PERŞEMBE’NİN GELİŞİ… - MUSTAFA AYDOĞAN

PERŞEMBE’NİN GELİŞİ…


Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur diye bir atasözü var ya hani, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’in AK Parti’ye geçeceğinin sinyali de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından hem de 19 Nisan’da verilmiş.

Bu tarihte Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İl Başkanı Şaban Çopuroğlu İncesu’ya giderek İlmek’i makamında ziyaret etmişler. Daha aradan bir ay dahi geçmeden.

Kayseri’de Cumhur ittifakı olarak kaybedilen tek ilçe olan İncesu’nun planları da demek ki o zamanlar yapılmış ve gelinen sürede de gerçekleştirildi. Üzüm festivalinde de Başkan İlmek’in özellikle AK Parti’ye daveti de bu günlere bir hazırlıkmış.

İnceleyin bütün o zamanki adayların konuşmalarını Mustafa İlmek’in AK Parti hakkında yaptığı aleyhte tek habere rastlayamazsınız. Sadece önceki Belediye Başkanının bıraktığı borçları açıklamakla yetindi. Ülkemizde bu tür şeyler ne ilk kez oluyor, ne de son kez olacak. Ancak Mustafa İlmek yaptığı açıklamasında oturup yol arkadaşları ile birlikte karar verdiğinden bahsediyor. Yol arkadaşlarım dediği de Belediye Meclis üyeleri.

Kendisini Belediye Başkan adayı olarak gösteren İYİ Parti genel Merkezi ve İl, ilçe yönetimlerinin hiç birisinin haberi yok. Sanki onlar kendisine yol arkadaşlığı yapmadılar, sanki kendisini onlar aday olarak göstermediler.

Başkanın durumunu anladık da Meclis üyelerini pek anlayamadık…

“Ya tükürdüğün yüze bakmayacaksın, ya da bakacağın yüze tükürmeyeceksin” diye bir Atasözümüz daha var.

Meclis üyelerinin sosyal medya hesaplarına bakıyoruz şaşırıp kalıyoruz. İsterseniz bazı paylaşımlardan bir kaçına şöyle bir göz atalım.

İşte bir meclis üyesinin yaptığı paylaşımlardan bazıları:

* Suriye bize düşman, askerlerimize saldırıyor. Biz Rusya ile düşmanız S-400 alıyoruz ama Ruslar Suriye’de Esat’ı destekliyor. Biz ABD ile birlikte Esat’ı devirmeye çalışıyoruz ama ABD ile kötüyüz. Bizim askerlerimiz Suriye’de, Suriyeliler ülkemizde. Allah için soralım biz veya bizi yönetenler ne yapıyor? Ne yapıyorlar söyleyeyim; buna BEKA diyorlar maalesef.

*Kimse masal anlatmasın. Sizin seçiminiz yerin dibine batsın. İt’in mektubunu okuyan da, adını anan da, haber yapan da, yaptıran da ittir; teröristtir.

*Şuan gelinen nokta Tarım Bakanlığı, üreticiyi anlamaz halde. Ne yapmaya çalışılıyor? Amaç ne? Kime hizmet ediyor? Üretimdeki daralmanın farkında değiller mi? Hayvancılıktaki kaçınılmaz zararlar sektörde daralmaya yol açıyor bunu göremiyorlar mı? Artan yem maliyetlerini, artan enerji maliyetlerini koca bakanlıkta bir Allah'ın kulu göremez halde mi? Besilik dana materyali deseniz zaten o artık döviz kuruna ve yabancı üreticinin insafına kalmışken hala ne bekliyorsunuz?

*Resmen zulüm bence, umarım biran önce düzenleme getirilir ve köylümüz desteklenir. (Mantar cezasının ardından yapılan bir açıklama)

İyi Partililerin ve CHP’lilerin, daha doğrusu Millet ittifakının oyları ile bir yere gelmek ve sonra da saf değiştirmek ne kadar etikse ona da sizler karar verin. Tercihler kendi tercihleri ancak bu tercihlerini 31 Mart’tan önce yapsalar daha doğru olurdu. Şimdi “İncesu’ya daha iyi hizmet getirebilmek ve devlet desteklerinden yararlanmak için AK Parti’ye geçtik” diyecekler ama, Kayseri bu desteklerden ne kadar yararlanıyor ise siz de o kadar yararlanırsınız.

Bu durumlar yaşanırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “yeni kurulacak olan partilere Milletvekili desteği veririz” demesini de kimse eleştirmeyecek vesselam.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Mar

BUYURUN SAYIN ÖZHASEKİ

23Mar

BUNA DA ŞÜKÜR

20Mar

ÖNCE OTOPARK

19Mar
13Mar

CUMHURİYET OLMASA KULDUM