TERZİLER STATÜKOYA TAKILDI

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
TERZİLER STATÜKOYA TAKILDI
Kayseri Olay Haber -

Terziler, terziler statükoya yenildi. Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Sinan Turhan, terzilerinin statükocu yapısından dolayı gelişen teknoloji karşısında gerilediğini vurguladı.

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (KESOB) eslek sorunlarını masaya yatırdığı toplantılar devam ediyor. Meslek sorunlarının tartışıldığı toplantıda bu kez terzilerin sorunları masaya yatırıldı.  Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Sinan Turhan’ın katıldığı KESOB’daki toplantıda konuşan KESOB Başkanı Mustafa Alan, terzi ve konfeksiyoncuların şikayetçi olduğu okullardaki serbest kıyafet uygulaması ile ilgili yaptıkları girişimler sonucu önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, uygulamanın okul aile birliklerinin talebi doğrultusunda yapılması kararı aldıklarını vurguladı. Alan emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerden kesilen yüzde 15’lik destek birimi kesintisi konusunda da şikayetlerinin olduğunu belirterek, bu konuda da çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Sinan Turhan da yaptığı konuşmasında terzilerin özeleştiri yapması gerektiğini vurguladı. Terzilerin statükocu bir yapıya sahip olduklarını belirten Turhan, bu yaklaşımın mesleği körelttiğini ifade etti. Terzilerin önemli bir bölümünün babadan, dededen gördüğü çizgileri sürdürdüğünü söyleyen Turhan, evinde ve kişisel hayatında her türlü teknolojiyi kullanan terzilerin mesleklerinde teknolojiden uzak durduğunu ifade etti.

Terzi ve konfeksiyonun sorunlarının masaya yatırıldığı toplantının sonunda KESOB Başkanı Alan günün anısına Turan’a plaket takdim etti.

AHMET OĞUZ GÜNDÜZ

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN