Eğitim Kültür Sanat

Eğitim Kültür Sanat Haberleri

'Kirkit'in Sesi' Talas'ta yankılandı

Talas Belediyesi, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ve Talas Tanıtım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenlenen 'Kirkit'in Sesi' sergisi açıldı.

Büyükşehir'den lise öğrencilerine anlamlı ve önemli seminer

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş. Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından lise öğrencilerine yönelik 'Zamanı Verimli Kullanma ve Bağımlılıkla Mücadele' konulu seminer düzenlendi.

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Kayseri'de Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen '53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

AGÜ ile Göreme Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Nevşehir'in Göreme Belediyesi eğitimden bilime, sanattan kültüre birçok alanda ortak çalışmalar yapacak.

Başkan Büyükkılıç, doktorlar ile resim sergisi açtı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK tarafından hazırlanan 'Sağlık, Sanat Hayattır' isimli serginin açılışını doktorlar ile birlikte yaptı.

Özel güvenlik görevlileri, polislerin işini kolaylaştıracak

Kayseri'de, özel güvenlik ve polis ekiplerine, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Projesi kapsamında eğitim verildi.

Ayhan Kılınçkaya 'Üstad' isimli kitabını tanıttı

Emekli vergi müfettişi ve yazar Ayhan Kılınçkaya, otobiyografi türünde meslek yıllarında yaşadığı anılarını kaleme aldığı 'Üstad/Emekli Vergi Müfettişinin Anıları-Son Rapor, Hayata Dair' kitabının tanıtımını yaptı.

AGÜ öğrencilerinin makalesi uluslararası bilim dergisinde yayınlandı

Öğrencilerin 'Covid-19 Döneminde Nesillerin Online Alışveriş Tercihlerinin İncelenmesi' başlıklı makalesi Social Sciences Studies Journal dergisinde yayınlandı.

Kayseri'de kütüphanesiz okul yok

Kayseri'de kütüphanesi olmayan 535 okulun tamamında kütüphane oluşturuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; Bu kütüphaneler bizim kültür yuvamız olacak dedi.

Hayati İnanç Yahyalı halkıyla buluştu

Yahyalı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Eğitimci Yazar Hayati İnanç'la Can Veren Pervaneler söyleşisini Yahyalı halkıyla buluşturdu.

Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi.

KAYÜ'de 'afet' eğitimi

1-7 Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri Üniversitesi'nde (KAYÜ) afet eğitimi verildi.

Türk Sanat Müziği müziği ziyafeti...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun gerçekleştirdiği muhteşem bir konser ile vatandaşlara müzik ziyafeti sundu.

Büyükşehirde Motivasyon ve Sınav Bilgileri Semineri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK) bünyesinde faaliyet gösteren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi'nin YKS ve LGS'ye hazırlık seminerlerinde yeni durağı İncesu oldu.

Kayseri'de afet farkındalığı artırılıyor

Kayseri'de 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla açılan stantlarda vatandaşlara afet konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Kayseri'de gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı

Kayseri'de 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla öğrencilerin düzenlediği deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.

Öğrencileri sevindiren kütüphane

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi'nde hayırseverlerin desteği ile açılan kütüphane, öğrencileri sevindirdi.

Talas'ta kitap sohbetleri 'geçmişten geleceğe' uzandı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan ve her ay tekrarlanan 'Gençlerle Kitap Sohbetleri' programı yine yoğun ilgi gördü. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Beş Şehir' isimli eserinin değerlendirildiği etkinlikte yeni popüler olmaya başlayan 'Metaverse' konusu da ele alındı.

'Mutlu Evlilik Akademisi' başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda KAYMEK A.Ş. Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi'nin aile kurumunun sağlıklı bir şekilde kurulmasına destek vermek amacıyla düzenleyeceği 'Mutlu Evlilik Akademisi' eğitimleri başlıyor.

Toplam 2309 haber.