Eğitim Kültür Sanat

Eğitim Kültür Sanat Haberleri

Ahi Evran Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi ikinci kez açıldı

2020 yılında ziyarete açılan Ahi Evran Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesince onarımının tamamlanmasıyla ikinci kez açıldı.

Kayseri'de 'Workshop' ürünleri sergilendi

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde, Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü'nde usta öğreticiler, öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan Workshop ürünleri sergilendi.

Müze açılıyor...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Başkan Büyükkılıç'ın talimatıyla projesini hazırlayıp modern müzecilik teknikleri ile restorasyonunu gerçekleştirdiği Ahi Evran Esnaf ve Sanatkrlar Müzesi'nin açılışı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla 7 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek. Müzede, 12 farklı zanaatta yaklaşık 300 farklı eser sergilenecek.

70 yaşındaki Nermin teyzenin azmi

Kayseri'de Kocasinan Halk Eğitim Merkezi tarafından Hayat ve Öğrenme Haftası çerçevesinde 'Yıl Sonu Ürün Sergisi' açılışı yapıldı. 4 sene önce çini boyama sanatı alanında kursa başlayan ve kursa hala devam eden 70 yaşındaki Nermin Barlas da yaptığı eserlerini sergiledi.

Vali Çiçek ve Büyükkılıç'tan 'Koramaz' çıkarması

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşleri Sümeyra Çiçek ve Dr. Necmiye Büyükkılıç'ın da katılımıyla Ağırnas Yeraltı Şehri ile Mimar Sinan Evi'nde incelemelerde bulundu. 'Başkan Büyükkılıç'ın rehberliğinde Kayseri'yi tanıyorum' diyen Vali Çiçek, yürüyüş yaptığı Koramaz Vadisi'ni 'muhteşem' diye nitelendirdi.

Tomarza'da 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' kutlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 1-7 Haziran 2022 tarihleri arasında kutlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' Tomarza İlçesinde çeşitli etkinlikle kutlandı.

LGS heyecanı başladı

Kayseri'de 21 bin 457 öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başladı.

3.3 santimlik heykel

Kayseri'de heykeltıraş Mahmut Esat Sevilay, 3.3 santimetre boyunda dünyanın en küçük Mimar Sinan heykelini yaptı.

Kayseri'de 21 bin öğrenci LGS'de ter dökecek

Kayseri'de 21 bin öğrenci, hafta sonunda yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) ter dökecek.

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Teltik'ten Malazgirt İlkokulu'na ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Malazgirt İlkokulu'nu ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle görüştü.

Öğrenciler doğayı temizledi

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum projesinde Develili öğrenciler, mesire alanını temizledi.

Ödüller sahiplerini buldu

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programına sunulan, 'Güvenlik Kültürümüz Yarınlar Ödülümüz Olsun' projesi 173 bin 583,90 Euro hibe almaya hak kazandı. Proje çerçevesinde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Bahar Şenlikleri'nde Manga grubu konser verdi!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen 21. Öğrenci Bahar Şenlikleri çerçevesinde sahne alan ünlü müzik grubu Manga, öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

Kadın çiftçiler eğitimlerle güçleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Kız Kardeşim' Projesi çerçevesinde Kayseri'de kendi imkanlarıyla üretim yapan kadın çiftçilere eğitim verildi.

ERÜ'de '21. Öğrenci Bahar Şenliği' başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen '21. Öğrenci Bahar Şenliği' açılış programıyla başladı.

Kayseri'de 'Yaza Merhaba Gençlik Festivali'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştireceği Yaza Merhaba Gençlik Festivali'nde birbirinden ünlü sanatçılarla Kayserilileri buluşturacak. 9 Haziran'da başlayacak olan ve Tuğçe Kandemir, Baha gibi ünlü isimlerin dört gün boyunca sahne alacağı festivalde sportif ve sanatsal etkinlikler de yer alacak.

ERÜ'de 21. Bahar Şenliği başlıyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) '21. Bahar Şenliği', 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. 4 gün boyunca ünlü sanatçıların sahne alacağı şenliğe 1 Haziran saat 12:00'de protokol konuşmaları ve geleneksel şenlik pilavı ikramı ile start verilecek.

Develi'de Bilim Fuarı açıldı

Develi Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda bilim fuarı açılışı yapıldı.

Toplam 2309 haber.