Özel Dosya

Özel Dosya Haberleri

Koramaz Vadisi ile ilgili endişeli bekleyiş! Cuma günü bilir kişi keşif yapacak...

Bölge halkı mahkemenin görevlendirdiği bilir kişi heyetinin yapacağı keşif öncesi çağrıda bulundu: Koramaz Vadisi ve yaşam alanlarını çevreleyen hinterlantlarındaki dönüşüm ve değişime karşı içinden geçilen süreçte son derece hassas bir bekleyiş içinde olduğumuzu, verilecek kararlarda aklı selimin, bilimin ve kamu yararının galebe çalacağındaki umudumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Afyonlu gazeteciden Vali yorumu

Kayseri’nin yeni Valisi Gökmen Çiçek hakkında Afyonkarahisar’ın tanınmış gazetecisi Mehmet Emin Güzbey sarsıcı bir yorum yaptı.

Baki Ersoy’dan MHP İl Başkanı ile Bozkurt’lu final pozu

Baki Ersoy, final pozunu Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adnan İncetoprak ve parti yöneticileri ile Kapalı Kale’den Bozkurt işareti yaparak verdi.

Cumhurbaşkanı’nın Umre ziyaretinde bir Kayserili

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mekke'de Umre ziyareti gerçekleştirdi.

Özhaseki 4 başkanı ‘dışarıdan uzman göz’ ile topladı

Mehmet Özhaseki, Büyükşehir ve metropol belediye başkanlarıyla olağandışı bir toplantı yaptı.

Merak edilen o arsayla ilgili yeni gelişme: Alan firma Kayserili! Gelip, görüşmek isteyen birisi var!

Nasıl değerlendirileceği merak edilen eski terminal arazisi ile ilgili konuşan, Başyazıcılara ait olduğu ifade edilen arsanın başkasına satıldığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kim aldıysa, alan firma var. Kayserili. Orada bir hareket olacak muhtemelen. Onla ilgili de gelip görüşmek isteyen birisi var” dedi.

Alan kardeşler ayrı düştü! Dikkat çeken çıkış: Hiç kimseden icazet almadan…

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) seçimi öncesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Seçim süreci Alan kardeşleri de karşı karşıya getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde flaş görev değişikliği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen Daire Başkanı Ali Hasdal, görevinden terfi ederek Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Hasdal’dan boşalan Fen Daire Başkanlığı görevine ise atama yapıldı.

Kayseri'ye bir şok daha! Bu kez de Ankara'ya bağlandı...

Kayseri Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı daha önce Konya'ya bağlanmış, bu durum bazı tepkileri de beraberinde getirmişti. Herkes kurumun yeniden Kayseri'ye taşınmasını beklerken, Kayseri bu kez de Konya'dan alınıp, Ankara'ya bağlandı. Yani bu konuda yaşanan mağduriyetlere bir yenisi daha eklendi.

MASAK raporuyla Kayseri’de sanal kumar oynayan 50 bin kişiye ceza

Kısa adı MASAK olan Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından yapılan inceleme sonucunda sanal kumar oynayan ve Kayseri’de ki banka şubelerinde açılan hesaplara sanal kumar için para yatıran yaklaşık 50 bin kişiye ceza kesildiği öğrenildi.

Düşündüren tablo! Kayseri’de tarım alanları azaldı!

Tarımın önemi her geçen gün artarken, Kayseri'de ortaya çıkan tablo düşündürdü. Tarım alanları azalıyor...

Yıl olmuş 2022! Yer Hacılar, Sakarçiftliği! Samanda, ağaçta bir çile hikayesi!

Kayseri'nin, Hacılar İlçesine bağlı Sakar Çiftliğinde vatandaşların başı hırsızlar nedeniyle dertte. Kablo hırsızları yüzünden mağdur olan vatandaşlar, uzun süredir mağduriyetleri çözülemeyince büyük sıkıntı yaşıyor. Mahallede online sınava girmek zorunda olanlar ise internete girebilmek için ya ağaca ya çatıya ya da saman balyalarına çıkıyor. İşte yıl olmuş 2022 dedirten bir internet çilesi...

Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı bakın Konya’ya neden bağlanmış? Bakan açıkladı…

Kayseri Vergi Denetim Daire Başkanlığı kapatılarak, kent Konya’ya bağlandı. Hazine ve Maliye Bakanı, Kayseri’nin Konya’ya bağlanmasının gerekçelerini bakın nasıl açıkladı?

Kayseri’de hangi ilden kaç kişi yaşıyor? Suriyeliler ikinci sıraya yerleşti!

Kayseri’de Sivaslılar’dan son en fazla nüfus Suriyeliler’e ait…

Şeker’deki “FETÖ iddiaları ile ilgili” dikkat çeken karar!

Kayseri Şeker'de yargıya taşınan sosyal medya paylaşımı ile ilgili dikkat çeken karar...

Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kiraz Belediyesi’ne araç hibe etti! Akıllara neden MHP'li Ersoy geldi?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin, İzmir'in Kiraz Belediyesi'ne araç hibe etmesi akıllara neden MHP'li vekil Ersoy'u getirdi. Kayseri'deki ilçe Belediyelerinde yaşanan araç sıkıntıları Meclis'te nasıl gündeme getirilmişti?

Oda Başkanlarının tek vaadi TOKİ mi?

Kayseri’de esnaf odası seçimleri dikkat çeken bir tabloyu da gözler önüne serdi. Seçimlerde yeniden seçilen ve yeniden aday olan başkanların, TOKİ konut vaatleriyle yarışması dikkat çekti. Ortaya çıkan bu durum, “Başkanların tek vaadi TOKİ mi?” dedirtti.

O isim savcılığa başvurdu! 55 kişi ile birinci derece yakınlarının mal varlıkları araştırılsın…

Savcılığa suç duyurusunda bulunan Çiftçi Bekir Yamula, 55 kişinin de ismini vererek, bu kişilerin ve birinci derece yakınlarının son 10 yıldaki mal varlıklarının araştırılmasını talep etti.

Toplam 3484 haber.