Özel Dosya

Özel Dosya Haberleri

Sağlık Müdürü: O kişiler hakkında inceleme başlatıldı!

Sağlık Müdürlüğü'nün, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'in, Olay Türk TV'de yaptığı açıklamaların ardından harekete geçtiği öğrenildi.

Sayıştay raporundaki Şehir Hastanesi gerçeği! Şirkete hak etmediği para ödemesi yapılmış!

Sayıştay’ın Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Denetim Raporu’nda aralarında Kayseri Şehir Hastanesi’nin de olduğu şehir hastanelerine ilişkin onlarca usulsüzlük tespit edildi. Buna görme Kayseri Şehir Hastanesi ile ilgili olarak tespit edilen bulgular arasında “Hak edilmemiş kira ödemesi” dikkat çekti. Bu miktarın günlük ne kadar olduğu ise merak konusu oldu. Yine “Olmayan tesis için ödeme” konusu da akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Büyükkılıç, “Kamuoyundan sıkıntı duymadık” dedi ama Kayseri 4. oldu! Dikkat çeken artış!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir süre önce yurt tartışmaları ile ilgili olarak “Hiçbir zaman kamuoyunda ev kiraları ya da başka konularda sıkıntı duymadık” ifadelerini kullandı. Büyükkılıç’ın bu sözleri tartışmaları beraberinde getirirken gözler Kayseri’deki kira artış oranlarına çevrildi.

İşte Kayseri’de en çok ölümün yaşandığı hastalıklar!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri, Kayseri’nin sağlık ve ölüm haritasını ortaya çıkardı.

Kayserili ünlü işadamına PCR testi şoku

Serhat Mobilya ortaklarından Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kayserili ünlü işadamı Davut Akkaş’a PCR şoku... Aynı saat içerisinde verdiği ilk testi pozitif ikinci testi negatif çıktı, ama resmi olarak Covid karantinasında...

Flaş! Avukat Orhan Kafatanoğlu’na hapis cezası

Simfer’in sahipleri Mustafa ve İbrahim Ustaoğlu kardeşleri sahte mahkeme kararları ve sahte tahsilat makbuzlarıyla dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Avukat Orhan Kaftanoğlu’na hapis ve para cezası verildi.

Kocasinan’da “Mültecilerle ilgili gündem maddesinin” perde arkasında ne var?

Kocasinan’da “Mültecilerle ilgili gündem maddesinin” perde arkasında ne var? Projenin asıl amacı ne? Meclis üyeleri yanıltıldı mı? Düşündüren tablo!

Hızlı tren tartışması Büyüksimitci’nin yaptığı espriyi akıllara getirdi!

Özhaseki'nin açıklamaları, muhalefetin tepkisi sonrasında Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Olay Türk TV'de katıldığı programda Kayseri'de yılan hikayesine dönen hızlı tren konusunda yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

AK Parti’nin verilerine göre Kayseri 81 il arasında 77’nci oldu!

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan il raporlarına göre Kayseri'ye son 18 yılda yapılan toplam yatırım 38,05 milyar TL. İşte ortaya çıkan rakamın illere göre toplam yatırım tutarı ve kişi başı yatırım miktarı...

Deprem oldu... Ama nerede; Sarıoğlan mı, Gemerek mi?

Deprem bilmecesi Sarıoğlan’da mı oldu, Gemerek’te mi oldu? AFAD ‘Sarıoğlan’, Kandilli Rasathanesi ‘Gemerek’ dedi.

Kayseri en fazla altın biriktiren iller arasında bakın kaçıncı oldu?

Türkiye’de tasarruf hesaplarında en fazla Toplam Altı Mevduatı olan il sıralaması belli oldu. Peki, Kayseri kaçıncı sırada yer aldı?

Vatandaş isyan etti: Koronavirüsle böyle mi mücadele edeceksiniz?

Kayseri'de Koronavirüs vakalarının arttığı bir dönemde toplu taşımada tepki toplayan görüntüler. "Otobüslerde bir de sosyal mesafeyi koruyunuz yazıyor" diyen vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi: Ey yetkililer, öldürücü virüsle böyle mi mücadele ediyorsunuz? Vatandaşa maske, mesafe, hijyen diyenler, gelsin halk otobüslerine binsin, görsünler, maskeyi, mesafeyi, hijyeni...

Bakan’dan, MHP’li vekile o mahalle için “Talep ekonomik değil” yanıtı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Eskiömerler Mahallesinde çiftçilik yapan vatandaşları sordu. Özdemir, “Yamula Barajı’na 2 km mesafedeki Eskiömerler Mahallesinde yaklaşık 1000 çiftçimiz tarımsal üretim yapmaktadırlar, ancak baraja bu kadar yakın olmalarına rağmen sulama konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Sulama projesine Eskiömerler mahallesinin de dahil edilmesi konusunda çalışma yapılacak mı?” diye sordu.

Suriyelilerle ilgili hazırlanan raporda dikkat çeken Kayseri ayrıntısı! İkinci sırada...

Terör bağlantısı bulunan Suriyelilerin yakalandığı iller arasında Kayseri, 2’nci sırada yer aldı…

Bakan’dan, MHP’li vekile ‘Yukarı boran satılık’ cevabı: Ceza iptali ve uzlaşma söz konusu değil!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri'de 2 milyon TL'nin üzerinde mera ihlali cezası kesilen 272 vatandaşı Meclis gündemine taşımıştı. Bakan'dan ceza kesilen vatandaşlarla ilgili merakla beklenen açıklama geldi.

Kayseri Şeker’e sürpriz yönetim kurulu üyesi

Kayseri Şeker Fabrikası yönetim kurulu üyeliğine Türkiye genelinde yolsuzlukları ortaya çıkaran bir isim girdi.

Başkan Palancıoğlu’nun yıllardır içinden çıkamadığı mesele! Bir hastane bilmecesi!

Kayseri Melikgazi Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp, karara bağlamak için toplandı. Toplantıda Medical Palace Hastanesi’ndeki ruhsatsız yapı ve imar yoğunluğunun artırılmasına yönelik konu yeniden gündeme geldi.

Kayserili bir Çiftçinin su hikayesi! Nereden nereye...

Kayserili Çiftçi Ömer Dede'nin yaşadığı su sorunu "Nereden nereye" dedirtti. İşte Türkiye'den Japonya'ya, Kayseri'den Ankara'da, AK Parti'den CHP'ye tartışmaları beraberinde getiren o hikayenin unutulmayan süreci...

Kayseri 16'ncı il oldu!

Kayseri altın hesabı olan iller sıralamasında 16'ncı sırada yer aldı. Kayseri’de de 2021-3 döneminde bir önceki döneme göre Toplam Altın Mevduatı yüzde 129,1 artış ile 3 milyar 287 milyon 728 bin TL’ye yükseldi.

Toplam 3431 haber.