Sendikayı Kayseri'den, Ankara'ya taşıyorlar

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Sendikayı Kayseri'den, Ankara'ya taşıyorlar
Kayseri Olay Haber -

TÜM Gıda İş Sendikası’nın yapılan 2’inci olağan genel kuruldan seçimlere tek liste ile giren Oğuz Berk, genel başkan seçildi. Berk, Türkiye genelinde örgütleneceklerini ve sendikanın genel merkezini de yakın zamanda Ankara’ya taşıyacaklarını belirtti.

2013 yılında kurulan Tüm Gıda İş Sendikası Genel Merkezi 2’inci Olağan Genel Kurul’unu yaptı. Sendika hizmet binası da yapılan kongrede Oğuz Berk tek liste ile seçime girdi. Genel Başkan seçilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Tüm Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Oğuz Berk, “Hepimiz kul hakkına riayet edersek, hiçbir sorun kalmaz” dedi. Berk, “Bizler bugüne kadar çeşitli sivil toplum örgütlerinde farklı görevlerde bulunduk. Tüketiciler Birliği’nde de, Tüm Gıda İş Sendikasında, başka platformlarda aslında, demokrasi, insan hakları, tüketici hakları, işçi hakları bunların hepsinin tek kelime ile özeti kul hakkıdır. Bizim hangi çatı adı altında olursa olsun, savunacağımız tek bir hak vardır, oda kul hakkıdır. İşçisi, işvereni, üreticisi, tüketicisi hepimiz kul hakkına riayet edersek, hiçbir sorun kalmayacak. Ama bizler asıl problem yerine bir şeyleri evirip çevirip mecrasında çıkarmayı seviyoruz. Tüm Gıda İş yeni bir sendikadır. Önümüzdeki dönem teşkilatlanma dönemidir. Türkiye’nin her yanında gıda sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde bir adet temsilci edinmek ilk amacımız. Bize bu görevi layık gören tüm arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Sendikanın teşkilatlanma çalışmalarına hız vereceklerini kaydeden Berk, “Şu an genel merkez Kayseri, ancak önümüzdeki süreçte genel merkezimizi Ankara’ya taşıyacağız. Bu konuda sendika binamızı kısa zamanda faaliyete geçirip, Ankara merkezli faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Türkiye'nin her yanında Gıda sektöründeki her bir firmadan sendikamız için bir temsilci arıyoruz. Bu konuda birlikte mücadele etmek isteyen arkadaşlarımızı sendikamıza bekliyoruz” diye konuştu.  Berk, ayrıca genel merkezleri Kayseri´de bulunan ve aralarında Tüm Gıda İş Sendikası’nın da yer aldığı 5 sendikanın katılımıyla kurulan Tüm İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun da genel merkez olarak  Ankara’ya taşınacağını kaydetti.

Diğer yandan Berk, oy birliği ile sendikanın genel başkanlığına seçilirken, görev dağılımı ise şu şekilde oldu: Genel Sekreter Ali Çelik, Mali Sekreter Uğur Şarvan,  Eğitim Sekreteri Mustafa Çolakoğlu, Teşkilatlanma Sekreteri Gökhan Güneş.

Haber: Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN