Veli Altınkaya'yı kaybettik

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya vefat etti

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Veli Altınkaya'yı kaybettik
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya vefat etti
Kayseri Olay Haber - Hakan Çiftci

Kayseri basın camiasının acı günü. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya koronovirüse yenik düştü. Bir süredir tedavi gören Altınkaya 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Altınkaya, yarın (Perşembe günü) Hulusi Akar Camiinde saat 14:00'te cenaze namazı sonrası Asri Mezarlığında toprağa verilecek

Kayseri Olay olarak Veli ağabeyimize Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı diliyoruz. 

 VELİ ALTINKAYA KİMDİR?

            Ocak 1962’de Kayseri Sarız Yalak (Yeşilkent) beldesinde doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve yüksek öğrenimi Kayseri ve Eskişehir’de  tamamladı…

Gazeteciliğe 1981 yılında başladı. Türkiye, Kayseri Olay, Kayseri Anadolu Haber, Akın Günlük, Kayseri Haber  gazeteleri ile Erciyes TV ve Kay TV’de çeşitli görevlerde bulundu.

1985-1989 arasında Kayseri Belediye Başkanı Basın Danışmanı olarak  görev yaptı.

 1987-2009 tarihleri arasında 22 yıl süreyle TRT Kayseri Temsilciliğinde bulundu.

 Kültür ve Sanat, Töre, Doğuş Edebiyat  gibi dergilerde çeşitli konularda yazılar yazdı. İlk kitabı Mavi Boncuklu Cemil Baba Kültür ve Sanat Yayınları arasında 1984 yılında yayınlandı. Kayseri ile ilgili çok sayıda araştırması,  önce Kayseri gazetelerinde yer aldı, sonra az sayıda olmak üzere kitaplaştı.

       Kayseri  Gazeteciler Cemiyeti, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara), Türkiye Spor Yazarları Derneği, RATEM (Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği)  gibi mesleki kuruluşlar ile, Dadaloğlu Vakfı, Tema Vakfı, Kayseri Kültür-Turizm ve Araştırma Vakfı, Yeni Ufuklar Derneği, Mobingle Mücadele Derneği gibi  STK’ larla, İl İnsan Hakları Kurulu , İl Tütün Kurulu gibi kuruluşlarda gönüllü olarak  yöneticilik yaptı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde 2007-  2016 tarihleri arasında çeşitli konularda ders verdi.

      Halen Kay-Tv ,Erciyes Tv ve Kayseri Haber Gazetelerinin genel yayın yönetmeni olarak görev yapan Altınkaya, Mayıs 2010-2014 tarihleri arasında  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı, Temmuz 2010’dan bu yana Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Eylül 2012’den beri de Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, RATEM Yüksek İstişare  Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Altınkaya 11 Mayıs 2018’de yapılan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin 19. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilmiş olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN