Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Bu kış çetin geçecek

Kışın yaklaşmasıyla beraber odun ve kömür satışları hakkında açıklama yapan Kayseri Kömür ve Katı Yakıt Satıcılar Derneği Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, odun ve kömür fiyatlarının yüzde 100 zamlandığını söyleyerek, 'Yerli kömür kullanımı yasak, satılan kömürün yerine de ithal kömür gelmiyor' dedi.

Başkan Nursaçan: 'Kayseri, dış ticarette modeldir'

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin belirlediği Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firması araştırmasına değinerek ilk 1000'de yer alan 21 Kayseri firmasını tebrik etti. Nursaçan, Kayseri'nin dış ticarette model alınması gereken bir il olduğunu söyledi.

İlk 1000 İhracatçı Listesinde 21 Kayseri Firması Yer Aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 'Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı 2020' araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre ilk 1000'de 21 Kayseri firması yer aldı. Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, her türlü zorluğa rağmen üretime ve ihracata ara vermeden devam ederek listeye giren firmaları kutlayarak başarılarının devamını diledi.

'Kiranın yüksek olması konut azlığından'

Kayseri'de geçen yıl 800 ile bin TL arasında talep gören bir daire şu anda bin 500 ile bin 800 TL'den işlem görüyor. Gayrimenkul Danışmanı Can Seyhan, Sıfır konut üretimimiz azaldı. Konuta talep fazla ama üretim az. Bu durum kiralık daire bulunamamasının sebepleri içerisinde dedi.

Başkan Nursaçan'dan Türkiye ekonomisine güven çağrısı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye ekonomisine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Nursaçan, 'Maliyetlerdeki artışa, enflasyon ve hayat pahalılığına rağmen, başta büyüme ve ihracat olmak üzere makro ekonomik değerlerdeki yükseliş, yeni bir dönemin habercisi' dedi.

Kayseri'de vatandaş krediye yüklendi! İşte rekor kredi borcu...

Kayseri kredi borcu 4.1 milyar lira ile rekor kırdı

150 işçi alınacak, sendikalı olacaklar, 3 maaş da ikramiye... Hemen yarın başlasınlar!

Yüzlerce işçi arayan onlarca fabrikadan biri olan Turkuaz Seramik’in patronu Kayseri Olay aracılığıyla kamuoyuna seslendi...

Gross 38 8. Şubesi ile bozantıda hizmet vermeye başladı

Gross 38 Toptan Perakende Marketler Zinciri Tuna Şubesi ile hizmet vermeye başladı. 4 bin metrekare alanda hizmet verecek olan Gross 38, onlarca insanada iş imkanı sağlıyor. 8. Şubesi ile halkın yanında olacak olan Gross 38, Kayseri’de farklı semtlerde hizmet veriyor.  

Erciyes'in etekleri kırmızıya boyandı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde üretilen ve kurutularak birçok ülkeye ihracatı yapılan domatesler, Erciyes'in eteklerine serildi. Ortaya çıkan manzara, güzel görüntüler oluşturdu.

Bir ilkokul öğrencisinin çantası en ucuz kaç TL'ye doluyor

Kayseri'de veliler, ilkokul öğrencisi çocuklarının okul ihtiyaçlarını en ucuz 200 TL'ye yapabiliyor. Kayseri'de 36 yıldır kırtasiyecilik yapan Ali Kemal Eğilmez, 'Öğrenciler ilk alışverişlerinde zorunlu ihtiyaçlarını 200 TL gibi bir rakamla yapabilirler' derken, kitabevi işletmecisi Kemal Özdemir ise aileleri bildikleri yerden kaliteli ürün almaları konusunda uyardı.

Tezgahlardaki yerini aldı

1 Eylül'de balık avlama sezonunun açılması ile balıklar tezgahlardaki yerini almaya başladı. Yeni sezon ile ilgili açıklama yapan Balıkçı Mehmet Boral, 'Yağışlar tam balıkların büyüme zamanına denk geldi' dedi.

Büyüksimitci: Kısıtlama günlerine geri dönmeyi istemiyoruz

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ağustos ayı Meclis Toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıya, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

Vatandaş ekmeğe gelen zamma tepki verdi

Kayseri'de ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zamma vatandaşlar tepki gösterdi. Zammı eleştiren Mehmet Uyanık, 'Ekmek temel gıda, zam 25 kuruşta olsa nihayetinde ekmek alıyoruz' dedi.

Büyüksimitci: Sanayi üretimi ekonomimizi ayakta tutmaya devam ediyor

Kayseri Sanayi Odası(KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bütüksimitci, yüzde 21,7'lik ikinci çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirerek, sanayi üretiminin büyüme rakamlarına güçlü bir şekilde yansıdığını söyledi.

Nursaçan 21.7'lik rekor büyüme oranını değerlendirdi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 21.7'lik büyümenin tarihin en büyük büyüme rakamlarından olduğunu belirtti. Başkan Nursaçan, bu başarının yakalanmasında sanayinin etkisinin yüzde 40 olduğunu da ifade ederek, bu durumun Türk sanayicisi için gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

Gülsoy'dan artan vakalar sonrasında aşı çağrısı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, korona virüs vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek, vatandaşlara aşı çağrısı yaptı ve Kısıtlama günlerine geri dönmek istemiyoruz dedi.

Kayseri’de ekmeğe zam

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası, girdi maliyetlerinin artışından dolayı ekmeğe 25 kuruş zam geldiğini duyurdu.

Özbekistan Karayolu Lojistik çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor

Özbekistan’a yapılan ihracat yüklemeleri ağırlıklı olarak standart kuru yük kapsamında komple tır taşıması şeklinde ilerliyor olsa da son dönemlerde talep artışı gözlenen parsiyel ve kargo içerikli yük gruplarının nakliyesi de yine Türk lojistik firmalarınca gerçekleştirilmektedir.

Nursaçan: Ekonomik zafer için daha çok yolumuz var

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, TÜİK'in açıkladığı ihracat verilerine göre Temmuz ayında Kayseri'nin ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 oranında arttığını belirtti. Başkan Nursaçan, yılın ilk 7 ayında gerçekleşen ihracat rakamında ise yüzde 44 artış gerçekleştiğini kaydetti. Başkan Nursaçan, daha fazla üretim ve daha fazla ihracat için kenetlenilmesi gerektiğini belirtti.

Toplam 1830 haber.