Sağlık

Pandemide parkinson hastaları dikkat Pandemide parkinson hastaları dikkat
Bakan vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı! Bakan vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı!
Diyabet hastalarına kontrollü oruç Diyabet hastalarına kontrollü oruç
Eczanelere denetim! Eczanelere denetim!
Kayseri'de kaç kişi aşılandı! Kayseri'de kaç kişi aşılandı!
Kayseri Şehir Hastanesi'nde bir ilk: kapalı yöntemle yemek borusu kanseri ameliyatı yapıldı Kayseri Şehir Hastanesi'nde bir ilk: kapalı yöntemle yemek borusu kanseri ameliyatı yapıldı
Covid-19 hastaları yerli ventilatörlerle nefes alacak Covid-19 hastaları yerli ventilatörlerle nefes alacak
Yerli aşının Faz-2 çalışmalarında sona gelindi Yerli aşının Faz-2 çalışmalarında sona gelindi
Prof. Dr. Cem Gürgan: 'Hiçbir macun tek başına çözüm değil' Prof. Dr. Cem Gürgan: 'Hiçbir macun tek başına çözüm değil'
Kayseri'de yaklaşık 1 milyon kişi kullanıyor ve virüs orada 15 dakika asılı kalıyor! Kayseri'de yaklaşık 1 milyon kişi kullanıyor ve virüs orada 15 dakika asılı kalıyor!
İşte Kayseri'de hafta hafta korkutan vaka artış tablosu! İşte Kayseri’de hafta hafta korkutan vaka artış tablosu!
Buzağı ishali teşhisinde kullanılacak 'Erken Tanı Kiti'nin seri üretimi başlıyor Buzağı ishali teşhisinde kullanılacak 'Erken Tanı Kiti'nin seri üretimi başlıyor
Sağlık Müdüründen korkutan açıklama! Sağlık Müdüründen korkutan açıklama!
Bakan açıkladı! İşte Kayseri'nin vaka tablosu Bakan açıkladı! İşte Kayseri'nin vaka tablosu
'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar' 'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar'
ERÜ Hastanelerinde aile boyu kalp ameliyatı ERÜ Hastanelerinde aile boyu kalp ameliyatı
Prof. Dr. Yıldız: Yaptığımız çalışma büyük ölçüde kitle bağışıklığının gerçekleştiğini gösteriyor Prof. Dr. Yıldız: Yaptığımız çalışma büyük ölçüde kitle bağışıklığının gerçekleştiğini gösteriyor
Uçak ambulans Hızır gibi yetişti Uçak ambulans Hızır gibi yetişti
Obezite kolon kanseri oluşumunda etkin rol alıyor Obezite kolon kanseri oluşumunda etkin rol alıyor
İnternet üzerinden satılan gıda takviyelerine ve dermokozmetik ürünlere dikkat İnternet üzerinden satılan gıda takviyelerine ve dermokozmetik ürünlere dikkat
Sağlık Haberleri

Pandemide parkinson hastaları dikkat

Acıbadem Kayseri Hastanesi Nöroloji Doktoru Doç. Dr. Nergiz Hüseyinoğlu, pandemi döneminde daha fazla evde oturulduğunu ve hareket kısıtlığı yaşandığını belirterek, parkinson hastalarının bir süre sonra kontrole geldiğinde durumlarında kötüleşme gördüklerini söyledi. Parkinson hastalığının genellikle 60 yaş ve üzeri insanlarda görüldüğünü aktaran Doç. Dr. Hüseyinoğlu, düzenli tedavi almayan hastalarda zamanla yatağa bağımlılık oluşabileceğini aktardı.

Bakan vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan vaka artışı yaşanan illerle ilgili açıklama yaptı.

Diyabet hastalarına kontrollü oruç

Uzman Dr. Bahattin Aydın, diyabet hastalarının oruç tutarken dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, 'Oruç tutmak isteyen hastalar doktorlarına mutlaka danışmalılar' dedi.

Eczanelere denetim!

Eczacılar Odası yönetimi, denetim konusunda üyelerini uyardı...

Kayseri'de kaç kişi aşılandı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları sürüyor. Peki ülke geneli ve Kayseri'de kaç kişi aşılandı?

