Kayseri'de Anneler Hareketi başlıyor…Evleri ziyaret edecekler! İşte nedeni

'Muhtarlarımızdan yardım alarak aile ziyaretleri ve sohbetleri yapacağız. Videolar göstereceğiz ve broşürler dağıtacağız. Kentin farklı yerlerinde masalar açarak ve esnaf ve çarşı ziyaretleri yaparak broşürlerimiz dağıtacağız'

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri'de Anneler Hareketi başlıyor…Evleri ziyaret edecekler! İşte nedeni
"Muhtarlarımızdan yardım alarak aile ziyaretleri ve sohbetleri yapacağız. Videolar göstereceğiz ve broşürler dağıtacağız. Kentin farklı yerlerinde masalar açarak ve esnaf ve çarşı ziyaretleri yaparak broşürlerimiz dağıtacağız"
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kayseri Şube Başkanı Tülin Karakaş, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele konusunda açıklama yaptı. Başta ABD olmak üzere emperyalist ülkelerin, silahla esir alamadıkları milli devletleri, halkını, özellikle de gençlerini yozlaşmış kültürel saldırıyla zehirleyerek içeriden kuşatma ve zayıflatma planları içerisinde olduğunu dile getiren  Karakaş, “Ailesine, milletine, milli değerlerine, diline, ülkesine yabancılaşmış, yalnız kendi çıkarları için yaşayan bilinçsiz, düşünmeyen, okumayan, sorgulamayan, üretmeyen, haz peşinde koşan, sahte özgürlüklere esir olan, uyuşmuş nesillerin yolunu açmaya uğraşıyorlar. Durum Türkiye’miz için de farklı değildir. Üstelik ülkemiz, yasa dışı uyuşturucu maddelerin ana üretim alanlarından birisi olmadığı halde Asya-Avrupa arasındaki karşılıklı uyuşturucu kaçakçılığının güzergâhı üzerindedir ve nüfusumuzun yüzde 15’ini gençler oluşturduğu için hedef ülke durumundadır. Devlet kurumlarımız uyuşturucu sorununa karşı yaman bir mücadele yürütmektedir. Çocuklarımızı, madde kullanımını da bol bol teşvik eden kültürel emperyalist saldırıya karşı korumada annelerin ve ailelerin elinde büyük bir güç vardır. Yeter ki elimizdeki bu gücün bilincinde olalım, bu gücü doğru kullanalım ve çocuklarımızla ilişkimizde merkeze koyalım” diye konuştu.
“MUHTARLARIMIZDAN YARDIM ALARAK AİLE ZİYARETLERİ VE SOHBETLERİ YAPACAĞIZ”
Dernek olarak,  ‘Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi’ni başlattıklarını dile getiren Karakaş, bu çalışmadaki hedeflerini de şu şekilde sıraladı:  Madde bağımlılığını önlemede aile denetimini doğru bir çerçeveye oturtmak, Toplumda madde kullanımını sıradanlaştırmaya yönelik algı oluşturma çabalarına karşı, madde karşıtı duruşu güçlendirmek, Madde kullanımının zararlarının, olumsuz sonuçlarının farkında olan bilgili, bilinçli, bilgisi sayesinde sesini duyuran güçlü bir kitle oluşturmak ve Aile içi bağları kuvvetlendirmek, çocukların aile değerlerini benimsemesini sağlamak. Bu hedeflere ulaşmak için  öncelikle, değerli uzmanlarımız tarafından amaca uygun olarak anne babalara yönelik kısa videolar ve basılı malzemeden oluşan eğitim setleri hazırlandı, bunlar temel araçlarımız olacak. Muhtarlarımızdan yardım alarak aile ziyaretleri ve sohbetleri yapacağız. Videolar göstereceğiz ve broşürler dağıtacağız. Kentin farklı yerlerinde masalar açarak ve esnaf ve çarşı ziyaretleri yaparak broşürlerimiz dağıtacağız. Uygun görülen yerlere afişlerimizi asacağız. Sosyal medyayı da etkin şekilde kullanmayı planladık. Anneler Hareketi ismiyle internet sitemizi açtık. Sitemizde kısa videolarımız ve basılı materyaller var; bunların yanında, kısa zamanda konuyla ilgili Türkçe bilimsel makaleleri ve kurumlarımızın ilgili raporlarını da ekleyeceğiz. Uzmanlarla çevrimiçi canlı konferanslar düzenleyeceğiz ve sitemize yükleyeceğiz. Anneler Hareketi sitesini uzun süre aktif tutacağız.
AİLELERE ÇAĞRI YAPTI!
Anne ve babalara da seslenen Karakaş, “Değerli annelerimiz, ailelerimiz; ‘Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi’ne’ hepinizi bekliyoruz. Haydi, anneler, haydi babalar! Çocuklarımız için üzerimize düşeni yapalım” dedi.
CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ...
Cumhuriyet Kadınları Derneği ile ilgili de bilgi veren Derneğin Kayseri Şube Başkanı Tülin Karakaş,” 1997 yılında bir avuç vatansever kadın tarafından ülkemizin bağımsızlığını ve Cumhuriyet Devrimleriyle elde ettiğimiz kazanımları korumak, savunmak ve ülkemiz ve milletimiz yararına geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Birçok ilimizde şubesi ve binlerce vatansever üyesi olan derneğimiz, dünya ve ülke sorunlarını takip eder, olayları büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten miras aldığımız tam bağımsız ve aydınlık Türkiye ülküsüyle değerlendirip sonuçlar çıkarır ve çalışmalarını bu doğrultuda yapar. Bu nedenle CKD, milli kadın hareketinin öncüsüdür” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN