Özhaseki'den 'lanet olsun' açıklaması: İfadelerim aşırıya gitmiş olabilir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, HDP için kullandığı 'Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz' ifadesiyle ilgili olarak 'Evet, 'lanet olsun' kısmı aşırıya gitmiş olabilir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki CHP'yi eleştirirken, HDP'ye yönelik olarak kullandığı "Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz" ifadesiyle ilgili açıklama yaptı.

"KONUŞMA HEYECANI İLE KULLANMIŞ OLABİLİRİM"

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Özhaseki, şunları söyledi: Evet ‘lanet olsun' kısmı aşırıya gitmiş olabilir. HDP'nin tavrını anlayabiliyorum ama CHP'lilerin bir kez olsun HDP'ye ‘terörle aranıza mesafe koyun' dememesini anlamakta zorlanıyorum. Evet, aşırıya gitmiş olabilir. ‘Vatandaşa lanet olsun' olmaz, kabul edilemez. Oy veren neticede gariban vatandaş. Bölgede bir sürü çile çekmiş. Konuşma heyecanıyla, duruma olan isyanla o ifadeyi kullanmış olabilirim. Ancak kastettiğim oy veren vatandaş değil."

Zeyrek'ten, Özhaseki yorumu:  Ankara'ya geldikten sonra bir hal oldu kendisine. Dili sertleşti, yüzündeki gülümseme yerini nedensiz bir öfkeye bıraktı... Bu Ankara siyaseti size yaramadı!

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in yazısını okumak için TIKLAYIN

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN