Ekonomi

Pastırmacılarda 'Ramazan' yoğunluğu! Pastırmacılarda 'Ramazan' yoğunluğu!
Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO'ya ziyaret Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO'ya ziyaret
Ramazan ayında pastırma ve sucukta fiyat artışı olmayacak Ramazan ayında pastırma ve sucukta fiyat artışı olmayacak
Mobilya Moda Günleri Kumsmall AVM'de Devam Ediyor Mobilya Moda Günleri Kumsmall AVM'de Devam Ediyor
Erciyes Lezzet Durağı açıldı Erciyes Lezzet Durağı açıldı
Kayseri OSB rekor kırdı! Kayseri OSB rekor kırdı!
Gülsoy, 'Mart ayında 305 milyon 565 bin Dolar ihracat yaptık' Gülsoy, 'Mart ayında 305 milyon 565 bin Dolar ihracat yaptık'
Salgın en çok perakende sektörünü etkiledi Salgın en çok perakende sektörünü etkiledi
'Nasıl ayakta kalacağız?' diyen Gülsoy: Bir başkan gitmiş bir başkan gelmiş... “Nasıl ayakta kalacağız?” diyen Gülsoy: Bir başkan gitmiş bir başkan gelmiş...
Ticaret Odası Başkanı: İşten çıkarmalar olabilir! Ticaret Odası Başkanı: İşten çıkarmalar olabilir!
Kayserili çiftçilere 83 ton aspir tohumu dağıtımı yapıldı Kayserili çiftçilere 83 ton aspir tohumu dağıtımı yapıldı
Kayseri Şeker'e ait şirketlerin borçlarında düşündüren artış! Kayseri Şeker’e ait şirketlerin borçlarında düşündüren artış!
Yapılandırma yaptıranlara 31 Mart uyarısı Yapılandırma yaptıranlara 31 Mart uyarısı
Yeni normalleşme ile durma noktasına gelen sandık satışları hareketlenmeye başladı Yeni normalleşme ile durma noktasına gelen sandık satışları hareketlenmeye başladı
KAY-SER A.Ş. 25. Olağan Genel Kurulu Yapıldı KAY-SER A.Ş. 25. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Sedat Kılınç 'tarım' yatırımlarını başlattı Sedat Kılınç 'tarım' yatırımlarını başlattı
'Çeyrek altın yılsonunda 900 TL'yi görebilir' 'Çeyrek altın yılsonunda 900 TL'yi görebilir'
Düğün salonları müşteri kapasitesinin yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyor Düğün salonları müşteri kapasitesinin yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyor
Taksitlendirme talepleri arttırdı Taksitlendirme talepleri arttırdı
'Faiz bir sömürü çeşididir' dedi ve ekledi: Kazanan faiz lobisi olur “Faiz bir sömürü çeşididir” dedi ve ekledi: Kazanan faiz lobisi olur
Ekonomi Haberleri

Pastırmacılarda 'Ramazan' yoğunluğu!

Kayseri'de Ramazan öncesinde pastırmacılarda hareketlilik yaşanıyor.

Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO'ya ziyaret

Malta'nın Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'u makamında ziyaret etti. Büyükelçi, 'Çevre sağlığı ve karbon salınımı ile ilgili ciddi yatırıma ihtiyacımız var. Türkiye için bir fırsat olabilir.' mesajı verdi. KTO Başkanı Gülsoy ise Kayseri ile Malta arasında ekonomi ve ticaretin artması için karşılıklı heyetlerin görüşerek işbirliği ve güç birliği yapması gerektiğini söyledi.

Ramazan ayında pastırma ve sucukta fiyat artışı olmayacak

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayında sofraların vazgeçilmesi olan pastırma ve sucuğun fiyatında artış olmayacağını söyleyerek, merdiven altı üretim yapan firmalara karşı vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

Mobilya Moda Günleri Kumsmall AVM'de Devam Ediyor

Mobilya Moda Günleri Kumsmall AVM'de Devam Ediyor

Erciyes Lezzet Durağı açıldı

İş insanı Hüseyin Deniz, Temizlik sektöründen sonra yemek piyasasına da atıldı.

Kayseri OSB rekor kırdı!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde tüm zamanların rekoru kırıldı!

Gülsoy, 'Mart ayında 305 milyon 565 bin Dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mart ayında ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 64.40 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Ülke genelindeki artış oranını değerlendirdiğimizde, ilimizin ihracat artış oranının çok daha yüksek seviyelerde olması gurur vericidir' dedi.

Salgın en çok perakende sektörünü etkiledi

Köşk Sosyete Pazarı işletme sahibi İsa Gün 2020 yılının herkesin tahmin ettiğinden farklı bir yıl olduğunu ifade ederek, Salgın en çok perakende sektörünü etkiledi dedi.

“Nasıl ayakta kalacağız?” diyen Gülsoy: Bir başkan gitmiş bir başkan gelmiş...

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Oda’nın Mart ayı Meclis toplantısında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Gülsoy’un, Merkez Bankası’nda yaşanan ve piyasaları olumsuz etkileyen Merkez Bankası’nda yaşanan görevden almalarla ilgili açıklaması ise akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Ticaret Odası Başkanı: İşten çıkarmalar olabilir!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis toplantısında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Kayserili çiftçilere 83 ton aspir tohumu dağıtımı yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı Tarımsal Üretimin Arttırılması Projesi kapsamında Kayserili çiftçilere 83.300 kilo aspir tohumu dağıtıldı.

Kayseri Şeker’e ait şirketlerin borçlarında düşündüren artış!

Ekonomist Zeki Karahüseyin, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ’nin iştiraklerinin borçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Yapılandırma yaptıranlara 31 Mart uyarısı

Sosyal güvenlik prim borcu yapılandırması ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, borç yapılandırmasında bulunanlara 31 Mart 2021 tarihine dikkat etmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Yeni normalleşme ile durma noktasına gelen sandık satışları hareketlenmeye başladı

20 yıldır dede mesleği olan sandıkçılığı devam ettiren Hasan Demirçalı, korona virüs tedbirleri kapsamında düğün salonlarının kapanması ile birlikte çeyizlik sandık satışlarının durma noktasına geldiğini söyleyerek, 'Yeni normalleşmede işlerde hareketlenme oldu, kısıtlamalar kalksa işlerde patlama olacağını düşünüyorum' dedi.

KAY-SER A.Ş. 25. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Kayseri Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. 25. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yapılan genel kurul sonucu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yönetim kurulu başkanlık görevine seçildi.

Sedat Kılınç 'tarım' yatırımlarını başlattı

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, şirket olarak tarım alanında da yatırım yaptıklarını söyleyerek, Tarımda teşvikler ve eğitimler artırılırsa ülkemizde tarım alanında da ciddi imalatlar başlar dedi.

'Çeyrek altın yılsonunda 900 TL'yi görebilir'

Son dönemde altın fiyatlarındaki dalgalanma ile bilgiler veren Sarraf Mustafa Zağlı, altına yatırım yapan yatırımcıların panik yapmaması gerektiğini söyleyerek, 'Çeyrek altın yılsonunda 900 TL'yi görebilir' dedi.

Düğün salonları müşteri kapasitesinin yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyor

Korona virüs önlemleri doğrultusunda, düğün salonlarında 50 kişi ile 1 saat hizmet verilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kayserili Düğün salonu işletmecisi Ömür Eren, kapasitenin yüzde 50'ye çıkarılmasını istediklerini belirterek, 'Bizler bütün önlemlerimizle salonlarımızı açmaya hazırız' dedi.

Taksitlendirme talepleri arttırdı

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan kararla sıfır araç alımlarında yapılacak taksitlendirme hakkında bilgiler veren Toyota Plaza Aksoy Satış Müdürü Alper Onay, 'Düzenleme marka fark etmeksizin satışların artması anlamına gelir' dedi.

Toplam 1629 haber.