OH OH MAŞALLAH! - MUSTAFA AYDOĞAN

OH OH MAŞALLAH!


Ödenemeyen Elektrik ve Doğalgaz faturalarını görünce birden içimden böyle geldi, “OH, OH MAŞALLAH”

Vatandaşların Elektrik ve Doğalgaz faturalarını ödeyememesinden dolayı duyduğum bir memnuniyet ifadesi olarak algılanmasın, asıl ödenmeyen ve kesilen elektrik ve Doğalgaz faturalarından alınacak açma kapatma bedellerinden dolayı böyle demek geldi içimden. Şimdi oturup ne kadar açma-kapatma parası alındığını hesaplamama gerek yok arzu eden hesaplasın.

1 Ocak 2019 tarihinden beri geçerli olan Elektrik KESME- BAĞLAMA bedeli 33 lira. Doğalgaz açma kapama bedeli ise 28.32 Tl.

Bu bedeller her yıl EPDK tarafından belirleniyor. Borcunuz kaç lira olursa olsun faturayı yatıramadınız ise bu paraları ödemek zorundasınız. Tabir yerinde ise bu da ne demek oluyor; “DÜŞENE BİR TEKME DE SEN AT”

Yokluktan dolayı ödeyemediğin kimin umurunda, hem kim kışın ortasında Doğalgaz faturasını ödemeyip soğukta (..) gibi titremek ister, hiç kimse.

Hiç kimse “Artık sıkıldık her akşam aydınlıkta oturmaktan, her akşam Televizyon izlemekten, aldığımız yiyeceklerin dolapta bozulmamasından, çamaşırların, bulaşıkların elde değil de makine de yıkanmasından, hatta gırgır süpürgelerin bile tarihe karışmasından ŞU ELEKTRİĞİN PARASINI YATIRMAYALIM DA BİRAZ ESKİNİN ÖZLEMİNİ GİDERELİM” der…

Var mı şimdiye kadar böyle düşünüp parası ola, olan faturalarını zevk için yatırmayanlar?

Vallahi de yoktur, billahi de yoktur.

Şimdi kaç kişinin borcundan dolayı elektriği ve doğalgazı kesilmiş ona bir bakalım;

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan zamlara değinerek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na “Kış, aylarında da elektrik ve doğalgaza zam yapılacak mı?” diye soruyor.

CHP’li Demirtaş, Bakan Fatih Dönmez’den son 1 yıl içinde elektrik ve doğalgaz borcunu ödeyemeyen abone sayılarını da açıklamasını da istiyor.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "2019 Ocak-2019 Eylül,9 aylık dönemde borcunu ödeyemediği için hakkında işlem yapılan elektrik abone sayısı 3.365.784, doğal gaz abone sayısı 710.364’tür” diye cevap veriyor.

Al sana bir, “OH, OH DAHA”

Ünal Demirtaş, hükümetin yerel seçimlerden önce zam yapılmayacağı sözünü verdiğini ama 6 ayda vatandaşların insafsız zamlarla karşı karşıya kaldığını vurguluyor

CHP’li vekil Ünal Demirtaş hala yapılanların zam değil, fiyat ayarlaması olduğunu bilmiyor. Bu işler ayar çekmeden olur mu, olmaz. Bakan açıklamasında enerji fiyatlarının enflasyon ve döviz kurlarından etkilendiği de açıkça belirtiyor.

SAYIN BAKANA ŞUNU SORMAK DA BİZLERE DÜŞÜYOR: Enflasyon ve döviz kuru düşünce bu fiyat ayarlamaları niçin tekrar yapılıp, yapılan artışlar yeniden aşağı çekilmiyor. Onlar da haklı, bu zamlar bizlere ELEKTRİK, YOL, SU olarak geri dönecek. TABİKİ YERSEN…

Yol yapılır paramızla geçeriz, köprü yapılır paramızla geçeriz, su getirilir paramızla içeriz.  Rüçhan Çamay ve Cici kızlar ne diyordu şarkılarında; PARA, PARA, PARA, varlığı bir dert yokluğu yara. Napolyon Bonapard’ı da unutmamak lazım.” Bir savaşı kazanmak için ne gerekiyor” sorusuna, “PARA, PARA, PARA” diye boşuna cevap vermemiş.

YANİ; “PARASIZ ADAM, GEREKSİZ ADAM”  

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Mar

BUYURUN SAYIN ÖZHASEKİ

23Mar

BUNA DA ŞÜKÜR

20Mar

ÖNCE OTOPARK

19Mar
13Mar

CUMHURİYET OLMASA KULDUM