“ÖZ REFAH” PARTİSİ. - Levent ÇİL

“ÖZ REFAH” PARTİSİ.


Hani firmalar vardır. Var olan firmaların başarısından, müşterisinden, karından tırtıklamak için kurulan. Başına koydukları ”öz” veya “hakiki” kelimeleri ile insanları kandırmaya çalışıp kendilerine çıkar temin etmek isterler. Bunda başarılı olurlar kısmen. Ama, hiçbir zaman aslının yerini tutmaz. Hiçbir zaman başarılı olamazlar. Bir gün bakmışınız ki, kepenkleri indirmişler.

Allah rahmet etsin.

Necmettin Erbakan.

Bu ülke siyasetinde en önemli isimlerden biridir. Sadece ülkede değil, dünyada bilinen isimlerdendir. Geçmişte Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi gibi başarılı siyasi organizasyonlara imza atmıştır. Hepsinde olumlu sonuçlar almış, her ne kadar çok fazla dillendirilmese de bugün siyasete yön veren isimlerin çoğu, rahmetli Erbakan’ın siyasi anlayışından feyz almıştır.

Eğer bugün Ak Parti bu kadar başarılı ise, geçmişte rahmetlinin teşkilatlanma ve kadrolarını kurmada gösterdiği başarılı çalışmaların neticesindedir.

Ak Parti bugün varsa, Necmettin Erbakan sayesindedir.

Her ne kadar o çizgiden uzaklaştıkları mevcut Saadet Partililer tarafından söylensede.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın en son mirası Saadet Partisidir.

Bunu kimse inkar edemez.

Etmemelide.

Çünkü Saadet Partisi’ni yönetenlere baktığımızda o’nun çizgisinde siyaset yaparak hatıralarını yaşatmak ve o’nun fikirlerini iktidara getirmek gayretindeler. Destekleyenlerinde Erbakan hocayı sevenlerden oluşmaktadır.

Lakin, Fatih Erbakan ismi Erbakan Hocaya ve onu sevenlere adeta darbe vurmuştur.

Fatih Erbakan, babasını sevenlerin, dişleri ve tırnakları ile büyütüp bu günlere getirdiği, ayakta tutmaya çalıştığı partiyi bitirmek, kendi kurduğu partiye zemin açmak için olmadık yöntemler uygulamaktadır.

Partinin mallarını, taşınmazlarını icra yolu ile alırken belki farkında değil ama, sadece Erbakan hocanın oğlu olduğu için duyulan saygıyı da elinin tersi ile kenara atıyor. Erbakan’ın oğluna bu hareketler hiç yakışmıyor. Bu durum sadece Saadet Partisine değil, bu partiyi ömrünün son günlerinde hayata geçiren babasına da zarar veriyor. En çok da kendine zarar veriyor Fatih Erbakan.

Mahmut Arıkan, Erbakan Hoca anlayışının yetiştirdiği önemli siyasetçilerindendir.

Yaşanan gelişmeler üzerine dün şu paylaşımda bulundu. Konuyu en iyi özetleyen paylaşım şöyle.

“2011’de Yahyalı’ya Merhum Hacı Hasan Efendinin kabrini ziyarete giderken, Fatih Bey Erbakan Hocamızdan miras olarak size kalan gayrımenkuller ile ilgili ne düşünüyorsunuz dediğimde, bu ne biçim soru mallar benim değil ümmetin malı demiştiniz. Bugüne kadar yapılan yanlıştan geri döneceğinizi ümit ederek hakkınızda hiçbir menfi açıklamada bulunmamıştım. Ama bugün ümmetin malının, ümmetin menfaatine kullanılmasına mani oldunuz ve emanete ihanet ettiniz.”

Evet… Fatih Erbakan ve çevresindekiler, emanete ihanet etmektedirler. Bunu yaparken, babasının kurduğu, iktidar ettiği Refah Partisi’nin çakması bir parti ile yapıyorlar. Yazık.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Haz

TOPLUM VE KURALLAR.

14Haz

EKONOMİNİN SONUÇLARI…

13Haz

MİLLİ MAÇ VE KAYSERİ

12Haz

300'E YAP, 200'E SAT…

10Haz

SİYASETİN YÜZÜ