İYİ Partili Yücel, vatandaşı dinledi: Mutfakta yangın var!

İYİ Partili Kazım Yücel, vatandaşların sıkıntılarını dinledi ve yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, "Vatandaşın bir simidi bir çayı vardı, artık bu birliktelikte son buldu. Vatandaşın neredeyse her gün gelen zamlardan şikayetçi" dedi.

ÇAYLA SİMİTİN BİRLİKTELİĞİ SON BULDU

Yücel, “Vatandaşlarımızın geçim ile ilgili sıkıntıları son günlerde hat safhada. Bizler bunu Büyükşehir Belediyesi Meclisinde su fiyatlarının Kayseri’de yüksek olduğunu, Bursa'nın, Konya'nın, Diyarbakır'ın, Eskişehir’in bizlerden daha ucuz olduğunu gündeme getirmiştir. Sonrasında da konuyu Kayseri'nin çeşitli yerlerinde emeklisinden işçisine vatandaşlarımıza sorduk. Geçim ile ilgili durumunuz nedir dediğimiz de su fiyatlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz dediğimizde, su fiyatlarının 30-35 m3 kullanan bir vatandaşın iş yeri sahibinin 400-450 TL civarlarında fatura ödediğini, evinde ise 150 TL’yi geçen su faturasının geldiğini duyunca hayrete düştük. Bunu Eskişehir, Bursa, Diyarbakır, Konya’da kullandığında ne kadar düşük olabileceğini gördük ve anladık" şeklinde konuştu. “Bazen espriyle karışık bir çayla bir simit hesabı yapılırdı" diyen Yücel,  "Artık neredeyse her gün gelen zamlarla ki son günlerdeki çaya şekere gelen zamlarda düşünüldüğünde yıllardır ayrılmaz bir ikili olan simit ile çayın yol arkadaşlığı da bittiğini gördük. 4 kişilik bir ailenin öğün başı 1 çay 1 simitle karnını doyurduğunu düşündüğümüzde asgari ücretle çalışan bir vatandaşın ailesini 1 çay ve 1 simitle ancak zar zor idare edeceğini gördük.” dedi.

İYİ Partili Yücel, vatandaşı dinledi: Mutfakta yangın var!
MUTFAKTA YANGIN VAR
Vatandaşları dinleyen ve sıkıntıları gündeme taşıyan Yücel, “Vatandaşımız diyor ki, önceden mutfak da ateş vardı. Artık su fiyatlarını ödediğimiz faturalarda ateş var, geçinemiyoruz nakit alışveriş zaten yapamıyorduk artık kredi kartlarımızda dolu. Başta belediyelerimiz su fiyatlarından başlayarak en azından vatandaşa destek vermeli. Vatandaşımızın sürekli söylediği, elektrik zammı akaryakıt zammı.  Çiftçinin şu anda muzdarip olduğu mazot fiyatları ve her gün artan gübre fiyatları. Çiftçilerimizden artık üretim yapmamız mümkün değil ifadeleri ile karşılaşıyoruz. Vatandaşımız gerçekten çok dertli ve çok sıkıntı içerisinde" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Yücel, vatandaşı dinledi: Mutfakta yangın var!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN