Sağlık

Sağlık Haberleri

PCR Testi Nasıl Yapılır?

Sağlık alanında yaygın olarak kullanılan bu test özellikle korona virüs sonrasında bilinir hale geldi.

Doç. Dr. Veli Berk: 'Kanser engellenebilecek bir hastalıktır'

Memorial Kayseri Hastanesi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Veli Berk, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 'Kanser engellenebilecek bir hastalıktır' dedi.

Günde 184 Kadın ve 263 Erkek Kanser Olduğunu Öğreniyor

Günümüzde her alanda modernleşmenin getirdiği bazı kolaylıklar ya da metropollerdeki yüksek yaşam temposu yaşam biçimlerinde de önemli değişikliklere neden oluyor. Yoğun stres, sigara dumanı, durağan yaşam, düzensiz beslenme ve obezitenin yaygınlaşması hayati riske neden olan hastalıkların başında gelen kansere neden oluyor.

Müdür uyardı: Yüksek...

Vatandaşlara dikkat çeken uyarılar. Vaka artışı yüksek...

Güçlü: Önemi çok büyük

Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatma Kutlusoy Güçlü, 'Rahim ağzı kanserini taramada pap smear testinin etkinliği ve önemi çok büyük' dedi.

14 yıldır maliyet nedeniyle kapalı olan o hat yeniden açılmalı! 17 yılda 53 bin 425 kişi…

Son günlerde artan intihar olayları ile ilgili dikkat çeken uyarılar…

Buzlu yollarda yürürken dikkat

Memorial Kayseri Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Berat Balcı, kış aylarında karlı ve buzlu yollarda yürürken dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek, Düşme durumunda becerebiliyorsak daha etli ve daha koruyucu dokuları olan yan düşmeyi tercih etmek lazım' dedi.

Dişlerinizin Beyazlığı Sizin İçin Yeterli mi?

İnsan cildinde olduğu gibi dişlerde de süngerin yapısına benzer gözenekler bulunur.

Karaciğeri büyütüldü, hayata tutundu

Kayseri Şehir Hastanesinde karaciğerinde birçok metastazı bulunan hasta, 2 aşamalı karaciğer büyütme cerrahisi ile şifa buldu.

Dikkat! Havaların soğuması cilt sorunlarına neden oluyor

Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. İnci Sak, soğuk havaların cilt hastalıklarını tetiklediğini söyleyerek; Kışın havaların soğuması ve klima, soba ve kalorifer gibi ısıtıcıların çalışmasıyla nem kaybına uğruyoruz. Bundan dolayı da vücudumuzda görülen kuruluk cilt sorunlarından bir tanesidir. Kuruluk kaşıntıya sebep olabilir. Ayrıca egzamalar kış aylarında tetiklenir. Bu tür hastalıklardan korunmamız için yapmamız gerekenler tedbirler çok basittir dedi.

Zorlu şartlarda can kurtarma mücadelesi...

Tüm ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının ulaşımı aksatmasına rağmen, Kayseri'de 112 ekipleri tam donanımlı paletli ambulanslarla en ücra köşedeki vatandaşların imdadına koştu.

Holep ( Holmium Lazerle Prostat Enükleasyonu ) Nedir?

Özellikle ilerleyen yaşlarda erkeklerde görülen prostat büyümesi sorunları, yaşam kalitesini oldukça düşüren bir rahatsızlıktır.

Ağız kuruluğu bazı hastalıkların habercisi olabilir

Memorial Kayseri Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü'nden Doç. Dr. Mustafa Kaplan, ağız kuruluğu ve nedenleri hakkında bilgi verdi.

Özdarendeli’den: “Omicron” açıklaması!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Ocak ayı meclis toplantısına katılan ERÜ Aşı Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Aykut Özdarendeli, 'Omicron varyantı için çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Şehir Hastanesi'nde bir ilk daha

Kayseri Şehir Hastanesi'nde ameliyatsız, endoskopik ultrasonla safra yolu boşaltılan hasta, şifa buldu.

Sağlığın Bordo Berelileri moral yemeğinde buluştu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülmekte olan "Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Harekatı" kapsamında Hakkari ili sınır bölgelerinde görev alan “Sağlığın Bordo Berelileri” olarak da tabir edilen Kayseri Umke ekibi moral yemeğinde buluştu.

Kansere karşı lahana iyi geliyor

Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Rabia Özaslan, lahananın kanser hastalığına karşı önemli bir besin olduğunu belirterek, Lahananın sindirildikten sonra ortaya çıkan metabolitileri var. Bunlar C vitamini, E vitamini ve enzimler (süperoksit dismutaz, peroksidaz, katalaz) üretmesinden dolayı kanser hücresi oluşumunun engellenmesinde önemli bir rol oynuyor. Yine aynı zamanda da oluşmuş kanserin vücutta çoğalmasını ve diğer bölgelere de sıçramasını engellemede etkili oluyor dedi.

Berk: Erken teşhisle hastalıktan tamamen kurtulabiliriz

Memorial Kayseri Hastanesi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Veli Berk, meme kanserinde erken teşhis ile hastalıktan tamamen kurtulabilmenin mümkün olduğunu söyledi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde yeni görevlendirme…

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Şamil Gergin getirildi.

Toplam 1516 haber.