin piki dedi.

Pandemiden en çok sporcular ve romatizma hastaları etkilendi

Fizik Tedavi Uzmanı Doktor Emin Dişli, pandemi döneminde eklem ağrılarından en çok etkilenen grupların arasında sporcuların ve romatizma hastalarının geldiğini söyleyerek, 'Virüs gibi hareketsizlik de direkt eklem ağrılarına sebep oldu' dedi.

Sağlık Bakanından yerli aşı açıklaması: İki doz aşısını olanlar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşıyla ilgili açıklama yaptı.

Genç yaşta ortaya çıkan eklem ağrılarına dikkat

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Deniz Nur Yıldız, artrit hastalığı ile ilgili verdiği bilgilerde erken teşhisin önemli olduğunu belirterek, 'Genç yaşta beliren eklem ağrıları mutlaka romatizmal yönden değerlendirilmeli' dedi.

Anne adaylarına Covıd-19 uyarısı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Burak Tanır da hamilelikte Covid-19 riski ve aşılarla ilgili bilgi verdi. Tanır; dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınından en çok etkilenen gruplar arasında anne adayları da yer aldığını, gebelik nedeniyle bağışıklığı zayıflayan anne adayları da koronavirüsü daha ağır geçirebildiğini söyledi. Tanır ayrıca özellikle hamilelik sürecinde covid-19'dan korunmak için ekstra önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Grip ve Covid-19 belirtileri karıştırılıyor!

Toplumda aşının yaygınlaşması ile maske konusundaki titizlik ortadan kalktı. Geçtiğimiz yıl neredeyse görülmeyen grip, doktorların yeniden gündeminde. Grip ve Covid-19 belirtilerinin sıklıkla karıştırıldığına ve bu durumun da pandeminin yaygınlaşmasına sebep olduğuna dikkat çeken uzmanlar, “Korona olmadan aşı yaptırılması ve belirtiler ortaya çıktıktan sonra ise ayırıcı tanı için PCR testi yaptırılması şart” uyarısında bulunuyor.

Kayseri ilk 10'da!

Kayseri en çok vaka sayısının arttığı ilk 10 içinde...

Yeniköy Mahallesi'ne hayırsever desteği ile ASM yapılacak

Melikgazi Belediyesi Hayırsever Balgüneş ailesi ile beraber Yeniköy Mahallesi'nde Balgüneş Aile Sağlığı Merkezi inşa edecek.

Dikkat! Saçınızı gün aşırı yıkamayın

Sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk adımı düzenli ve yeterli beslenme, kaliteli uyku ve stres kontrolünden geçiyor. Uzm. Dr. Belma Türsen, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmanın ipuçlarını paylaşıyor.

Dikkat! Bu yanlışlar riski artırıyor!

Sağlıksız beslenmeden sigaraya, hareketsizlikten aşırı strese, bozuk uyku düzeninden fazla kiloya… Günlük yaşantımızda bu ve benzeri bazı yanlış alışkanlıklar ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp krizinde riski artırıyor. Oysa kalp krizini büyük ölçüde önleyebilmek mümkün!

Rektör'den yerli aşı açıklaması! Ne durumda?

Yerli aşı TURKOVAC'ın geliştirildiği Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yerli aşının faz-3 çalışmalarının güzel gittiğini söyleyerek, 'Milletimize, toplumumuza ve insanlığa bir hizmet yapabildiysek ne mutlu bize' dedi.

Anneyi de bebeği de koruyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün doğum sonrasında ilk altı ay boyunca bebeğin anne sütüyle beslenmesini ve emzirmenin iki yaşa kadar ek gıdalarla birlikte sürdürülmesini önerdiğini anlatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Yılmaz, Emzirme Haftası nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu. 'Anne sütü her zaman steril ve bebeğe uygundur. İçeriğindeki besinler bebeğin tüm gereksinimlerini karşılar' diyen Dr. Onur Yılmaz, emzirmenin bebeğin duyusal, bedensel, bilişsel ve zeka gelişimini de desteklediğini, hastalıkların iyileşmesini hızlandırdığını vurguladı.

İl sağlık müdürü: 'Ne olursunuz çevremizde aşılanmamış kimseyi bırakmayalım'

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, aşı konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, 'Ne olursunuz çevremizde aşılanmamış kimseyi bırakmayalım' dedi.

BioNTech aşısı olanlar dikkat! Üçüncü doz aşı kararı...

2 doz BioNTech aşısı olanlarda 3'üncü dozun ne zaman yapılacağıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Sonbahar depresyonuna dikkat! 7 öneri!

Uyku ve iştah problemleri, keyifsizlik, çökkünlük, artışta olan agresyon, umutsuzluk ve kaygılı ruh ile kendini gösteren sonbahar depresyonu genellikle 2-3 hafta sürüyor.

70 yaşındaki kadın: Biz bile 4. aşıyı olalım diye can atıyoruz!

70 Yaşındaki Vatandaş, Aşı sayesinde Koronavirüsü hastaneye gitmeden atlattı.

70 Yaşındaki Vatandaş, Aşı sayesinde Koronavirüsü Hastaneye Gitmeden Atlattı

Kayseri'de yaşayan 70 yaşındaki vatandaş, 3 doz aşı olduktan sonra yakalandığı koronavirüsü hastaneye gitmeden evinde rahatlıkla atlattı.

Toplam 1250 haber.