Kayseri Şehir Hastanesi'nde bir ilk: kapalı yöntemle yemek borusu kanseri ameliyatı yapıldı

Kayseri Şehir Hastanesi'nde ilk olarak yapılan özafagus (yemek borusu) kanseri ameliyatı ile hasta sağlığına kavuştu.

Covid-19 hastaları yerli ventilatörlerle nefes alacak

Sağlık Bakanlığının işbirliği ile üretilen yerli ve milli solunum cihazlarından 5'i Kayseri Devlet Hastanesi'nde kullanılmaya başlandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, Kolay taşınabilir olması ve tüm aparatlara uyumlu olmalı bize avantaj sağladı dedi.

Yerli aşının Faz-2 çalışmalarında sona gelindi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından yeni tip korona virüs (Covid-19) aday aşısının Faz-2 çalışmaları kapsamında ikinci doz uygulamasında sona gelindi. 10 Şubat'ta Faz-2 çalışmalarına başlanan inaktif aşı adayının ikinci dozu bugün son gönüllülere uygulanarak sona erecek.

Prof. Dr. Cem Gürgan: 'Hiçbir macun tek başına çözüm değil'

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Cem Gürgan, diş macununun her fırçalamada leblebi yarısı kadar kullanılmasının yeterli olduğunu belirterek, aynı zamanda daha fayda sağlanabileceğine vurgu yaptı.

Kayseri'de yaklaşık 1 milyon kişi kullanıyor ve virüs orada 15 dakika asılı kalıyor!

Kayseri nüfusunun çoğu yani yaklaşık 1 milyon kişi apartmanlarda yaşıyor. İşte vaka sayılarında artışın yaşadığı Koronavirüste günlük hayatta en çok karşı karşıya gelinen tehlike. Orada da maskenizi sakın indirmeyin.

İşte Kayseri’de hafta hafta korkutan vaka artış tablosu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs risk haritasını açıkladı. Kayseri’de vaka artış hızı dikkat çekti. Diğer yandan Bakan Koca, 65 yaş üstünde vaka azalışı yaşanırken, geçlerde ise vakaların arttığını belirtti.

Buzağı ishali teşhisinde kullanılacak 'Erken Tanı Kiti'nin seri üretimi başlıyor

Erciyes Teknopark bünyesinde kurulan Klonbiyotek Biyoteknoloji firması tarafından geliştirilen 'Buzağı ishalinde erken tanı kiti' seri üretime geçiyor. Seri üretim süreci konusunda bilgiler veren ERÜ Veteriner Fakültesi Viroloji Ana Bilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi ve Klonbiyotek Biyoteknoloji kurucusu İbrahim Sözdutmaz, destekler ile geliştirme sürecini 10 yıldan 3 yıla düşürdüklerini söyleyerek, 'Veteriner hekimlikte kullanılan tüm kitleri yerli ve milli olarak geliştirmeyi hedefliyoruz' dedi.

Sağlık Müdüründen korkutan açıklama!

Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, artan vaka sayıları konusunda vatandaşı uyardı.

Bakan açıkladı! İşte Kayseri'nin vaka tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs risk haritasını açıkladı.

'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar'

Özel Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Çime, obezite ile ilgili verdiği bilgilerde spor ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu söyleyerek, 'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar' dedi.

ERÜ Hastanelerinde aile boyu kalp ameliyatı

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında gerçekleştirilen ateroskleroz ameliyatları ile anne, baba ve oğul sağlığına kavuştu.

Prof. Dr. Yıldız: Yaptığımız çalışma büyük ölçüde kitle bağışıklığının gerçekleştiğini gösteriyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız; yaptıkları çalışmanın büyük ölçüde kitle bağışıklığının gerçekleştiği sonucuna vardıklarını söyledi.

Uçak ambulans Hızır gibi yetişti

Kayseri'de karaciğer nakli bekleyen 26 yaşındaki Burak Kozan, kadavradan bulunan karaciğer sonrasında Sağlık Bakanlığı'na bağlı uçak ambulansla Antalya'ya nakledildi.

Obezite kolon kanseri oluşumunda etkin rol alıyor

Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Abdullah Büyükçelik, kolon kanseri ile ilgili, Kolon kanserine karşı aşırı tütsülenmiş, tuzlanmış gibi işlenmiş et tüketiminden uzak durmak gerekiyor' dedi.

Toplam 987 haber.