Eğitim Kültür Sanat

Büyükşehir Konservatuvarı yaz kurs kayıtları başlıyor Büyükşehir Konservatuvarı yaz kurs kayıtları başlıyor
Türkiye eTwinning'de izleyen değil izlenen ülke oldu Türkiye eTwinning'de izleyen değil izlenen ülke oldu
Turkishtime'ın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında ERÜ'den 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı Turkishtime'ın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında ERÜ'den 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı
Esenyurt bölgesindeki anaokulu ihtiyacı gideriliyor Esenyurt bölgesindeki anaokulu ihtiyacı gideriliyor
Talas'ta çocuklar bu aracın yolunu heyecanla gözlüyor Talas'ta çocuklar bu aracın yolunu heyecanla gözlüyor
Büyükkılıç, 'Öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerine fırsat sağlıyoruz' Büyükkılıç, 'Öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerine fırsat sağlıyoruz'
Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu
Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Giriş Sınavı 1820 adayın katılımı ile gerçekleştirildi Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Giriş Sınavı 1820 adayın katılımı ile gerçekleştirildi
Çocuklar hünerlerini burada sergiliyor Çocuklar hünerlerini burada sergiliyor
Doğa ile iç içe kitap okumanın keyfine vardılar Doğa ile iç içe kitap okumanın keyfine vardılar
Seyrani kampüsü için danışma toplantısı yapıldı Seyrani kampüsü için danışma toplantısı yapıldı
YÖK Tarafından Araştırma Üniversitelerinin İhtisas Alanları Belirlendi YÖK Tarafından Araştırma Üniversitelerinin İhtisas Alanları Belirlendi
Arife öğretmenin adı parkta yaşayacak Arife öğretmenin adı parkta yaşayacak
Talas Belediyesi okulları yeniliyor Talas Belediyesi okulları yeniliyor
Talas'ta LGS sınavı sorunsuz tamamlandı Talas'ta LGS sınavı sorunsuz tamamlandı
Melikgazi'de her kesim için sesli kütüphane Melikgazi'de her kesim için sesli kütüphane
Palancıoğlu: Melikgazi tarihine ve geçmişine sahip çıkıyor Palancıoğlu: Melikgazi tarihine ve geçmişine sahip çıkıyor
Öğrencilere su ve kek ikramı Öğrencilere su ve kek ikramı
Bir yanda LGS, diğer ya anda muhtarlık seçimi Bir yanda LGS, diğer ya anda muhtarlık seçimi
Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı yapıldı Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı yapıldı
Eğitim Kültür Sanat Haberleri

Büyükşehir Konservatuvarı yaz kurs kayıtları başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın yaz kurs kayıtları başlıyor. Bu kapsamda 9-15 yaş arası çocuk kursları ile 16 yaş üzeri yetişkin kurslarının kayıtları 14-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Kurslarda, öğrencilere gitar, keman, bağlama, piyano, bateri, tiyatro, ud, halk oyunları ve resim olmak üzere dokuz branşta eğitim verilecek.

Türkiye eTwinning'de izleyen değil izlenen ülke oldu

Kayseri'de yapılan eTwinning bölge toplantısında konuşan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük, Önce izleyendik şu anda izlenen duruma geldik. Türkiye ne yapıyor da büyük ödüllere damga vuruyor? Portalda öğretmenler ücret almadan nasıl bu kadar etkinliğe katılıyor bunu merak ediyorlar. Bu başarı sadece bizim değil. Kovandaki balı hiçbir zaman tek bir arı yapmaz dedi.

Turkishtime'ın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında ERÜ'den 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı

Turkishtime'ın Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli liderliğinde gerçekleştirdiği 'Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırması', Kimya alanında önde gelen değerli bilim insanlarını bir araya getirdi. Araştırmada Erciyes Üniversitesi'nden (ERÜ) 3 öğretim üyesi yer aldı.

Esenyurt bölgesindeki anaokulu ihtiyacı gideriliyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Hayırsever Saniye Yıldırım'ın katkıları ile Esenyurt Mahallesine yapılacak olan 8 derslikli Saniye-Şahin Yıldırım Anaokulu için protokol imzaladı.

Talas'ta çocuklar bu aracın yolunu heyecanla gözlüyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın kırsal mahallelere yönelik hayata geçirdiği 'Okuma Şenliği' kapsamındaki gezici kütüphanenin ikinci durağı Çatakdere Mahallesi oldu.

Büyükkılıç, 'Öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerine fırsat sağlıyoruz'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı önemli bir kültür yatırımı olan Belsin semtindeki Sezai Karakoç Kütüphanesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, 'Yavrularımıza pandemi koşullarını göz ardı etmeden, olumlu şekilde hizmet etmek amacıyla temiz bir ortamda kütüphane hizmetleri vermekteyiz' diye konuştu.

Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı önemli bir kültür yatırımı olan Belsin semtindeki Sezai Karakoç Kütüphanesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, 'Yavrularımıza pandemi koşullarını göz ardı etmeden, olumlu şekilde hizmet etmek amacıyla temiz bir ortamda kütüphane hizmetleri vermekteyiz' diye konuştu.

Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Giriş Sınavı 1820 adayın katılımı ile gerçekleştirildi

Kayseri genelindeki hafızlık proje imam hatip ortaokulları giriş sınavı, Covid-19 tedbirlerine uyularak 6 sınav merkezinde, 93 salonda, 1820 aday öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çocuklar hünerlerini burada sergiliyor

KAYMEK Sarıoğlan Sosyal Yaşam Merkezi'nde yürütülen Mutlu Çocuklar Projesi kapsamında 12 öğrencinin, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları çalışmayı Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım'a hediye etti.

Doğa ile iç içe kitap okumanın keyfine vardılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından yürütülen Pozitif Okuyorum Kitap Kahve projesi çerçevesinde gençler, Yeşilhisar'ın doğal güzellikleri arasında kitap okumanın keyfini yaşadı.

Seyrani kampüsü için danışma toplantısı yapıldı

Kayseri Üniversitesinin merkez dışındaki en büyük kampüsü olan Seyrani Kampüsünde eğitim veren İslami İlimler Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfullah Cebeci ve Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Yılmaz Delice; kaymakamlık toplantı salonunda Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak'la kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelerek önümüzdeki 2021-2022 eğitim-öğretim yılı hakkında istişarelerde bulundular.

YÖK Tarafından Araştırma Üniversitelerinin İhtisas Alanları Belirlendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 'Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Projesi' kapsamında yer alan 'Araştırma ve Aday Araştırma Üniversitelerinin' rektörleri YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Erciyes Üniversitesi öncelikli sektörler kapsamında Gıda Arzı Güvenliği, İlaç, Makine-Elektrikli Teçhizat sektörlerinde Aşı, Makine Tasarımı ve İmalatı, Toprak ve Bitki Besleme ile Bahçe Bitkileri alanlarında eşleşti.

Arife öğretmenin adı parkta yaşayacak

Talas Belediye Meclisi 2021 yılı Haziran ayı toplantısını yaparak gündeminde bulunan konuları karara bağladı.

Talas Belediyesi okulları yeniliyor

Talas Belediyesi'nin ilçe genelindeki eğitim kurumlarına yönelik başlatmış olduğu bakım onarım ve tadilat çalışmaları bütün hızıyla sürüyor. Program kapsamında ilçedeki okulların yanı sıra camilerin de çevre düzenlemesiyle birlikte iç ve dış yenilemeleri gerçekleştiriliyor.

Talas'ta LGS sınavı sorunsuz tamamlandı

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu LGS Sınavı Talas İlçesinde de sorunsuz olarak tamamlandı. 31 Okul ve 1 evde yapılan sınava katılım oranı ? olarak gerçekleşti.

Melikgazi'de her kesim için sesli kütüphane

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, toplumda her kesime hitap etmek için Akıl Küpü Çalışma İstasyonlarında sesli kütüphane kurarak hizmet vereceklerini söyledi.

Palancıoğlu: Melikgazi tarihine ve geçmişine sahip çıkıyor

Tarihi ve kültürel miraslarını gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarına devam eden Melikgazi Belediyesi, Gesi Kuzey Mahallede yer alan tarihi çeşmeyi ve konağı restore ederek abdesthane olarak işlevlendirecek.

Öğrencilere su ve kek ikramı

Talas ilçesinde LGS'ye giren öğrencilere su ve kek ikramında bulunuldu.

Bir yanda LGS, diğer ya anda muhtarlık seçimi

Kayseri'de yan yana bulunan Besime Özderici İlkokulu'nda muhtarlık seçimi, Besime Özderici Ortaokulu'nda ise LGS sınavı yapıldı.

Toplam 1719 haber.