Beton taşkın su kanalları şehrin sigortası oldu

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Beton taşkın su kanalları şehrin sigortası oldu
Kayseri Olay Haber -

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin batı bölümünde Osman Kavuncu, Keykubat, Kazım Karabekir, şehrin orta kesiminde Osmanlı, Esenyurt, Ererköy ile şehrin doğu kısmında ise Köşk, Yıldırım Beyazıt, Tavlusun, Germir mahallelerinde yer alan taşkın su kanallarının beton olmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.
Dün akşamüstü anı ve şiddetli yağmur sonrası biriken suların beton kanallardan hızlı bir şekilde şehir dışına nakil olduğunu hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç“Melikgazi Belediyesi olarak DSİ ile işbirliği yaparak onların planlarına göre inşa edilen Erciyes Dağından gelen doğal kanalların beton kanal olarak yapılması son derece isabetli bir çalışma olmuştur. Çünkü toprak zeminli ve kontrolsüz kanallar taşkın su baskınlarına neden olmaktadır. Nitekim son yağışlarda bu açıkça gözlenmiştir. Ülkemizin birçok yerinde taşkın su kanalların kontrolsüz olması mahalleri su altına bırakmaktadır. Belediye olarak biz Taşkın su kanallarını beton duvar ile koruma altına aldığımız yetmiyormuş gibi çevresini doğa ile bütünleştirdik. Gezi ve yürüyüş yolları haline getirdik. Böylece şehrimize yeni bir vizyon ilave ettik. Bu alanlar artık birer mesire alanı gibi oldu. Kanalların üstüne hem araçlar hem de yayalar için geçişler ve köprüler yaptık“dedi.
Su kanalların çevresi adeta park haline geldiğini özellikle semt sakinlerin yağmur sonrası kanallarda akan yağmur sularını çevresinde oturak dinlendiklerini İfade eden Dr. Memduh Büyükkılıç, Taşkın su Kanalların gerek yapılması gerek ise çevresi ve doğası ile bütünleştirerek gezi yolu haline getirilmesinden dolayı birçok teşekkür telefonu ve mesajı aldıklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN