Siyaset

Siyaset Haberleri

CHP İl Başkanından, AK Partili Nergis'e Suriyeli tepkisi!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e, mültecilere yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösterdi. Nergis, katıldığı bir tv programında "Türkiye mültecilerin cazibe merkezi" yönünde ifadeler kullanmıştı.

AK Parti'de dikkat çeken buluşma...

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, eski Başkanı ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Nergis: ‘Eğer Suriyeliler olmasaydı işimiz çok zordu’ diyenler var!

“Türkiye mültecilerin bizzat cazibe merkezi” diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis: Duyuyoruz, ‘Eğer Suriyeliler olmasaydı işimiz çok zordu. Biz çalıştıracak eleman bulamazdık diyorlar.

Arıkan'dan adalet isyanı: Kantarın ayarını bozdular...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan'dan dikkat çeken açıklama...

Eski Başkan göründü!

Uzun süredir ortalarda görünmüyordu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Mustafa Çelik, Vali'yi ziyaret etti. Çelik'in eskisine göre daha da beyazlayan saçları ise dikkat çekti...

Meclis’te konuştu: Kayseri Şeker , 08:30’da satışa açıyormuş gibi yapıyor, 9’da kapatıyor!

"Bunlar hep ithalatın yolunu açan organize bir AK Parti projesidir. Ülkemize, Moğol istilasından beter, kravatlı bir soygun yaşattınız; vebaliniz ağır, 85 milyonun ahını almaya devam ediyorsunuz. Çiftçi hakkını size helal etmiyor"

'Büyük bir doğa katliamı var'

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, Bünyan İlçesine bağlı Yeni Süksün Mahallesi sınırları içerisinde doğa katliamı yaşandığını savundu. Özhan, “Büyük bir doğa katliamı yapılmakta” dedi.

Büyükşehir'e 'Çevre Haftası' ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevreye verdiği önem doğrultusunda çalışmalarını yürütürken, Türkiye Çevre Haftası çerçevesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki yönetimini kabul etti.

Yasa değişikliği kooperatif mağdurlarına umut olacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve kooperatif mağdurlarının yoğun çabası sonuç verdi. Kooperatifler Kanununda değişiklik içeren düzenlemenin yer aldığı torba yasa Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda ele alınırken, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arık, kendilerinin konuyu gündeme getirmesinden dolayı teklifte sadece Kayseri ifadesinin yer aldığını belirterek, “Bu, Türkiye’nin sorunu aslında, bu bir memleket meselesi yani sadece Kayseri’de olan bir sorun değil, Türkiye ’de olan bir sorun” diye konuştu.

‘Hesabı seçimde soracağız’

'Yüzde 75 oy almış olduğunuz hemşerilerimize reva görüyorsunuz'

AK Partili seçmenin ekonomi isyanı: 20 senedir oy verdim, bu dönem vermeyeceğim!

"Sabah kalkıyorum zam, akşam yatıyorum zam" diyen vatandaşlar, ekonomide yaşanan sıkıntılar konusunda İYİ Partili Kazım Yücel'e dert yandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Milletvekili Ataş’ın, kooperatif sorusunda topu Bakan’a attı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın, kooperatif mağdurlarının yaşadıkları sorunlara ilişkin çözüm çağrısı içeren sorularında topu Bakan’a attı!

“Rakamlar ortada, halk zenginleşti” diyen AK Partili vekile fotoğraflı tepki…

AK Partili vekilin sözleri tepkileri de beraberinde getirdi. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer: Yeter artık milletin aklıyla alay ettiğiniz...

AK Parti'den 27 Mayıs açıklaması

AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Nuh Kurtsoy, 27 Mayıs 1960 darbesinin 62. yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, '27 Mayıs'ta idam edilenler sadece başbakanlar, bakanlar değil Türk Milleti olmuştur' dedi.

CHP’den Vali’ye ziyaret ve sonrasında dikkat çeken mesaj!

CHP il yönetimi bir süre önce Kayseri'ye atanan ve göreve başlayan Vali Gökmen Çiçek'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP İl Başkanı Özer'den zam tepkisi!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer: Bir kaç ay önce 'Kayseri'de ekmeğe zam yapmayacağız' havası atıp, sıkıntıda ki esnafa da vicdanlılık çağrısı yapanlar vardı

Halaçoğlu’dan, Abdulhamid çıkışı: Bu bilgiyi kim veriyorsa, acil uzaklaştırılmalı!

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof Dr Yusuf Halaçoğlu, “Cumhurbaşkanı, Sultan Abdülhamid döneminde ‘hiç toprak kaybedilmedi’ diyor. Aslında buna cevap vermek bile lüzumsuz, ama yanlışı da düzeltmek gerekir. Fakat asıl O'na tamamen yanlış olan bu bilgiyi kim veriyorsa, aciliyetle uzaklaştırılmalı” diye konuştu.

'Bu hadsiz, bu ahlaksız, bu militan mı sandık güvenliğimizi sağlayacak'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, görevdeki bir polis memurunun paylaşımlarını TBMM gündemine taşıdı

Çolakbayrakdar: 50 Yıllık sorun çözüme kavuştu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yunusemre ve Yavuzlar Mahalle'si sakinleriyle bir araya geldi. Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre Mahallelerine kesintisiz bağlantı sağlayan Karadeniz Caddesi'nin eksik kalan kısmını imar hareketiyle çözüme kavuşturduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, bölgeye kütüphane, spor merkezi, yeni parklar ve sosyal donatılar kazandıracaklarının da müjdesini verdi. Programda 12 yaşındaki Yiğit Özkan'ın temizlik aracı olan nilfisk ile gezme isteğini geri çevirmeyen Başkan Çolakbayrakdar, anında ilgili birime ileterek, çocuğun isteğini yerine getirdi.

Toplam 5866 haber.