Daha önce verilen müjdeleri sıraladı ve 'Aya gidiyoruz' müjdesini değerlendirdi!

İktidarın daha önce verdiği müjdeleri tarihleri ile sıralayan İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Müjde İnşallah AY'a gidiyoruz 2023'te…

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, geçmişte müjde verenlkeri isimleri ile sıraladı ve "Aya gidiyoruz" müjdesini değerlendirdi. İşte Ataman'ın dikkat çeken o açıklamadı:

27 NİSAN 2014
Başbakan Erdoğan ; Anadolu Harikalar Diyarında(!), “Biliyorum, sizler de şimdi Yüksek Hızlı Tren istiyorsunuz. Kayseri-Yerköy Hızlı Tren Projesi ile Kayseri'yi şu anda yapımı devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattına bağlama kararını aldık. Etüt projesi, yatırım programındaydı, yapım projesini de yatırım programına alma talimatını verdim. Bu kadim Selçuklu kentini de Sivas, Ankara, Eskişehir, Konya, Bursa ve İstanbul ile hızlı tren üzerinden birbiriyle buluşturacağız" müjdesini vermişti.
25 TEMMUZ 2014
Başbakan ERDOĞAN; Eskişehir’de YHT açılış töreninde,     “Şanlıurfa, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Kars, Trabzon ve daha nice kenti bu hizmetle buluşturacaklarının” müjdesini vermişti.
25 EKİM 2014
Başbakan Davutoğlu;  “önümüzdeki yıl içerisinde Yerköy-Kayseri Hızlı tren hattı için kazmayı vuracağız” müjdesini vermişti.
11 OCAK 2015
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan;  Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri Hızlı Tren hattının müjdesini vermişti.
26 OCAK 2015
AKP Milletvekili Yaşar Karayel; “ ilin en önemli projesi olarak gösterdiği Hızlı Ten projesinin Yüksek Planlama Kurulu kararının tamamlandığını ve 2015 yılı içersinde ihalesinin yapılıp temelinin atılacağını, Ankara- Sivas YHT ana hattı bitirilirken eş zamanlı olarak Yerköy- Kayseri hattı tamamlanacak” müjdesini vermişti.
28 OCAK 2017
Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; “ geçmişte projeler konuşulduğunda dede, 'Ben görür müyüm' demiyordu. 'Acaba torunum görür mü ?' diyordu. Artık, fikri ortaya koymakla sonucunu görmek arasındaki mesafeler çok çok kısaldı. Dünya bizi gıpta ile izliyor”. Dedi ve Kayseri en kısa zamanda YHT ile tanışacak müjdesini vermişti.
2 NİSAN 2017 
Başbakan Binali Yıldırım; Kayseri mitinginde, “bu yıl hızlı tren ihalesini yapıyoruz” MÜJDESİNİ vermişti.
6 OCAK 2018
Başbakan Binali Yıldırım; “Kayseri-Nevşehir-Konya Hızlı Tren hattının projelerinin yıl içerisinde tamamlanacağını ve yapım içinde planlamanın yapıldığı MÜJDESİNİ vermişti.
11 OCAK 2018
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Kayseri-Ankara arası hızlı tren projesi ile ilgili "Bu proje 3 sene sonra bittiğinde vatandaşımız, Kayseri’de eski gar binasından kolaylıkla trene binip, 1,5 saatte Ankara'da olacak." müjdesini vermişti.

20 ŞUBAT 2018
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; YHT ihalesinin 8 Mart’ta yapılacağını, ayrıca 2018 Haziran’ında Kayseri-Antalya tren hattının projelendirileceğini, havaalanı içinde yıl içerisinde inşaatının tamamlanacağı,  müjdesini vermişti.
24 ŞUBAT 2018
Başbakan Binali YILDIRIM;  AKP 6 ncı olağan İl Kongresinde“Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Yollar kısalacak zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. YHT Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak.” müjdesini vermişti.
23 MART 2018 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; TRT Haber’de “en geç 3 yılda YHT inşaatı bitecek” MÜJDESİNİ vermişti.
19 EKİM 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Toplu açılış töreninde, “Hızlı trenin proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. İhalesini yaparak adımı atacağız.” MÜJDESİNİ vermişti.
24 EKİM 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan;  AKP il kongresinde, “Yerköy - Kayseri hızlı tren hattını en kısa sürede yatırım planına alıyoruz.” müjdesini vermişti.

21 KASIM 2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; "Kayseri'yi hızlı demir yolu ile tanıştıracağız. Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasına tren hattı inşa edeceğiz" müjdesini vermişti. Bunlar bizim şehrimize verilen sadece YHT ile ilgili müjdeler(!); daha birçok müjde verildi şehrimize bugüne kadar gerçekleş(e)meyen…

Şimdi de AY’ a gidiyoruz inşallah 2023’de…

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Gökyüzüne bak, ayı gör. Milli uzay Programı’ndaki birincil ve en önemli hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmektir. İnşallah Ay’a gidiyoruz. Hazırlıklarına başladığımız Ay programıyla bu hedefi 2 aşamada tamamlamayı düşünüyoruz.” müjdesini verdi…

Hatırlatmak isterim ki;
2007 seçimlerinde AKP'nin "yerli uçağımız göklerde" afişleri asarak olmayan projeler üzerinden oy toplamıştı. Her seçim döneminde de billboardları Milli Uçak afişleri süslemişti.
6 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinden 2-3 hafta önce, Uzun yıllardır konuşulan ilk milli uçağın üretilmesi yolunda önemli bir adım atıldı(!), yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırımla üretilecek ilk yerli uçakların, 2019 yılında göklerde olması hedefleniyor“ denildi. Tanıtımı o zamanın Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na yaptırılmıştı. Hatta 29 Ekim 2019’da Konya-Yüksekova seferi için uçuş kartı bile sunulmuştu.
Yıl oldu 2021. Bu uçağı göremedik, binemedik… 
Kayseri’li olarak 2014 den bugüne YHT’ye binemedik, umudumuzu yitirmedik, belki Ay’a gidecek olan ilk Cacabey Kayseri’li olur…
Önümüzdeki seçimlerde bilbordlar çok renkli olacak, sanırım AY’a gidecek uzay aracı ve Cacabey kıyafetli devlet büyüklerimizin afişleri şehirlerimizi süsleyecek…

                                

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN