O isimden Sağlık Müdürlüğüne dikkat çeken sorular: Bulaşıcı hastalıkların yeniden ortaya çıkmasında Suriyeliler'in etkisi var mı?

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri  Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Erhan Özhan, kentte uzun yıllardır görülmeyen ve yeniden ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklarla ilgili olarak Sağlık Müdürlüğü'ne sorular yöneltti. Özhan, “El, ayak, ağız hastalığı, kızamık ve ateşli hastalıkların görülmesi kontrolsüz göçlerle bağlantılı mı? İlimiz merkez nüfusunun yaklaşık yüzde 10’u Suriyeli; özellikle çocuklarda görülen hastalıklarda Suriyeli etkisi var mıdır?” diye sordu.

"UZUN YILLAR GÖRÜLMEYEN HASTALIKLAR YENİDEN GÜN YÜZÜNE ÇIKTI"

“İl Sağlık Müdürlüğü'ne üç sorum var” diyen İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Erhan Özhan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı ve Sağlık Müdürlüğünden cevap istedi: İlimiz acil servislerindeki aşırı yoğunluk geçtiğimiz yıllara kıyasla normal mi? Uzun yıllardır görülmeyip, yeniden ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklar neler? El, ayak, ağız hastalığı, kızamık ve ateşli hastalıkların görülmesi kontrolsüz göçlerle bağlantılı mı? İlimiz merkez nüfusunun yaklaşık yüzde 10’u Suriyeli; özellikle çocuklarda görülen hastalıklarda Suriyeli etkisi var mıdır? Hastalıklarda bir artış ve çeşitlilik varsa, bu artışa karşı alınan tedbirler nelerdir? Tedbirler noktasında ‘çocuk sağlığının korunması adına’ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordinasyonunuz söz konusu mudur?

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Erhan Özhan'ın bu sorularına Sağlık Müdürlüğü'nden gelecek cevap merak konusu oldu.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN