Kayseri'de 81 araç trafikten men edildi

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri'de 81 araç trafikten men edildi
Kayseri Olay Haber -

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kasım ayı içerisinde 25 bin 86 aracın kontrol edildiğini bildirildi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kasım ayı içerisinde meydana gelen trafik olayları hakkında bilgiler verildi. Açıklamada, Kasım ayında 25 bin 86 aracın kontrol edildiği, bu araçlardan evrak eksiği olan 5 bin 685 araç sürücüsüne idari para cezası yazıldığı belirtildi. Ayrıca, kontrol edilen araçlardan 316 aracın çeşitli suçlardan trafikten men edildiği kaydedildi. Açıklamada, Kasım ayı içerisinde 595 trafik kazası meydana geldiği ve bu kazalarda 2 kişinin öldüğü ve 361 kişinin de yaralandığı belirtildi.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bölgesinde de 15 bin 470 aracın kontrol edildiğini belirten açıklamada, 6 bin 674 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildiği kaydedildi.
Öte yandan, ilçe merkezlerinde de 3 bin 787 araç kontrol edilirken, eksiği ve kural ihlali tespit edilen 506 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. 3 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulurken, 81 araç da trafikten men edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN