Müftülüğü ziyaret eden Özer'den, Diyanet'e vefa göndermesi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki partililer, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kayseri Müftülüğü'nü ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Müftülüğü ziyaret eden Özer'den, Diyanet'e vefa göndermesi!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki partililer, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kayseri Müftülüğü’nü ziyaret etti.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Ziyarete ilişkin açıklama yapan CHP İl Başkanı Ümit Özer, dikkat çeken ifadeler kullandı. 
“ATATÜRK’Ü HUTBELERDE ANMAYANLARA BU ÜLKENİN AYDIN, VEFALI DİN GÖREVLİLERİ DE HER DAİM GEREKLİ TEPKİYİ GÖSTERECEKTİR”
Özer, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kayseri Müftülüğü’nü ziyaret ettik.  İl Müftü Vekili Mehmet İzci ile görüştük. Bu yıl tema olarak  ‘Cami, din görevlileri ve vefa’ belirlenmiş. Bu kapsamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Diyanet’te, yönetimin ve din görevlilerinin bu konuda gerekli vefayı göstereceklerine inanıyorum. Karanlık düşüncelere sahip olanlara, Atatürk’ü hutbelerde anmayanlara bu ülkenin aydın, vefalı din görevlileri de her daim gerekli tepkiyi gösterecektir. Bugün minarelerden ezan susmuyorsa, al bayrağımız dalgalanıyorsa bu Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadele sayesindedir. Bu gerçeği unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu kapsamda tüm din görevlilerimize başarılar diliyor ve hatırlatıyorum, din görevlilerimiz de halkın iktidarında 3600 ek gösterge hakkını alacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN