Ekonomi

Dedecan Ocakbaşı Talas'ta açıldı Dedecan Ocakbaşı Talas'ta açıldı
Kayseri'nin vergi tablosu! 33'üncü oldu… Kayseri’nin vergi tablosu! 33’üncü oldu…
Memduh Büyükkılıç, 'Kayseri Şeker Yüz Akımızdır' Memduh Büyükkılıç, 'Kayseri Şeker Yüz Akımızdır'
OSB Başkanı Nursaçan'a göre işsizliği önlemenin yolu... OSB Başkanı Nursaçan'a göre işsizliği önlemenin yolu...
İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'nin borç tablosunu Meclis'te anlattı!' İşte vatandaşın hali İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'nin borç tablosunu Meclis'te anlattı!' İşte vatandaşın hali
Tomarza'da hasar tespit çalışması Tomarza'da hasar tespit çalışması
Tasarımlarını internetten satarak dükkan açtı Tasarımlarını internetten satarak dükkan açtı
Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu, destek istedi... Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu, destek istedi...
Kılınç'tan 'yüksek faiz' çağrısı! Kılınç'tan 'yüksek faiz' çağrısı!
Serbest bölge kurmak için fizibilite çalışmaları değerlendirildi Serbest bölge kurmak için fizibilite çalışmaları değerlendirildi
Kayseri GES'te Türkiye'de lider... Kayseri GES'te Türkiye'de lider...
Kayseri Şeker'den oda başkanlarına ziyaret Kayseri Şeker'den oda başkanlarına ziyaret
Sıfır araçlara 'ekspertiz' uyarısı Sıfır araçlara 'ekspertiz' uyarısı
Turhal Şeker'in 3. taksiti ödendi Turhal Şeker'in 3. taksiti ödendi
Galericiler 'ekspertiz' uygulamasından memnun Galericiler 'ekspertiz' uygulamasından memnun
Normalleşme ile birlikte bir güne iki düğün yapılıyor Normalleşme ile birlikte bir güne iki düğün yapılıyor
Bakan: Kota artmadı, Cumhurbaşkanı isterse arttırabilir! Bakan: Kota artmadı, Cumhurbaşkanı isterse arttırabilir!
Cumhurbaşkanı kararı sonrası  Şeker'de nişasta sessizliği! Cumhurbaşkanı kararı sonrası Şeker’de nişasta sessizliği!
Selden zarar gören arazilerde inceleme yapıldı Selden zarar gören arazilerde inceleme yapıldı
ASKON'dan  'Ekonomi büyüyor' çıkışı: Algıya gerek yok! ASKON’dan “Ekonomi büyüyor” çıkışı: Algıya gerek yok!
Ekonomi Haberleri

Dedecan Ocakbaşı Talas'ta açıldı

Özel Melikgazi Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel'in hizmete sunduğu Dedecan Ocakbaşı, görkemli bir tören ile açıldı.

Kayseri’nin vergi tablosu! 33’üncü oldu…

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü 2021 Nisan ayı İller İtibariyle Merkezi Yönetim Bütçe İstatistiklerini paylaştı.

Memduh Büyükkılıç, 'Kayseri Şeker Yüz Akımızdır'

Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı Kayseri Şeker'de ziyaret ederek, övgü dolu açıklamalarda bulundu. Ziyaret sırasında Develi Taşıyıcılar Kooperatifi Üyeleri ile de bir araya gelen Büyükkılıç, taşıyıcıların sorunlarını dinleyip, çözüm yolları konusunda ilgili yetkililer ile görüş alış verişinde bulundu.

OSB Başkanı Nursaçan'a göre işsizliği önlemenin yolu...

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, TÜİK'in açıkladığı Nisan ayı verilerine göre işsizlik rakamlarının arttığını ifade ederek bu rakamları düşürmek için Kayseri OSB olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın çok önemsediği mesleki eğitimin istihdama dönüşmesi konusunda örnek çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Nursaçan, Kayseri'nin ilk ve tek ücretsiz teknik kolejinden mezun olanlar için istihdam köprüsü oluşturduklarını ve ikinci teknik kolej için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'nin borç tablosunu Meclis'te anlattı!' İşte vatandaşın hali

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı. Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2020 sonu itibarıyla Türkiye genelinde haklarında konkordato kapsamında mühlet kararı verilmiş toplam 2.052 şirket bulunduğunu dile getiren Ataş, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonunun verilerine göre 2021 yılının ilk çeyreğinde iş yerini kapatan esnaf sayısı yüzde 11 artışla 29.037’ye yükselmiştir" dedi.

