ÇOLUK ÇOCUĞUM AÇ - MUSTAFA AYDOĞAN

ÇOLUK ÇOCUĞUM AÇ


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kürsüde konuşmasını yaparken, bir vatandaş, "Sayın Cumhurbaşkanım ben 15 Temmuz'a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanımıyorlar" şeklinde bağırınca daha fazla konuşmasına izin verilmeyerek susturuluyor.

Aslında o vatandaş milyonlarca insanın sessiz çoğunluğun sesi oluyor ve Cumhurbaşkanına derdini anlatmaya çalışıyor.

Bugün ülkemizde 16 Milyonu aşkın insan açlık sınırının altında yaşıyor. Dört kişilik bir ailenin sağlıklı bir biçimde beslenebilmesi için 2 Bin 178 lira harcama yapması lazım. Yoksulluk sınırı ise 7 Bin 532 lira oldu.

Sağlıklı beslenmeyi bir kenara bırakın SGK-Bağ-Kur emeklileri ile Dul ve yetim maaşı alan milyonlarca kişi aldıkları maaşlarla ev kirası, elektrik,  doğalgaz, su parasını ödeyemez hale geldiler. Aldıkları maaştan ellerine bir şey kalmıyor ki evlerine gıda harcaması yapabilsinler.

Hava sıcaklıklarının eksi 10-15 hatta 20 dereceleri bulduğu Kış gününde çocuklarına kışlık giyecek alabilsinler.

Alabilenler de var ancak onlar da Bankaların müdavimi oldular, ya durmadan kredi çekiyorlar, ya da kredi kartları ile alış veriş yapıyorlar.

İşte bu yüzdendir ki kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısında önemli ölçüde artış yaşanıyor. İcra daireleri bankaların başlattıkları takip dosyaları ile doldu taştı. Geçtiğimiz yıl kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısı yüzde 14 artış göstererek 2 Milyon 500 Bin’e dayandı.

Şu anda kredi ve kredi kartından dolayı takipte olanların sayısı 1 Milyon 200 Bin’i geçti.

2003 yılında 470 lira olan açlık sınırının geride kalan 17 yılda nerelere geldiğine bakarsak dar gelirli vatandaşların durumunu daha da iyi anlamış oluruz. Açlık sınırındaki artış 4.61 kat artmış durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında “Çolum çocuğum aç” diye bağıran vatandaşın sesinin kesilmesi ile gerçekleri de kimse gizleyemez.

Sayın Cumhurbaşkanımız, vatandaşın bağırmasının ardından, “Fetö’nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçimidir, Fetö’nün yol verdiği siyasetçi midir?” diye konuşuyor.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde 251 vatandaşımız şehit düşerken, 2 bin 194 kişi de yaralanarak Gazi oldu.

Dikkatinizi çekerim şehit olan vatandaşlarımız ve Gazi olan vatandaşlarımız diyorum.

Fetö’nün darbe gecesinde öldürmeye çalıştığı siyasetçi ve yol verdiği siyasetçi her neyse de kaç siyasetçi Tankların önüne yattı, kaç siyasetçi Tankların üstüne çıktı, kaç siyasetçi hainlerin kurşununa göğsünü siper ederek yaralandı.

Bunun cevabını da birilerinin vermesi lazım. Bu işler darbe girişimlerinin olmadığı şehirlerde Otobüsün üstüne çıkmakla olmuyor, Uçak ve Helikopterlerden açılan ateşlerin, silahlı askerlerin karşısına dikilip canını hiçe saymakla oluyor.

Hangi Tankın önüne dikilen kaç siyasetçi var dı, vardı da bizler mi göremedik. Bırakalım FETÖ’yü tartışmayı “Çocuklarım aç” diye bağıran babanın feryadına kulak verelim. İnsanlar aç, insanlar açlıkla terbiye oluyor. Açlık sınırı altında yaşayan milyonların sesini duysun artık birileri.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Mar

BUYURUN SAYIN ÖZHASEKİ

23Mar

BUNA DA ŞÜKÜR

20Mar

ÖNCE OTOPARK

19Mar
13Mar

CUMHURİYET OLMASA KULDUM