Sağlık Müdüründen Kayseri için korkutan uyarı: Kırmızı...

Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'den dikkat çeken açıklama...

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Haber: Cafer ZENGİN-  KAYSERİ Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, vatandaşları uyardı. Benli, Kayseri'nin Koronavirüs haritasıda turuncudan, kırmızı katagoriye geçme tehlikesinin bulunduğunu söyledi.

TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYAYIZ!

Benli, şu ifadeleri kullandı: Kayseri olarak risk grubumuzun turuncudan kırmızıya dönmemesi için tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalarak, sıramız geldiğinde aşılarımızı yaptırmamız gerekmektedir. Ayrıca aşısını olmamış yaşlılarımız için yardımcı olalım. Tedbirlere uyum ve aşılama bizim en önemli gücümüz olacaktır. Dünyada aşılamada ilk 5’te yer almanın gururunu yaşadığımız bu günlerde; aşı hızımızla biz de ilimizdeki 186 bin olan hedef nüfusumuzun %68’i aşılanmış durumdadır. İlimiz; risk değerlendirme kriterlerine göre; yüksek riskli (turuncu) kategoride yer alsa da, vaka artış hızımıza bakıldığında önümüzdeki dönemde çok yüksek riskli (kırmızı) kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Tedbirli ve kademeli normalleşmeye geçtiğimiz bu dönemi ...iyi değerlendirmeliyiz.  Riskli ve kalabalık alanlardan uzak durmalı,  maskeyi doğru kullanarak önlemleri elden bırakmamalıyız.  Özellikle taziye ziyaretleri, nişan, komşu gezmelerinden uzak durmalı, arabaşı sofraları, bağ oturmaları gibi şehrimize özgü toplu etkinliklerden kaçınmalıyız.

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN