İNCESU BELEDİYESİ… - Levent ÇİL

İNCESU BELEDİYESİ…


Millet İttifakı’nın Kayseri’de kazandığı tek ilçe İncesu Belediyesi. Yıllardır ilçeyi yöneten sayın Zekeriya Karayol’a rağmen belediye başkanlığını kazandı Mustafa İlmek. Adaylık sürecine geleceğim. Tanıyanların anlattıkları kadar ifade etmeye çalışalım.

Düzgün, dürüst ve çalışkan olduğunu söylüyorlar. İncesu’nun sevilen isimlerinden. Bu nedenle de güçlü ittifaka rağmen Millet İttifakı’nın adayı olarak başkan seçilme başarısını gösterdi.

Aslında Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Teşkilatı tarafından en erken açıkladığı isimlerdendi. Adaylığı kesindi yani eğer ittifak olmasaydı. Ve kesin olan bir şey daha var ki İncesu ilçesi de MHP’nin kazandığı seçimlerden biri olacaktı.

Kısmet değilmiş. İttifak yapıldı ve sayın İlmek aday göterilmedi. Daha doğru ifade edelim. İncesu ilçesi Ak Parti adayı ile seçime gidince Mustafa İlmek dışarda kaldı. Bir çok aday adayının yaşadığı sıkıntı gibi.

Bazıları parti içerisinde kalıp kabuğuna çekilirken bazıları da sayın İlmek örneğinde olduğu gibi, “hizmet edeceğim” diyerek başka partilerden aday oldular. Bu parti genellikleİyi Parti oldu. Gidenlerin kimi “hainlikle” suçlandı, kimisi de “davayı terketmekle”.

Ama bazı adaylar o süreçte başka partilere geçmeyi uygun gördü.

Tepki göreceklerini bilmelerine rağmen.

Seçimler bitti.

Seçilenler ve seçilemeyenler kendi muhasebelerini yaparken, “böylesi hayırlısıymış” diyerek hayatlarını devam ettiriyorlar. Kimi seçilmiş olarak, kimisi de seçilmemiş olarak.

Mustafa İlmek seçimleri kazanan tarafta yer alan isimlerden.

Geldiği günden itibaren önemli çalışmalara imza atıyor.

Toplumun beğenisini kazanacak küçük dokunuşlar yapıyor.

Mesela, ilçe içerisinde uzak mahallelerden öğrencileri ücretsiz taşıyor.

Daha önce yapılan etkinlikleri devam ettiriyor.

İlçede tiyatro oyunlarını izliyor.

Her belediyenin yaptığı gibi, yol yapıyor, kaldırım temizliyor.

Ama en önemlisi de personelin sözleşmeleri ile ilgili atmış olduğu imzaydı. Sanırım belediye çalışanlarının gönlünü almıştır.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Büyükkılıç ve ekibi ilçeyi ziyaret etti. Bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti bir kez daha paylaşmak isterim. Sayın Büyükkılıç bu ziyaretle birçok kişinin merak ettiği soruya da cevap vermiş oldu.

Kendisini tebrik ediyorum.

Millet ittifakının Kayseri’de  tek seçilmiş belediye başkanı olan sayın İlmek’in sırtında ağır bir sorumluluk olduğu kesin. İyi çalışmalarda gerçekleştiriyor. Büyükşehir belediye başkanı da gerekli mesajı verdi yaptığı ziyaretle. O’nunda aynı hassasiyetle çalışacağına eminim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Haz

TOPLUM VE KURALLAR.

14Haz

EKONOMİNİN SONUÇLARI…

13Haz

MİLLİ MAÇ VE KAYSERİ

12Haz

300'E YAP, 200'E SAT…

10Haz

SİYASETİN YÜZÜ