Kayseri'de Aşı İkna ekibi kuruldu!

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan aşı ikna ekipleri mahalle mahalle gezerek çeşitli nedenlerle randevu alamayan, aşının etkilerine inanmayan veya aşıdan korkan vatandaşlarımızı bilgilendirip aşı olmaya ikna ediyorlar.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Aşı ikna ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi veren Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç; “Aşı sırası gelmiş fakat aşı olamamış vatandaşlarımızı aşılamak için mahalle muhtarlarıyla işbirliği içinde ve bir plan dâhilinde vatandaşlarımızın bulundukları ikametlerde veya mahallelerindeki cami önlerinde aşılama hizmetleri yürütüyoruz" diye konuştu.  


Bu kişilerden birisi de Kocasinan ilçesi Boztepe mahallesinde ikamet eden 91 yaşındaki Latife Nine. Ekiplerimizden gelen bilgiye göre, kendisi aşı ekiplerine aşı olmaktan koktuğunu belirterek aşı olmak istememiş" diyen Dr Kılıç, "Bu noktada Aşı ikna ekibimizin yaptığı açıklamalar sonrasında Latife Nine aşı olmaya karar vermiş ve aşı sonrası ‘Ben aşıdan korkuyordum ama sizin güler yüzünüzü görünce ve anlattıklarınızı dinleyince aşı olmaya karar verdim. Allah sizden razı olsun inşallah tez zamanda bu illetten kurtuluruz’ diyerek duygularını dile getirmiştir. Sahada çalışan ekiplerimizden buna benzer birçok örnek gelmekte. Bu tür haberler personelimizde motive etmekte.  
Mahalle bazlı devam eden çalışmalarımız sırasında vatandaşlara ulaşmamızı sağlayan cami hocalarına ve mahalle muhtarlarına verdikleri desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Vali, Şehmus Günaydın da bir süre önce "Kayseri'de aşısı gelip de aşı olmayan yüzde 20'lik bir kesim var" demişti. 
 

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN