'Her taşın altından vali yardımcısı çıktı!'

Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü Gazetesi'nde Kayseri'den tanıdık bir ismi haberine konu etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İşte Öztürk’ün Sözcü Gazetesi’nin de manşetten verdiği “Her taşın altından vali yardımcısı çıktı” başlıklı o haberi:
Mersin Valisi Ali İhsan Su, yardımcısı Mustafa Atsız için soruşturma izni verdi. Suçlamalar arasında kamu otoritesini kullanarak ticari ve maddi menfaat sağlamak, nitelikli dolandırıcılık, örgüt kurmak, rüşvet, gözaltına alınan işadamlarını para karşılığı serbest bıraktırmak da var.
İl İdare Kurulu'nun 9 Aralık 2020 tarihli kararında şu iddialar yer aldı:
– Görevi olmadığı halde şirket anlaşmazlıklarında arabuluculuk yaptı. Anlaşmazlığa düşen taraflardan birisinden sağladığı maddi menfaat üzerine taraflara anlaşma metni imzalattı.
– Adliyeden tanıdığı bazı savcılarla iyi ilişkiler kurarak gözaltına alınan iş adamlarını serbest bıraktırmak için girişimlerde bulundu.
– FETÖ üyeliğinden dolayı şüpheli olabilecek kişilere -önemli bir kısmını kendi eski arkadaşları olması nedeniyle- gözaltına alınmaları veya yargılanmaları durumunda, avukat arkadaşı ile yardımcı olabileceğini, bunun bir masrafının olduğunu açıkça dile getirdiği anlaşıldı.
MAL VARLIĞINDA ARTIŞ
– Kayseri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev başladığı 2005'ten itibaren mal varlığında dikkat çekici artış gözlendi.
– 2010-2013 yılları arasında 600.000.00 TL'den fazla banka maaş promosyon parası, personele dağıtılmadı, Mustafa Atsız  tarafından harcandı.

Saygı Öztürk’ün haberinin tamamını okumak için TIKLAYIN

İHA

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN