Abraaj Group, Biletall.com'a yatırım yaptı

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Abraaj Group, Biletall.com'a yatırım yaptı
Kayseri Olay Haber -

Büyüyen pazarlarda faaliyet gösteren bir özel sermaye şirketi olan Abraaj Group (“Abraaj”), Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentelerinden birisi olan Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin (“Biletall” veya “Şirket”) azınlık hissesini Anadolu Girişim Sermayesi Fonu aracılığıyla satın aldığını duyurdu.

İşlem, Abraaj’ın Türkiye’deki KOBİ’lerin büyümesine verdiği desteğin yansıması olarak, Anadolu’da Ankara dışında bir özel sermaye veya girişim sermayesi fonu tarafından üstlenilen ilk teknoloji yatırımı ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu tarafından yapılan üçüncü yatırım oldu.

Abraaj’ın Biletall ortaklığı ile hedefi, Şirket’in özellikle pazarlama, tanıtım, sadakat programı ve müşteri ilişkileri yönetimi platformunun daha da güçlendirilmesine ve katma değerli farklı hizmetlerle büyüme fırsatlarının değerlendirilmesine destek vererek, Biletall’ın Türkiye’deki online seyahat acenteleri arasındaki lider konumunu sürdürmeye devam etmesi olarak ifade edildi.

İşlemle ilgili yorum yapan Abraaj Group Ortağı ve Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu, "Bu yatırım, Türkiye’de Anadolu merkezli, hızlı ve karlı büyüyen bir teknoloji şirketi ile ortaklık yapmak açısından önemli bir fırsatı temsil ediyor. Türkiye online seyahat pazarının 2021 yılına kadar %20’nin üzerinde büyüyeceği tahmin ediliyor ve öngörülen bu büyüme, Biletall için önemli fırsatlar barındırıyor.Türkiye’de Hepsiburada ve Hindistan’da Bigbasket başta olmak üzere diğer e-ticaret ve online platform yatırımlarımızdan elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi, Biletall’ın büyümesinde bir sonraki seviyeye geçmeye yardımcı olmak için kullanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Abraaj Group Direktörü ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu Başkanı Levent Yeşildağ,"Bu işlem, Türkiye’nin kalbi Anadolu’daki yüksek büyüme gösteren şirketlere yatırım yapan Anadolu Girişim Sermayesi Fonu’nun yatırım stratejisine ve kapsamına tam olarak uyuyor. Biletall, online otobüs bileti alanındaki tartışmasız liderliği ve online uçak, feribot ve tren biletleri alanında gösterdiği hızla büyümesiyle,Türkiye’de online seyahat ve turizm sektörünün önde gelen şirketi olma konumunu güçlendirmek üzere çok iyi bir noktadadır" diye konuştu.

Biletall CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çelik, "Anadolu merkezli bir firma olarak Anadolu’daki ilk teknoloji yatırımını almış olmaktan gurur duyuyoruz. Abraaj’ın Türkiye’deki başarılı performansı ve büyüyen pazarlarda online şirketlere yönelik yatırım ve operasyon uzmanlığının derinliği ile Biletall’ın sektördeki tecrübe ve konumu bir araya gelerek şirketimiz için iyi bir sinerji oluşturacak. Abraaj’ın Biletall için doğru ortak olduğunainanıyoruz ve önümüzdeki dönemde Abraaj ekibi ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN