Şehrin göbeğindeki bu görüntüye tepki gösterdi!

Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Hunat Çarşısı önünde ortaya çıkan görüntüye tepki gösterdi. Aktaş, 'Bu hal bir gün değil bir hafta değil, bir ay değil yıllardır böyle. Anlayacağınız çirkinlik ve rezalet şehrin göbeğinde diz boyu' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Şehrin göbeğindeki bu görüntüye tepki gösterdi!
Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Hunat Çarşısı önünde ortaya çıkan görüntüye tepki gösterdi. Aktaş, “Bu hal bir gün değil bir hafta değil, bir ay değil yıllardır böyle. Anlayacağınız çirkinlik ve rezalet şehrin göbeğinde diz boyu” ifadelerini kullandı.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na tepki gösteren ve “Palancıoğlu bu şehirde sözde turizmi teşvik etmeye çalışıyor”diyen Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Balıkçıların arka kısmındaki 2 adet yeraltı çöp konteynerinin etrafı. İnsanlar ailecek adeta bu yeraltı çöp konteynerinin etrafında bir geri dönüşüm tesisi kurmuşlar. Kadınlar çocuklar ailecek buradaki çöpten kağıt naylon gibi atıkları topluyorlar. Bir gün bu alandan geçiyorum. Baktım ki bir genç diğer bir genci baş aşağı ayaklarından tutmuş bu yeraltı çöp konteynerinin içine sallamış içinden bir şeyler çıkartıyorlar. Çöp konteynerinin etrafında ben diyeyim 10 siz deyin 20 büyük çuval dolusu çöp var ve etrafa yayılmış halde. 1 adet kamyonet 1 adet el arabası. Bu hal 1 gün değil 1 hafta değil 1 ay değil yıllardır böyle. Anlayacağınız çirkinlik ve rezalet şehrin göbeğinde diz boyu! Melikgazi belediyesi ise buraya tam 200 mt. Bu rezaleti ne Sn. Palancıoğlu görmüş nede zabıtalar. Ya da görmüşler ama bu çirkinliğe göz yumuyorlar. İşin tuhaf tarafı ise bu manzarayı sadece burada değil şehrin her sokağında var olan çöp kovalarının etrafında da görüyoruz. Sayın Palancıoğlu bu şehirde sözde turizmi teşvik etmeye çalışıyor. Sırf bunun için trilyonlarca lira harcayarak birde heykel yapacak. Sayın Palancıoğlu siz heykeli filan bırakında lütfen Melikgazi’de şehrin göbeğindeki şu çöp rezaletine bir düzeltin” ifadelerini kullandı. 


“MELİKGAZİ’DEKİ BU ÇİRKİNLİKLERİ ORTADAN KALDIRIN”
“Zaman zaman Sayın Palancıoğlu’na bu konuyla ilgili bir öneri aktarmıştım. Ancak  başkan bunun uygulanamayacağını söylemişti” diyen Aktaş, “Peki Ne önermiştim sayın başkana? Sokaklarda bulunan bu çöp kova ve konteynerleri tamamen kaldırılacak. Her bina kendi çöp kovasını kendisi satın alacak. Çöp aracının geleceği saatte kapıya çıkaracak. Araç çöpü alıp gittikten sonra çöp kovasını binasının içine alacak ve orada muhafaza edecek. Böylelikle hem sokaklardaki pis kokular ve bu çirkinlikler ortadan kaldırılmış olacak hem de sırtlarında tekerlekli büyük çuvallarla sokak sokak gezerek çöpleri karıştıran insanları da artık görmeyeceğiz. Ayrıca belediye için ciddi bir masraf kaynağı olan bu çöp kovalarından da kurtulmuş olacak. Bu uygulama Avrupa’da 40 yıldır var. Ayrıca ülkemizde de uygulayan belediyeler var. Sayın Palancıoğlu zaman zaman bazı ortamlarda yurt dışında gördüğü Gps li çöp kovalarından bahsediyor. Sayın başkan biz sizden böyle Gps li filan bir şey beklemiyoruz. Zaten yapamazsınız da.  Siz Melikgazi’deki bu çirkinlikleri ortadan kaldırın yeter” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN