BİRBİRLERİNE KURŞUN SIKANLAR İTTİFAK YAPTI

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Yerel seçimlere yönelik çalışmalar, merkezin aksine ilçelerde bir hayli fazla. Hareketliliği yaşandığı ilçelerin başında ise Sarız geliyor. CHP’li Belediyenin hizmet verdiği ilçede, iktidar Partisi AK Parti, başkanlık koltuğunu elde etmek için ince eleyip, sık dokuyor. AK Parti’de 10 isim aday olabilmek için birbirileri ile yarışırken, Sarız eski Belediye Başkanı Hasan Aktürk’te, iktidar partisinden yeniden başkan seçilmek istiyor.

İlçe teşkilatının yanı sıra Sarız’da faaliyet gösteren yaklaşık 60 esnaftan 52’sinin ve 22 muhtarın kendisinin adaylığını desteklediğini iddia eden Belediye Başkan aday adayı Aktürk, rakiplerine meydan okudu. Aktürk, “2009 seçimlerinde AK Parti’ye karşı ittifak yapanların bugün AK Parti’den aday adayı olarak ortaya çıkmaları düşündürücü” dedi.

 

 

 Siyasi partiler, 30 Mart 2014’te yapılması beklenen yerel seçimlere yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kayseri’de MHP’nin adaylarının tamamı CHP’nin adaylarının da bir kısmı kamuoyuna açıklanırken gözler iktidar partisine çevrildi. Özellikle muhalefetin elinde olan ilçelere ayrı önem veren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, Sarız, Bünyan, Felâhiye ve Pınarbaşı’na özel seçim planlamaları yaptığı ifade ediliyor.

VATANDAŞ SANDIĞI BEKLİYOR

Bu kapsamda seçim hareketliliğinin en üst seviyede yaşandığı ilçelerin başında ise Sarız geliyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yıllar önce “Kalkınma Sarız’da başlayacak” sözleri ile ülke gündemine gelen ilçede, aradan geçen zamana rağmen henüz beklenen yatırımlar hayata geçirilemedi. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ise gereken demokratik cevabı verebilmek ise seçim sandığını beklerken, aday adayları da çalışmalarını sürdürüyor. MHP Sarız’da, AK Parti İl Genel Meclisi eski üyesi ve aynı zamanda emekli polis olan Mustafa Işık’ı aday gösterirken CHP’nin ise mevcut Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ile yola devam etmesi bekleniyor.

“AK PARTİ’YE KARŞI İTTİFAK YAPANLAR

BUGÜN PARTİDEN ADAY”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde ise Sarız için aday bolluğu var. 10 aday adayı iktidar partisinin adayı olabilmek için birbirleri ile kıyasıya yarış içinde. Eski Başkan Hasan Aktürk’te bu isimler arasında yer alıyor. Kayseri Olay’a özel açıklamalarda bulunan Aktürk, rakiplerine meydan okuyarak, “2009 seçimlerinde Ak Parti’ye karşı ittifak içinde olanlar, bugün Ak Parti’den aday adayı olmak için gayret gösteriyor. Bu düşündürücü bir tablo” dedi.

İlçede kendisine yoğun desteğin olduğunu iddia eden Aktürk, adaylığı konusunda iddialı açıklamalar yaptı. Sarız’ın, 1946 yılında belediye olduğunu hatırlatan Aktürk, o tarihten sonra Sarız’ın merkez mahalleleri dışında ilk kez kendinin bir köylü olarak belediye başkanı olduğunu ve bununda bazılarını rahatsız ettiğini öne sürdü.

“ESNAF VE MUHTARLAR BENİ DESTEKLİYOR”

2009 yerel seçimleri öncesinde bir birlerinin izine kurşun sıkanların, kendisi karşısında ittifak yaptığını ve bu ittifak sonucunda az bir oy ile seçimleri kaybettiğini dile getiren Aktürk, son düzenleme ile Sarız’ın 35 köyünün mahalle olduğunu hatırlatarak, “İttifak yapıyorlar ama bu ittifak işe yaramayacak” şeklinde konuştu. Aktürk, ayrıca ilçe teşkilatının yanı sıra Sarız’da faaliyet gösteren yaklaşık 60 esnaftan 52’sinin ve 22 muhtarın kendisinin adaylığını desteklediğini ileri sürdü.

İŞTE AKP’NİN DİĞER ADAYLARI

Sarız’da Aktürk’ün yanı sıra, AK Parti’nin diğer adayları ise şu şekilde; “Salih Pontömeroğlu, İsmail Akpınar, Ömer Akpınar, Ertuğrul Eroğlu, Kürşat Erkek, Ergüven Erkek, Mustafa Akbulut, Mehmet Albayrak,  Adnan Arkalı”

Haber: Nejdet KALA

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN