İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'deki o çiftçileri Meclis gündemine taşıdı!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzunyayla bölgesinde yaşanan kuraklık ve son bir aydır etkili olan dolu yağışının çiftçiyi büyük zarara uğrattığını dile getirdi. Ataş, 'Sürekli gelen zamlarla artan maliyetlerle Tarım Kredi ve bankalara olan borçları sebebiyle zor günler geçiren Uzunyaylalı çiftçinin bu zararlarını karşılayacak durumu kalmamıştır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'deki o çiftçileri Meclis gündemine taşıdı!
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzunyayla bölgesinde yaşanan kuraklık ve son bir aydır etkili olan dolu yağışının çiftçiyi büyük zarara uğrattığını dile getirdi. Ataş, “Sürekli gelen zamlarla artan maliyetlerle Tarım Kredi ve bankalara olan borçları sebebiyle zor günler geçiren Uzunyaylalı çiftçinin bu zararlarını karşılayacak durumu kalmamıştır” dedi.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın yaşadığı sorunları gündeme getirmeye devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı ve iktidarı göreve davet etti. “Hükümet zor durumdaki çiftçinin yanında olmalı ve borçlar faizsiz, uzun süreli ertelenmelidir” diyen Ataş, şu ifadeleri kullandı: Seçim bölgem Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzunyayla bölgesinde yaşanan kuraklık ve son bir aydır etkili olan dolu yağışı çiftçimizi büyük zarara uğratmıştır. Zaten sürekli gelen zamlarla artan maliyetlerle Tarım Kredi ve bankalara olan borçları sebebiyle zor günler geçiren Uzunyaylalı çiftçinin bu zararlarını karşılayacak durumu kalmamıştır. Havuz medyasına kredi sağlayan, spor kulüplerine devasa paralar aktaran, yandaş şirketlere can simidi olan, eski siyasilerin arpalığına dönüşen çiftçinin kötü gün dostu olarak kurulan Ziraat Bankası böyle günlerde çiftçinin yanında olmalıdır. Tek geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Uzunyayla’da çiftçimizin zararları TARSİM kapsamına alınarak karşılanmalı, bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları faizsiz ve uzun vadeli ertelenmeli, Hükûmet zor durumdaki çiftçinin yanında olmalıdır.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN