Soykarcı: Amatör spora hizmet için hep birlikte çalışacağız

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) mevcut başkanı Musa Soykarcı, 31 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek genel kurul öncesi basın açıklaması düzenledi. Soykarcı açıklamasında, tüzük konusuna da değindi. Türkiye’ye örnek bir genel kurul olması gerektiğini belirten Soykarcı, bazı isimleri hedef göstererek ateş püskürdü.
Kayseri Amatör spor camiası en hareketli günlerinden birini yaşıyor. Çarşamba gerçekleştirilecek olan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Musa Soykarcı ile Kayseri Gençlerbirliği Başkanı Mutlu Önal başkanlık için yarışacak. Kayseri amatör spor camiası için tarihi günlerden biri olacak.
Bu genel kurul öncesi Musa Soykarcı Sümer Tesisleri’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Soykarcı, önemli konulara değinirken, bu genel kurulun Türkiye’ye örnek olması gerektiğini söyledi. Musa Soykarcı, sürekli konuşulan tüzük konusuna da değindi.

“Demek ki ASKF’yi çok iyi temsil ettik”
Musa Soykarcı, karşılarına aday çıkmasının kendilerini onore ettiğini belirtirken, “Demek ki ASKF’yi çok iyi temsil ettik ki birileri karşımıza aday çıkıyor” dedi.

Soykarcı ”Bildiğiniz üzere 31 Mart Çarşamba günü saat 14:00 'te Kadir Has Kongre Merkezi 'nde genel kurulumuzu yapacağız. Biliyorsunuz pandemi dolayısıyla 2021 Haziran ayında yapmamız gereken genel kurulu yapamamıştık. Buradan şunu belirtmek istiyorum, demek ki bir Amatör Spor Kulüplerini çok iyi temsil ettik. Her zaman gündemde tuttuk, amatör spor kulüplerimizin faydasına olan projeleri hayata geçirdik ki, karşımıza birileri aday oldu. Karşımıza birilerinin aday olması ancak bizi onore eder. Biz bundan ancak onur duyarız. Karşımıza aday olan arkadaşlar bizim dostlarımız. İsim de zikredeceğim. Bana her Mutlu Önal 'ın ismi anıldığında, "Mutlu benim kardeşim, bu camianın değeri" diye hep bahsetmişimdir. Hakkında hiç kötü bir şey söylememişimdir. Ama buradan bir mağduriyet yaratmak kimseye fayda getirmez. Çünkü ben ne demişim 1 sene önce, herkes aday olabilir. Tabii ki herkes aday olabilir. Neden ? Çünkü bizim Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna, kurulduğu günden bu yana, yönetime giren ayrılan 130 civarı arkadaşımız var. ASKF 'ye aday olabilecek sıfatı taşıyan
 
TÜZÜK KONUSU
“Benim lise diplomam yok ben üniversite sınavına gireceğim, ya kazanırsam”
Soykarcı,”Tüzük çok açık. Tüzüğü bile bile burada bir mağduriyet yaratmamanın bir anlamı yok. Ben sevgili Mutlu kardeşime şunu söylüyorum. Mutlu kardeşim diyor ki, benim lise diplomam yok ben üniversite sınavına gireceğim, ya kazanırsam. Böyle bir hayat yok arkadaşlar. Mutlu bizim değerimiz. Mutlu kardeşim en başta bana gelseydi. Ailemizin büyüğü Rıfat abime gelseydi. Ben sizinle birlikte çalışmak istiyorum deseydi, Mutlu bizimle birlikte olurdu. Gelecekte de başkan olmaması için hiçbir neden yoktu. Ben bunu bilir bunu söylerim. “


“ASKF 'yı yönetmek TÜFAD’a mı kaldı?”
Bu proje TÜFAD 'ın projesi... Antrenörler bizim değerimizdir ama TÜFAD geçmişte de bizim karşımıza aday çıkardı, şimdi de aday çıkardı. Sevgili Mutlu Önal TÜFAD 'da ikinci başkan. 22 senedir Osman Yozgat 'ın yardımcısı, sevgili Ahmet Yıldız, birlikte çalıştıkları arkadaşları. Bunların hepsi bizim değerimiz, dostlarımız. Ama antrenörler TÜFAD 'da her işi bitirdi de ASKF 'yı yönetmek onlara mı kaldı. ASKF 'de önce bir kulübe üya olacaksın, vakit harcayacaksın, nakit harcayacaksın, kulübe gençlere emek vereceksin. Daha sonra o kulüpten delege olarak geleceksin ve federasyon başkanlığına ve yönetimine aday olacaksın. “


“Vahdi Elbaşı da bu çarkın içinde”
Sosyal medyaya bakıyorum hiç üzerine vazife olmayan 3-5 tane antrenör. Hepsi kardeşimiz seçimden sonra bunların hepsiyle kucaklaşacağız. BESYO mezunları, TÜFAD Başkanı ve yönetimi ve ne acıdır ki Kayseri tabiriyle hiçbir dalga kertiği olmayan, futbolun nimetlerinden 30 senedir faydalanan, futbol federasyonu bölge temsilcisi olan Vahdi Elbaşı da bu çarkın içerisinde. Sevgili Vahdi Elbaşı önce bir amatör kulübe başkan olacaksın. Eğer inanıyorsan gelip aday olacaksın. Kimse çalıların arkasına geçip ateş etmesin gizli gizli. Çıkacak açıkça ne varsa ortaya dökecek, gerilerden paylaşmayacak. “
“Taşhan İşhanı’nda kalsaydık buralara kimseler aday olmazdı” “Buradan şuraya geliyorum. Ben Musa Soykarcı ve ekibimle birlikte Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimine yeniden genç bir ekiple talibiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. En basiti arkadaşlar projeden bahsediyorlar. Ben genel kurulda da seçim konuşması yapmayacağım. Biz son 3 yılda. 44 kulübün olduğu bir site yaptırmışız, 6 milyon değerinde. Kulüplerimizi bir araya getirmişiz. Argıncık sahaları yapılmış. Gelecekte dışarıdaki dış sahayı sentetik yapacağız ve Erkilet 'teki sahaya da 15 civarında kulüp binası yapacağız. Biz kulüplerimize kulüp binasını yaptırdık. Eğer biz Süleyman Dede ile Taşhan İşhanı’nda 9. katta orada otursaydık buralara kimseler aday olmazdı. Biz bu kulüp binalarını yaptırdık. Rahmetli Karabacak 'ın ismini ruhu şad olsun Erkilet sahalarına verdirdik. Kulüpler bir araya geldi.”


“Amatör spora hizmet için hep birlikte çalışacağız”
Görev alacak arkadaşlarıma da hep birlikte başarılar diliyorum. Listenin içerisinde de olsalar, listenin dışında da kalsalar, A4 kâğıdında hiç kimsenin adının olmasına gerek yok. Benim arkadaşlarımın hepsi kahramandır. Hepsi yönetimde olsa da olmasa da amatör spora hizmet için hepsiyle birlikte çalışacağız. Belediyelerimiz de çalışacağız, valimizle çalışacağız, siyasilerimizle çalışacağız. Biz bugüne kadar siyaseti bu işin içine hiç katmadık. Herkesin bir siyasi kimliği olabilir ama biz o ceketimizi üzerimizden çıkardık. Amatöre hizmet için siyasetin gücünü kullanırız.


“Örnek bir genel kurul olsun”
Soykarcı son olarak birlik beraberlik içerisinde bir genel kurul olması gerektiğini ifade ederek, “Aday olacak arkadaşlarımıza, birlikte beraberlik içerisinde bir genel kurul geçirmemizi, Türkiye 'ye örnek olacak bir genel kurul geçirmemizi temenni ediyorum. Seçim biter dostluk başlar, hizmet başlar, biz yerimizdeyiz, o arkadaşlar da bizim değerimiz, biz hepsini seviyoruz, hepsini kucaklıyoruz. Genel Kurulda da bu mesajı vereceğim. " ifadelerini kullandı.

Hakan Çiftci

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN