Mustafa Elitaş'tan OSB açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, OSB Başkanı Tahir Nursaçan, yönetim kurulu üyeleri ve 2 idarecinin 3 ay süreyle görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili konuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Mustafa Elitaş'tan OSB açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, OSB Başkanı Tahir Nursaçan, yönetim kurulu üyeleri ve 2 idarecinin 3 ay süreyle görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili konuştu.
Kayseri Olay Haber - HABER MERKEZİ

Gazeteci Osman Çiftci’nin OSB’deki gelişmeleri değerlendirdiği yazısı üzerine Çiftci’ye açıklama yapan Elitaş şunları söyledi:

“AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Kayseri Milletvekilimiz Mehmet Özhaseki’nin açıklaması çok doğru bir açıklama. 

Şikayet eden sanayici ve eski çalışanlar. 

Teftiş yapılmış buna göre dava açılmış. Ağır Ceza’da dava açılmış.

Bunun dışında da devam ettiği görülen soruşturmalar gerekçe gösterilmiş.

Bakanlık kanunun verdiği yetki ile görevden uzaklaştırmış. 

Bundan sonraki süreç yargının işi.”

Elitaş, devlet gücünü kullanarak sanayi bakanını alet ederek OSB yönetiminin elden çektirildiği şeklindeki eleştirileri de doğru bulmadığını belirterek, “Hem TOBB hem OSB Kanunu okunmuş olsa böyle bir hüküm verilmez. Şikayet eden sanayici ve eski çalışanlar.” ifadelerini kullandı.

ÖZHASEKİ: “OSB’DEKİ GELİŞMELERE MÜDAHİL DEĞİLİM, HUKUK GEREĞİNİ YAPAR” DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de Gazeteci Osman Çiftci’nin OSB’deki gelişmeleri değerlendirdiği yazısı üzerine Çiftci’ye şunları söylemişti:

“OSB seçimlerine, sonrasında yaşanan sürtüşmelere, açıklamalara, müfettiş incelemesine, görevden uzaklaştırma sürecine müdahil olmadım, bundan sonraki sürece de müdahil olmam.

Sürecin faili olduğumu söyleyenler olursa iftira etmiş olurlar, hakka girmiş olurlar, onları da Allah’a havale ederim.

OSB’nin son seçiminde yarışan iki taraf da AK Partili isimlerdi. Siyaseten de benim taraf olmam doğru olmazdı.

Sonrasındaki gelişmelerin de hiçbir yerinde müdehale etmedim, etmem de.

Belediye başkanlığım döneminde müfettiş zulmüne maruz kalmış, açılan birçok davada yüzlerce yıl hapis cezasıyla yargılanmış, milyonlarca liralık zimmete muhattap edilmiş birisiyim.

Toplumun önündeki insanlar bu tür durumlarla karşılaşabilirler.

Ben ne yaptım, hukuk nezdinde doğrusunu anlattım. Sonuçlandığında da yaptığım şey şükretmek oldu. Zulmedenlere de beddua ettim, belalarını da buldular.

Tahir Nursaçan beni aramış olsaydı da O’na da tavsiyem hukuk sürecinde haklılığını ispatlaması olurdu. Onun dışındaki davranışlar kamuoyunda kutuplaşmayı, gerginliği artırmaktan başka bir işe yaramaz.

Hukuk karşısında haklılığını ortaya koyup kamuoyunun karşısına çıktığında, göğsünü gere gere yoluna devam eder.

Hukuka intikal etmiş konuları sabırla hukuka anlatmak ve sonucu beklemek gerekir. Haklı olanın eninde sonunda haklılığı ortaya çıkar.

Süleyman Sarptaş isimli sanayici arkadaşı tanımıyorum, bilmiyorum da, bir haksızlığa maruz kalmışsa da hukuk nezdinde haklılığını kısa sürede ortaya koyacaktır.

Yaşadığı olayı ilk kez duydum, benden bu yönde bir talebi de olmadı.

Süleyman beyin yaşadığı olayla ilgili Hukuk sürecinin dışında benim yapabileceğim birşey varsa da benden bir talebi olursa da Kayseri milletvekili olarak üstüme düşen neyse yaparım, hakkının aranacağı yer varsa yanında olurum. Bir derdi varsa, yapacağım birşey varsa ben de bakarım takip ederim.

İnşallah soruşturmaların akıbeti ortaya konulup bu sürecin sonucunda OSB yöneticileri aklanarak çıkar, Nursaçan soyadına, yöneticilerinin adına, Kayseri’nin organize sanayisine leke gelmez.

Bunca iddia varken bunlara cevap vermesi gereken de Nursaçan ve ekibidir; Dışarı anlatmaktansa mahkemeye gidip belgeleri sunması, savunması, aklanması gereken de Nursaçan ve yönetimidir.

OSB’de yaşanan gelişmelerin tarafı olmam, haksızlık kime karşı yapılırsa karşısında olurum ama benim bu olayların içine çekilmeye çalışmam gibi bir durumu da kabul etmiyorum, doğru bulmuyorum.

Beni OSB’de yaşanan olayların içine çekmeye kimse çalışmasın.” 

Kayseri Anadolu Haber 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN