İLAHİ İSMET AĞABEY - MUSTAFA AYDOĞAN

İLAHİ İSMET AĞABEY


Bizim bir İsmet ağabeyimiz var, İsmet Saraç

Kendisi muhterem bir insan, başkalarını bilmem ama ben kendisini oldukça sever ve sayarım.

Her zaman olduğu gibi asık suratla bilgisayarın başına geçtim önce “ sosyal medyada ne var, ne yok bir bakayım” dedim. Malum zor hayat şartları insanda gülecek hal bırakmıyor bir sorunu aşsanız, başka sorunlar çıkıyor karşınıza. Hem de daha katmerlisinden…

Sosyal medyayı tararken İsmet ağabeyimin paylaşımı kısa dikkatimi çekti okuyunca hiç gülecek halim yoktu birden gülmeye başladım. Gelin İsmet ağabeyimin paylaşımını sizler de okuyun, gülmek bedava; Gülmek henüz vergiye tabi değil.

Muhtar köye gelen milletvekiline:

-İki büyük problemimiz var, der .

Milletvekili:

-Lafı mı olur muhtar, söyle halledelim .

-Birinci sorun, der muhtar. Köyde sağlık ocağı var, ama doktor yok.

-Hemen sağlık bakanını arayıp hallediyorum der milletvekili. Cep telefonunu çıkarıp birisiyle konuşur:

-Tamam, doktor yarın sabah burada olacak. İkinci sorununuz ne?

-Köyümüzde hiç bir cep telefonu çekmiyor .

 

İlahi İsmet ağabeyi sen çok yaşa emi.

Bizim de Milletvekillerimiz var ama onlardan birinin telefonu her yerde çekiyor ve aradığı zaman da birçok sorunun üstesinden geliyor çok şükür.

Gazeteciler günümü kutlamak için aradığında da “Mustafa ağabeyi cep telefonum 24 saat açık” demesi de ne kadar mütevazi ve samimi olduğunu gösteriyor. Her ne zaman arasam kendisine mutlaka ulaşmışımdır. Bizim burada BU YİĞİT ANADOLU DELİKANLISINA BAKİ ERSOY diyorlar.

MHP’nin Ankara’daki 3 günlük kampı sona erdi ve Milletvekili Baki Ersoy’dan da, “Yarın Allah izin verirse sabahtan başlamak üzere Sarıoğlan, Tomarza, Sarız ve Pınarbaşı İlçelerimizde olacağım. Liderimizin talimatları doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Tüm hemşerilerimiz ile kucaklaşabilmek ümidiyle... Sevdamız Kayseri” paylaşımı geldi. Keşke herkes sizin gibi Kayseri ve Türkiye sevdalısı olsa ülkede benim gibi asık suratlı insanlar değil de hep gülen insanlara rastlarız.

Demem o ki bizlerin Baki Ersoy gibi Milletvekillerine ihtiyacımız var. AK Partide de artık bir değişim şart.

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Av. Gökhan Ülke ve yönetim kurulu üyeleri önceki gün yeniden seçilen CHP Melikgazi İlçe Başkanı Yakup Yılboğa ve ilçe yönetimine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. Milletvekillerinden birisinin yaptığı gibi durmadan sağa, sola sallamıyorlar. Ben Ülke ve yönetimini bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum. AK Parti’de hem Melikgazi, hem de Kocasinan ilçe başkanları ayrıştırıcı değil, birleştirici bir yol izliyorlar. Kayserimizin sorunlarını da yakından takip ederek gerekli yerlere ulaştırıyorlar ama iş onlarda bitmiyor.

FETÖCÜ SANIKLARI BAKIN KİM SAVUNMUŞ

Kilis'te iki yıldır devam FETÖ/PDY davasının avukatları, AKP yöneticileri çıkmış ve sanıkların 31'i beraat etmiş.  Aralarında KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kapatılan dernek başkanı ve yöneticilerinin bulunduğu 35 sanık hakkında “Silahlı terör örgütü üyeliği'' suçlamasıyla dava açılmış. Yargılamada 31 sanık, “Üzerlerine atılı suçu işledikleri sabit olmadığı” gerekçesiyle beraat etmiş.

Fetullah Gülen ile görüşenlerin de bulunduğu sanıkların avukatlığını AKP'li Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut ile AKP Kilis İl Başkanı Murat Karataş üstlenmiş. Halen AKP Kilis Belediye Başkanı olan Avukat Abdi Bulut, başkanlık görevine seçilene kadar sanıkların avukatlığını yapmış, karar duruşması öncesi vekaleti yeğeni Avukat Abdullah Bulut'a bırakmış.

KİLİS’DEKİ DAVADA BERAAT EDENLERDEN BİRİSİ İŞADAMI.

AKP Kilis İl Başkanı Avukat Murat Karataş,” Yargılanan kişiler benim arkadaşım, dostum, FETÖ'cü olduklarına inanmıyorum. 15 Temmuz olduğunda partiye ilk gelen isimler bunlardı. Mahkeme de beraat verdi. Şimdi siz bunu haber yaparsanız algı oluşacak. Bana da partiye de zarar verir. Bu davanın avukatlığını yaptığımı genel merkeze bildirmedim. Belediye Başkanı Abdi Bey ile duruşmalara beraber girdik, sonra yeğenine vekaleti bıraktı. Bunlar FETÖ'cü olsalardı başından ne Abdi Bey ne ben davayı almazdık. Bu kişiler bütün seçimlerde partimize destek oldular. FETÖ'den mağdur olduklarını düşünüyorum” demiş. Gel de yorum yap, yapabilirsen…

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Mar

BUYURUN SAYIN ÖZHASEKİ

23Mar

BUNA DA ŞÜKÜR

20Mar

ÖNCE OTOPARK

19Mar
13Mar

CUMHURİYET OLMASA KULDUM