Tomarza'da hasar tespit çalışması

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Tomarza ilçesinde yaşanan kuraklık sonrasında hasar tespiti çalışmalarına katıldı.

Tasarımlarını internetten satarak dükkan açtı

Kayseri'de 19 yaşındaki Dijan Sürücü, kendi tasarımı olan tişörtleri pandemi döneminde internetten satarak biriktirdiği paralarla kıyafet tasarım dükkanı açtı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu, destek istedi...

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu, 'Lojistik güçlü ise Türkiye güçlüdür. Bu sene hedef olan 200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir' dedi.

Kılınç'tan 'yüksek faiz' çağrısı!

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, konut kredi faizlerinin yüksek olmasından dolayı konut satışlarının gerilediğini söyleyerek, çağrıda bulundu. Kılınç, 'Kısa vadeli olarak konut alacaklara düşük faizli konut kredisi desteği sağlanmalı' dedi.

Serbest bölge kurmak için fizibilite çalışmaları değerlendirildi

Melikgazi Belediye Başkanı ve KAYSER AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Büyüknalbant ve Genel Müdürü Mustafa Leba ve GES firma yetkilileri ile bir araya geldi.

Kayseri GES'te Türkiye'de lider...

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde güneş enerjisi santrallerinin (GES) sayısı her geçen yıl artıyor. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, hem Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan GES'ler hem de sanayiciler tarafından yapılan çatı GES'ler ile ülke ekonomisine çok önemli katkı sağladıklarını söyledi.

Kayseri Şeker'den oda başkanlarına ziyaret

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Genel Müdürü İsmail Gedik ve Genel Müdür Yardımcısı Selcen Erişen, halka arzına sayılı günler kalan Kayseri Şeker'in bu konudaki çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak ve istişarede bulunmak üzere Kayseri Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Odası Başkanlarını ziyaret ettiler.

Sıfır araçlara 'ekspertiz' uyarısı

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, vatandaşların sıfır araç alırken ekspertiz raporunu almaları gerektiğini söyleyerek, 'Sıfır araçların bazılarında taşıyan tırların devrilmesinden kaynaklı hatalar var' dedi.

Turhal Şeker'in 3. taksiti ödendi

Kamuya ait şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kapsamında, şeker sektörünün tek temsilcisi olarak ihalelere katılan ve bu bağlamda Turhal Şeker Fabrikası'nı bünyesine katmayı başaran Kayseri Şeker, 4 taksit şeklinde belirlenen ödeme kapsamında, 3. taksit ödemesini de yaptı.

Galericiler 'ekspertiz' uygulamasından memnun

İkinci el otomobil satışına getirilen yeni düzenlemeyle ekspertiz raporunun zorunlu hale getirilmesi galericileri memnun etti. Galerici Ahmet Yurtlu, 'Bu uygulama bizim için ve nihai tüketici için çok daha yararlı olacak' dedi.

Normalleşme ile birlikte bir güne iki düğün yapılıyor

Türkiye Tüm Etkinlik İşverenler Sendikası (Etkinlik-Sen) Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber düğün salonlarına olan rağbetin arttığını söyleyerek, 'Gündüzlü ve akşamlı müesseselerimiz dolmaya başlıyor' dedi.

Bakan: Kota artmadı, Cumhurbaşkanı isterse arttırabilir!

Bakan Pakdemirli'den NBŞ tartışmaları ile ilgili açıklama...

Cumhurbaşkanı kararı sonrası Şeker’de nişasta sessizliği!

Nişasta bazlı şekerlerin kotası yüzde 100 artırılarak, yüzde 2.5’ten yüzde 5’e çıkarıldı. Şeker piyasasının düzenleme ve denetimine ilişkin, ikisi Cumhurbaşkanlığı yönetmeliği olmak üzere hazırlanan 3 ayrı yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Selden zarar gören arazilerde inceleme yapıldı

Kayseri'de geçtiğimiz hafta yoğun yağış nedeniyle meydana gelen selden dolayı tarım arazileri zarar gördü. İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, selden zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu.

Toplam 1732 haber.