Kayseri'nin Trabzonlu yeni Müftüsü'nde dikkat çeken detay

20 Temmuz'da görevi sona eren Prof. Dr. Şahin Güven'in yerine aylar sonra atanan Kayseri'nin yeni Müftüsü Trabzonlu Yusuf Akkuş'un Sivas Müftülüğü internet sitesinde yer alan fotoğrafı dikkat çekti.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri'nin Trabzonlu yeni Müftüsü'nde dikkat çeken detay
20 Temmuz’da görevi sona eren Prof. Dr. Şahin Güven’in yerine aylar sonra atanan Kayseri’nin yeni Müftüsü Trabzonlu Yusuf Akkuş’un Sivas Müftülüğü internet sitesinde yer alan fotoğrafı dikkat çekti.
Kayseri Olay Haber - HABER MERKEZİ

Sivas Müftülüğü internet sitesindeki fotoğrafının arka fonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dua ederken çekilen fotoğrafı görülen Müftü Yusuf Akkuş, “Atatürkçü Müftü” olarak nitelendi.

Akkuş’un Kayseri Müftülüğü görevine atanacağının Sivas’ta 1 aydır konuşulduğu da öğrenildi.

KAYSERİ’NİN YENİ MÜFTÜSÜ KİMDİR?

1963 yılında Trabzon-Araklı İlçesi Kayacık Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. İlkokuldan sonra bir müddet Kur’an kursunda eğitim aldı. 1980 yılında Araklı İmam-Hatip Ortaokulundan,1984 yılında Sakarya İmam-Hatip Lisesinden, 1988 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.  Daha sonra Sakarya-Kaynarca Dağyeri Köyünde İmam-Hatiplik görevine başladı.  1989 yılında Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde Müftülük ve Vaizlik kursu gördü. Kurs sonrası Artvin Yusufeli Vaizliğine atandı. 1989-1991 yılları arasında Çorum-Osmancık İmam-Hatip Lisesinde asker öğretmen olarak görev yaptı. 1993-1995 yılları arasında Sakarya Karapürçek İlçesi Vaizliği, 1995-1997 yıllarında Giresun Çamoluk, 1997-2004 yılları arası Eskişehir Mihalıççık, 2004-2011 yılları arası Sakarya-Kocaali, 2011 yılında kısa bir süre Sakarya Erenler İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu. 

Aynı yıl Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevine atandı. 2012 yılında Kocaeli Çayırova İlçe Müftülüğü, 2013 yılında tekrar Sakarya İl Müftülüğü Yardımcılığı görevine getirildi. 2018/296 sayılı kararname ile Sivas İl Müftüsü olarak atandı. 

Akkuş yayınlanan son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile de Kayseri Müftüsü oldu.

Müftü Akkuş, evli ve dört çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN