Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!

Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Mışıl mışıl uyuyanların değil, memleket için tıkır tıkır çalışanların vakti geldi!

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, partisinin Talas İlçe teşkilatı tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma programında,  “Pandemi sürecinde hepimiz bir kış uykusuna yatmak gibi teşkilatlarda bir uyku süreci geçirdi maalesef” diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’e tepki gösterdi.  “Biz söyleyince kızıyorlar! Ama arada itiraf da ediyorlar” ifadelerini kullanan Özer, “Artık yeter! Mışıl mışıl uyuyanların değil, memleket için tıkır tıkır çalışanların vakti geldi” dedi.

Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!
“SİZ O UYKUDAN HALA UYANAMADINIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, tepkisinde şu ifadeleri kullandı:  Artık yeter! Yıllardır mışıl mışıl uyuyanların değil, memleket için tıkır tıkır çalışanların vakti geldi. Biz söyleyince kızıyorlar! Ama arada itiraf da ediyorlar. AKP'li Hülya Nergis demiş ki, "Pandemi sürecinde hepimiz bir kış uykusuna yatmak gibi teşkilatlarda bir uyku süreci geçirdi maalesef" Aynen öyle. Esnaf, "nefes alamıyoruz" diye isyan etti duymadınız. Vatandaş işsiz kaldı görmediniz. Çiftçiye haciz geldi, bakmadınız. Sadece kendinize gelince uçan, uçuran, ama vatandaşı batıran ekonomi modelinizle Kayseri'de son bir yılda yoksul hane sayısı 67 bin arttırıp, her 4 haneden birini devlete muhtaç, her iki kişiden birini icralık yaptınız. İcra İflas Dairesi'nin resmi verilerine göre, Kayseri'yi bin kişiye düşen icra dosyası sıralamasında 81 İl içerisinde birinciliğe taşıdınız! Kış uykusu süreciniz de, işsizlik maaşına başvuran kişi sayısını da arttırdınız. Kayseri'de işsizlik maaşına başvuran kişi sayısı önceki yıl 1883 iken şu anda bu rakamı 3 bin 331 kişiye yaptınız. Kuyruklarla, zamlarla, yalanlarla, yoklukla, yoksullukla, yasaklarla, adaletsizliklerle hafızalara kazındınız. Kısacası geldiğiniz günden beri aslında uykudaydınız. Siz hep uykudaydınız. Vatandaşı unuttunuz. Kayseri her alanda kaybederken, algı oyunlarıyla aldattınız, oyaladınız. Memlekette eseriniz olan bu acı tablo, görünen köy kılavuz istemez, siz o uykudan hala uyanamadınız. Ama merak etmeyin, ilk seçimde bu halk size unutamayacağınız bir ders verip, sizi uyandıracak! Uykunuzu kaçıracak! Artık yeter mışıl mışıl uyuyanların değil, memleket için tıkır tıkır çalışanların vakti geldi. Umutsuzluk yok. Geliyor gelmekte olan.

Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!

ANNELER GÜNÜ MESAJINDA "AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI" VURGUSU

Diğer yandan CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Anneler Günü mesajında ise Aile Destekleri Sigortası vurgusu yaptı.

Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!

Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan Başkan Ümit Özer, "Sevginin, fedakarlığın simgesi, koruyucu meleklerdir elleri öpülesi Anneler...Tüm Annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Sözümüz var, halkın iktidarında Aile Destekleri Sigortası ile Annelere gereken tüm desteği vereceğiz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, Anneler üzülmeyecek! Halkın iktidarında Aile Destekleri Sigortasını hayata geçireceğiz. Yoksulluğu AKP'nin yaptığı gibi asla oy devşirme aracı olarak görmeyeceğiz. Sosyal devlet anlayışımızla kadını, aileyi, anneleri koruyacağız. Yokluğu, yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Ne ezen ne ezilen, hakça insanca bir düzeni getireceğiz. Umutsuzluk yok. Geliyor gelmekte olan" diye konuştu.

Özer'den, Milletvekili Nergis'e 'Kış uykusu' tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!

AK Parti Milletvekili Hülya Nergis: Kış uykusuna yatmak gibi bir uyku süreci geçirdik! 

Haberin detayları için TIKLAYIN


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN