Memur-Sen Nisan Ayı İl divan toplantısı yapıldı

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Memur-Sen İl Divan Toplantısı AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu’nun da katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, “Gün geçmiyor ki zulüm ve gözyaşı haberleri gelmesin. Yine bahar mevsimini kışa çeviren zalimler, katiller, Esed, Rusya, Amerika ve emperyalist güçler İdlib’te insanlığın yüz karası olmuşlardır. Geçmişte olduğu gibi bir araya gelerek coğrafyamızın ve insanlığın kanayan yaralarını saracağız. İşte o zaman çocuk tabutları değil, umut taşıyacağız dünyaya. O zaman tabutların içinde çocuk bedenleri değil, uluslararası dünyanın kirli tezgahları, BM’nin suskunluğu, AB’nin tel örgüleri, emperyalizmin paylaşım planları, ulusal çıkar putları ve ümmetin sessizliği olacak. O halde biliyor ve haykırıyoruz ki ancak bir olursak, biz olursak başaracağız” ifadelerini kullandı.
16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına da değinen Kalkan, “16 Nisan Türkiye’nin bir süreliğine geri çekilmiş olmasını büyük sıçramaya dönüştürmenin tarihidir. 16 Nisan’da yapacağımız seçim diğer seçimler gibi değildir. Her seçim önemlidir ama bu seçim daha önemlidir. Çünkü Türkiye’nin yeniden dünya sahnesine çıkacağı dönemin başlangıcı olacaktır. Emek için ‘evet’ diyoruz. Bu ülkede deprem için toplanan yardımlarla memurların maaşlarının verildiği günleri yaşadık. Ülkemizin bu durumlara düşmesinin sebepleri arasında yönetimde iktidarsızlık vardır. Emeğimizin, alın terimizin, hayallerimizin birilerinin iktidar hırsı için yok olmaması için ‘evet’ diyoruz. Vesayetin ortadan kalkması için, tam bağımsız Türkiye için, emek için, ekmek için, çocuklarımız ve geleceğimiz için 16 Nisan günü aşkla, şevkle sandıklara gideceğiz ve ‘evet’ diyeceğiz” diye konuştu.
Memur-Sen İl temsilcisi Aydın Kalkan, sendika olarak her ortamda mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi.
Toplantıda AK Parti Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu da birer konuşma yaparak referandumda neden ‘evet’ oyu kullanılması gerektiğini katılımcılara anlattı. Toplantıya Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen de katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN