Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

Tomarza Belediyesi'nden açıklama: Saldırıyı düzenleyenler ...

Tomarza Belediyesi'nden Belediye Başkanı Davut Şahin'e yönelik saldırı ile ilgili açıklama yapıldı.

Başkanlar'dan Valilik çıkarması...

İlçe Belediye Başkanları Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti.

İYİ Partili Yücel, vatandaşı dinledi: Mutfakta yangın var!

İYİ Partili Kazım Yücel, vatandaşların sıkıntılarını dinledi ve yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesi MHP’li Belediyeye 3 kamyon verecek! Peki karşılığında ne alacak?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, MHP’li Sarıoğlan Belediyesi’ne 3 adet damperli kamyon tahsis etmek için kolları sıvadı. Konu Belediye Meclis gündemine gelecek.

Büyükşehir Belediyesi’ne yeni daire başkanı geliyor?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde yeni daire başkanı kim olacak?

Arsasını mezarlık olsun diye bağışladı

Develi'de bir vatandaş, arsasını mezarlık olması için belediyeye devretti.

Özdoğan’ın, Özhaseki’ye dosyalı ziyaretleri sürüyor! Bu kez dosyada ne vardı?

Daha önce Özhaseki ziyaretlerinde yanı başındaki dosyalarla görünen Özdoğan, bu kez de iki eliyle tuttuğu ve elinden bırakmadığı dosya ile görüldü. Peki, o dosyanın içeriğinde bu kez ne var?

Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı!

Resmi Gazete'de yayımlanan imar yönetmeliğinde neler var? İşte detaylar...

Dikkat çeken tepki: Vatandaş Erciyes'ten gelen nimeti kullanamıyor!İşte nedeni...

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, vatandaşların sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Çalıksoy, Başakpınar’da daha önce Erciyes’ten gelen suyla vatandaşların üretim yaptığını belirterek, bakımsız kanallar yüzünden artık vatandaşın bu nimetten faydalanamadığını söyledi. Bu konuda belediye yetkililerini göreve davet eden Çalıksoy, ‘’Vatandaş ekmek, üretime katkı sunmak istiyor, ancak AKP zihniyeti bu çabalara, bu gayretlere gereken desteği vermiyor’’ dedi. Çalıksoy, bakımsız kanallar yüzünden Erciyes’ten gelen suyun vatandaşlar tarafından değerlendirilemediğini , boşa aktığını belirterek, soruna el atılması çağrısında bulundu.

İYİ Partili Çalıksoy'dan toz duman tepkisi...

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Koçcağız ve Kamber Mahallelerindeki taş ocaklarında nakliye işi yapan araçlar nedeniyle bölgenin toz duman içinde kaldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi. Ekim alanlarının, doğanın zarar gördüğünü ve baharla birlikte yemyeşil olması gereken alanların toz toprağın altında kaldığını dile getiren Çalıksoy, bu durumdan hem mahalle sakinlerinin hem de nakliye işi yapan vatandaşların rahatsız olduğunu belirterek, Talas Belediyesi’ne çağrı yaptı.

Büyükkılıç talep etmişti! İşte o karar: Uygulanması mümkün değil!

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp, karara bağlamak için toplandı. Toplantıda özellikle Başkan Büyükkılıç'ın talebiyle gündeme gelen hobi bahçeleri konusu dikkat çekti. Peki, Meclis'e taşınan o talep neyi içeriyor? İşte ayrıntılar...

Hobi bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme! Çıkmıyorlar!

Kayseri'de sürecin nasıl şekilleneceği merakla beklenen hobi bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme...

Talas’ta “Biz pişirelim siz ulaştırın” bu ramazan’da da devam ediyor

Talas Belediyesi tarafından ilk kez geçen yıl Ramazan ayında başlatılan “Biz Pişirelim Siz Ulaştırın” uygulaması bu yıl da devam ediyor.

“Ekmek kalmıyor şikayetleri geliyor” diyen Özer: Kuyruklara, kuyruk ekleniyor!

Ekmek kuyrukları Belediye Meclis gündeminde!

Özhan: Kırsal mahallelere hakları verilmiyor

“Köylerin ve beldelerin vergi, harç, su indirim hakları verilmiyor. Derhal köylerimiz beldelerimiz kırsal mahalle statüsüne girmeli”

Kaski, Su Depolarının Sayısını Arttırıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında kent genelinde 7 milyon 817 bin TL maliyet ile 23 adet su deposu ve kuyu binası imalatı gerçekleştirdiğini kaydetti.

Talas’ın Mahalle Fırınları Çok Sevildi

Talas Belediyesi tarafından kırsal mahallelere yaptırılan ve sunduğu imkanlarla ev hanımlarına büyük kolaylık sağlayan mahalle fırınları büyük rağbet görüyor. 

Çalıksoy açıkladı: 1050 abonenin elektriği kesildi!

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Ocak ayında Talas’ta 1236 abonenin elektrik faturalarını ödeyemedikleri için elektriklerinin kesildiğine dikkat çekerek, düşündüren tablonun şubat ayında da devam ettiğini söyledi. Şubat ayında da ilçede 1050 abonenin elektrik faturasını ödeyemediğini ve bu nedenle elektriklerinin kesildiğini belirten Çalıksoy, “Aynı tas aynı hamam tablo devam ediyor. İnsanları faturalarını ödeyemez hale getirdiler. Vatandaşı bu karanlığa sürükleyen iktidar, artık sorunlara çözüm üretemez haldedir. O nedenle ülkemizin yeni ve İYİ bir iktidara ihtiyacı var” dedi.

Toplam 5043 haber.