Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Bakın Kayseri bankada en fazla parası olan kaçıncı il oldu?

2021 Aralık sonu itibari ile 2022 Mart sonu itibariyle TL mevduatını en fazla yükselten ve Kur Korumalı Mevduatı en çok benimseyen iller 7,9 ile Nevşehir, 5,3 ile Yozgat ve 1,5 ile Kayseri oldu.

Kayseri OSB Başkanının “Belirsizlik” feryadı: Elektrik ve doğalgaz fiyatları sürekli yükseliyor!

Kayseri OSB Başkanı Yunus İmamoğlu: Elektrik ve doğalgaz fiyatları sürekli yükseliyor! 4 ay içerisinde 5’e katlamayacağını bilmiyoruz!

Büyük Umutlarla açılmıştı! Ömrü kısa sürdü ve OSB'de bir dönem kapandı...

Kayseri OSB’nin eski yönetimi tarafından Dubai'de hayata geçirilen ticaret merkezi kapatılıyor.

Kayseri OSB'de yönetim ibra edildi mi?

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde mali genel kurul başladı.

Vatandaşlara pastırma ve sucuk teşekkürü!

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, ilerleyen yıllarda Türkiye'de pastırma ve sucuk üretiminde daha fazla pay sahibi olmayı hedeflediklerini söyleyerek, 'Ramazan ayında Kayseri'de 6 bin ton sucuk ve bin 500 ton pastırma üretildi' dedi.

Kayseri’de dikkat çeken düşüş!

TÜİK verileri sektördeki düşüşü gözler önüne serdi…

İşte Kayseri'de takipteki kredinin en fazla olduğu sektör...

Kayseri'de bireysel kredi kartları yüzde 157,2 oranında arttı...

Erciyes'i 2 milyon turist ziyaret etti.

Erciyes Dağı'nı 2021-2022 kış sezonunda 2 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakam 71 ilin nüfusundan fazla olurken, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 'Kayak deyince akla Erciyes geliyor' dedi.

Pazarda fiyatlar düşüyor mu?

Meyve fiyatları yüksek...

'Kayseri Ekonomi Platformu kurulmalı'

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Bayramlaşma Töreni'nde konuşan MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, Kayseri Ekonomi Platformu'nun kurulması gerektiğini söyleyerek, 'Kayseri'de ekonomi paydaşları tek çatı altında toplanmalı' dedi.

Sanayicilere bayram müjdesi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki sanayicilerin büyük bölümü olan ve yıllık 300 bin metreküpün altında doğal gaz tüketen sanayicilere yaklaşık yüzde 65 oranında indirim geldi.

Bayram öncesi zam...

Akaryakıta Ramazan Bayramı öncesi zam geldi.

Kayseri dış ticarette fazlalık vermeye devam ediyor

Kayseri’de ihracat 2022 yılı Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20,6 artarak 951,1 milyon dolar, ithalat yüzde 32,7 artarak 516,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Gülsoy: Yüksek enflasyon maalesef sürüyor!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mart ayında gerçekleştirilen 372 milyon 468 bin dolarlık ihracatın, geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 18 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

Terminalde 'Nerede o eski bayramlar' dedirten tablo!

Kayseri Otobüs İşletmecileri ve Terminal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sedat Mirza Binboğa, bayram öncesinde otogarlardaki yoğunluğun yüzde 40 seviyelerine kadar düştüğünü söyleyerek, 'Yakıtta indirim olursa biz de daha ucuza daha fazla yolcu taşıyabiliriz' dedi.

'Güncelleme' Galericilere umut olacak mı? 'Milletin de alım gücü azaldı"

Galerici Ahmet Yurtlu, ikinci el araç kredilerindeki güncellemelerin piyasayı rahatlattığını söyledi.

Karadeli: Afrika ilerleyen yıllarda yükselen değer olacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Kenya İş Konseyi Başkanı Ömer Karadeli, Afrika'nın ilerleyen yıllarda yükselen değer olacağını söyleyerek, yatırımcılara çağrıda bulundu.

Gülsoy: Türkiye, batının yatırım ve lojistik ülkesi olmaya çok yakın

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Nisan ayı meclis toplantısında konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye'nin batının yatırım ve lojistik ülkesi olmaya çok yakın olduğunu ve bunun da üretim olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Toplam 2222 haber.