"Gül ve Davutoğlu sessiz çünkü..."

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AKP kurucusu ve eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şener, “Şu anda kenardalar 'acaba bir fırsat olur da bir ışık yakılır mı partiden' umudu içerisinde yapılan yanlışları da eleştirmiyorlar.” dedi.

 KRT’den Çağlar Cilara’ya konuşan Abdullatif Şener, AKP’den kendi isteği ile ayrıldığını, Gül ve Erdoğan'ın ayrılma kararı üzerine saatlerce kendisine aday olması için ısrar ettiğini söyledi. Şener, Gül ve Davutoğlu’yla ilgili “Onlar isteyerek bırakmadılar, şuanda kenardalar 'acaba bir fırsat olur da bir ışık yakılır mı partiden' umudu içerisinde yapılan yanlışları da eleştirmiyorlar” ifadelerini kullandı.

“GÜL VE ERDOĞAN BAŞBAKANLIK KONUTUNDA GECE SAAT 2'DE SAATLERCE ADAY OLMAM İÇİN ISRAR ETMİŞLERDİR
Şener şunları söyledi: "Benim konumumla onların konumu farklıdır. Bir dönem milletvekilliği ve bakanlık yaptıktan sonra 2007 seçimlerinde ben kendi isteğimle bıraktım ve 1 sene sonra partiden de ayrıldım. Kuruluş ilkelerine uygun gitmediği için, beklentilerimi karşılamadığı için tek başıma da partiyi değiştirecek, dönüştürecek imkanım olmadığı için o yapının içerisinde artık siyasete devam edemeyeceğimi söyledim. Yıllarımı, ömrümü verdiğim bir hareketin içerisinden çekildim. Hatta bana aday olmayacağımı ilan ettiğimde Gül ve Erdoğan Başbakanlık konutunda gece saat 2'de saatlerce aday olmam için ısrar etmişlerdir. Ama Gül'ün, Arınç'ın diğer bir takım Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluş aşamasında partide bulunan ama şuanda parti ile ilişkileri çok zayıflamış olan, bir anlamda dışarıda kalmış olan isimlerin konumu farklı. Onlar isteyerek bırakmadılar, şu anda kenardalar 'acaba bir fırsat olur da bir ışık yakılır mı partiden' umudu içerisinde yapılan yanlışları da eleştirmiyorlar."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN