Siyaset

Siyaset Haberleri

O partide flaş gelişme! İl Başkanı değişti...

Parti Genel Merkezi Kayseri için yeni görevlendirme yaptı. Yeni Başkan görev yazısını teslim aldı. Görevden alınan mevcut Başkan Uç, partisinden istifa etmişti.

MHP'nin acı günü...

Prof Dr Şennur Şenel, hayatını kaybetti.

Başkan Yalçın'dan törene damga vuran sürpriz

Talas Belediyesi-hayırsever işbirliğiyle ilçeye kazandırılacak olan eğitim yatırımlarından birisi olan Talas Millet Bahçesi Eğitim Kampüsü Türkan-Av. Mehmet Altun Anaokulu ve İlkokulu'nun temel atma törenine Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın sürprizi damga vurdu. Mehmet Altun'un eşi Türkan Altun ile birlikte 2014 yılında Hakkri Yüksekova'da yaptırdığı ilkokuldan mezun olan öğrencileri, okul müdürleriyle birlikte Kayseri'ye getiren Başkan Yalçın'ın organizasyonu büyük takdir gördü.

ABP Genel Başkanı Kayseri'de konuştu: Demek ki Özhaseki ümidi kesmiş...

Seçime girmek için engellerinin olmadığını kaydeden Yalçın, AK Parti iktidarına da tepki, göstererek, “Biz bunlar gibi ne mücahit,ne müşahit ne müteahhit ne de her şeye müsait olmayacağız.

Saadet Partisi'nden zamlara tepki eylemi: İlla birileri karşınıza geçip yazar kaza mı fırlatsın?

Saadet Partisi (SP) Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen zam protestosu dikkat çekti. Bazı vatandaşlar da zam protestosuna destek verdi. İl Başkanı Baki Coşkun, iktidara seslenerek, "Ne bekliyorsunuz illa birileri karşınıza geçip yazar kasa mı fırlatsın. Bu feryatları duymuyor musunuz?" dedi. 

Protokolle poz vermedi ama Akkışla’dan mesaj verdi: Bizi bağırlarına bastılar!

Kayseri'de Yoğurt Festivaline katılan Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, çiçeklerle karşılandı...

Ataş, mağdurların sıkıntısını gündeme taşıdı: Ekonomik ve psikolojik yıpratıldılar...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, imar barışı sürecinde yaşanan mağduriyetlere de dikkat çekerek, “Açılan davalarda avukat, dosya, bilirkişi, test, harç gibi giderler, imar cezaları, yıkım kararları vatandaşlarımızı hem ekonomik hem de psikolojik manada çok yıpratmıştır” diye konuştu.

Özhaseki: Allah'a ısmarladık demek...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, siyaseti bırakmayla ilgili dün yaptığı açıklamanın bazı basın yayın organlarında farklı yansıtılarak yayımlandığını söyledi.

AK Parti’ye oy veren çiftçi böyle isyan isyan etti: Bundan sonra son olsun! Kaldırır içeri atarlar bizi…

Daha önce AK Parti'ye oy verdiğini ifade eden çiftçi, tarlalarını ekemediğini, traktörünü mazot zamları nedeniyle çalıştıramadığını, ineklerini satmak zorunda kaldığını belirterek, yaşadıkları ekonomik sıkıntılara isyan etti.

AK Partili Özhaseki: 'Artık siyaseti bırakma zamanım geldi'

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen Kocasinan'ın Yıldızları Ödül Töreni'ne katılan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, gençlere yaptığı konuşmasında, 'Artık siyaseti yavaş yavaş bırakma zamanım geldi' dedi.

CHP'li Arık, AK Partili Tamer'i özür dilemeye davet etti...

Kayseri’deki yapı kooperatif mağdurları ve CHP Milletvekili Çetin Arık’ın gündeme getirdiği yapı kooperatiflerinde yaşanan sorunların çözümü için hazırlanan kanun teklifi TBMM’de kabul edildi.

Milletvekili Ataş: AKP'nin sevdiği tek yeşil dolardaki yeşildir!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, geçen yıl ciğerlerimizin yandığı orman yangınlarıyla ilgili Meclis’te konuştu. “AKP Hükümeti, bu yıl da olası yeni orman yangınlarına karşı yeterli önlemleri almamıştır” dedi.

CHP İl Başkanı Özer paylaştı! Yürek burkan görüntü...

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, pazarda yağmur altında arta kalan sebze ve meyveleri topladığı görülen bir kadının fotoğrafını paylaşarak, iktidara tepki gösterdi.

Şikâyetleri tek tek yazdı! Listeyi o kuruma teslim etti!

Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, vatandaştan gelen şikayetleri tek tek yazarak, ilgili kurumlara iletmeye devam ediyor. Son aylarda dilekçeli mücadelesiyle dikkat çeken Ersoy, bu kez de DSİ'nin kapısını çaldı. Peki, Ersoy, Kayseri'de vatandaşın yılardır çözüm beklediği hangi sorunları iletti ve çözüm istedi?

Dikkat çeken açıklama: MHP, Cumhur İttifakını bitirecek!

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, kira artış sınırlaması konusunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

('Kayseri Ülkü Ocakları'ndan 'İzmir Marşı' açıklaması' başlıklı haberimiz aşağıdaki şekilde düzeltilerek yeniden geçilmiştir)

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bahar şenliklerinde gençlerin İzmir Marşı'nı söylediği anların sosyal medyada gündem olmasının ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını sert bir dille eleştiren Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Yeni CHP Atatürk çizgisinden kopmuş, Cumhuriyet düşmanlarıyla aynı safta buluşmuştur. Yeni CHP millete sırt çevirmiş, devleti büyükelçiliklere şikayet etmiş, iktidar olmayı ise yabancı başkentlerden dilenmiştir dedi.

Kayseri Ülkü Ocakları'ndan 'İzmir Marşı' açıklaması

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 21. Bahar Şenlikleri'nde öğrencilerin İzmir Marşı'nı söylemesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, 'Muhalefete Atatürk'ü hatırlatan gençlerimize teşekkür ediyoruz' dedi.

MHP'li Özdemir: 'Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır'

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Kıbrıs'ta egemen eşitlik temelli iki devletli çözüm ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler hakkında Gündem Dışı söz aldığı konuşmasında, Kıbrıs Adası'nın, sahip olduğu jeostratejik konumu sebebiyle tarihin her döneminde büyük öneme sahip olduğuna değinerek; 'Bu hliyle Kıbrıs Adası sadece denizin ortasında bulunan bir ada vasfıyla ikmal noktası olarak değil, bölgesel ve küresel hkimiyet için mutlaka korunması gereken bir alan olarak ön plana çıkmıştır.' dedi.

Baki Ersoy: 'Biz mahcubiyeti kaldıramayız'

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya hesabından kendisine gelen talep raporunu paylaştı.

Toplam 5866 haber.