Müdür açıkladı: İhale ile kiraya verilecek!

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri'deki 49 yaylaktan 39'unun geçici ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, ikinci ihalenin tarihini de açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Müdür açıkladı: İhale ile kiraya verilecek!
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri’deki 49 yaylaktan 39’unun geçici ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, ikinci ihalenin tarihini de açıkladı.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, yaylak ihaleleri ile ilgili açıklama yaptı. Şahin, “İlimizdeki yaylaklar, 2021 yılı otlatma dönemi için 4342  Sayılı Mera Kanunu'nun 12. maddesi ve ilgili Yönetmeliğin 13. Maddesine göre 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51-g maddesine göre "Pazarlık Usulü" ile kiraya verilmektedir. İlimiz nüfusuna kayıtlı göçerlerin katıldığı ilk ihale 03.03.202021 tarihinde, İl Müdürlüğümüzde yapılmış olup, 49 yaylaktan 39 adedinin geçici ihalesi gerçekleştirilmiştir. Tüm göçerlerin katılabileceği ikinci ihale 31.03.2021 tarihinde saat 09.30 da İl Müdürlüğümüzde yapılacaktır. Göçerlerin kiralamak istedikleri yaylaklar için ihale tarihlerinden bir gün önce saat 16.00'ya kadar istenen belgelerle birlikte İl Mera Komisyonuna müracaat etmeleri gerekmektedir. İhaleye çıkartılacak yaylakların listesi ve muhammen bedelleri, müdürlüğümüzün web sayfasından yayınlanacaktır” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN