Kılıçdaroğlu talimat vermişti! Kayseri için harekete geçildi…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'deki çiftçilerin sorunlarıa partisinin grup toplantısında dikkat çekmiş vE Milletvekili Arık'a talimat vermişti. Konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de icralık olan ve son olarak da HES şoku yaşayan çiftçilerin feryadını partisinin grup toplantısında Türkiye gündemine taşımıştı. Kılıçdaroğlu ayrıca konuyla ilgili CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a da seslenerek, araştırma önergesi hazırlamasını istemişti. Dikkat çeken bir gelişme yaşandı…

Kılıçdaroğlu talimat vermişti! Kayseri için harekete geçildi…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'deki çiftçilerin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Kılıçdaroğlu, "Kayseri'de çiftçiler dertli. Zamantı ırmağından su alıp tarlaları suluyorlardı. Bundan sonra suyu alamayacaksınız, para vereceksiniz dendi ve sonrasında icralarla karşılaştılar. DSİ Zamantı Irmağına, HES'ler yapıldı, su az gitmeye başlamış demiş. Sonra 34 muhtara yazı yazmışlar su kullanamazsınız diye... Bir yanda çiftçiye ek diyeceksin, diğer yanda bu yaşananlar... " ifadelerini kullandı ve bu duruma tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Kayseri Milletvekili Çetin Arık'a da seslenerek, konuyla ilgili araştırma önergesi hazırlamasını istedi.


Kılıçdaroğlu talimat vermişti! Kayseri için harekete geçildi…

İŞTE MECLİS BAŞKANLIĞINA SUNULAN O ÖNERGE! MİLLETVEKİLİ ARIK NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu talimat vermişti! Kayseri için harekete geçildi…

BAKALIM KİM ÇİFTÇİNİN YANINDA KİM HOLDİNGLERİN?
CHP Milletvekili Çetin Arık, Kılıçdaroğlu’nun talimatı sonrasında harekete geçti ve araştırma önergesini Meclis Başkanlığına sundu.  Arık, “Pınarbaşı, Tomarza ve Develi'deki çiftçilerimizin yaşadığı mağduriyetin araştırılması için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile hazırladığımız Araştırma Önergemizi TBMM Başkanlığı'na sunduk. Bakalım kim çiftçinin yanında kim holdinglerin?” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN