Gül'den Davutoğlu'na sürpriz teklif!

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Gül'den Davutoğlu'na sürpriz teklif!
Kayseri Olay Haber -

Muhalefetin ortak adayı olarak ismi ortaya atılan Abdullah Gül; önceki gece sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Gül, İstanbul’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmenin talebinin Gül’den geldiği, Davutoğlu’nun ise görüşmeye gitmeden önce, kendisine yakın bazı milletvekillerinin fikrini aldığı ve bu milletvekillerinin Davutoğlu’na, ‘Gül’le ilgili senaryoların içinde yer almaması’ telkininde bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Gül’ün görüşmede Davutoğlu’nun 24 Haziran seçimleri konusundaki görüşünü aldığı, aday olup olmayacağını sorduğu ve cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda destek talep ettiği ileri sürüldü.

Yakın çevresi Davutoğlu’nun 24 Haziran seçimlerinde adaylık başvurusu yapmayacağını dile getirmişti. Kulislerde, görüşmede Davutoğlu’nun Gül’e bu niyetini tekrarladığı belirtiliyor. Davutoğlu’nun Gül’ün adaylığı ile ilgili ‘Net bir tavır’ sergilemediği dile getiriliyor.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı seçim takvimi açıklandıktan sonra Gül’ün adaylığının, ‘AK Parti’nin kuruluşunda yer alan ancak, son dönemde partiden ve Erdoğan’dan uzaklaşan’ bir ekip tarafından kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

Gül’ün adaylığı konusunda, AK Parti içindeki bazı eski bakanlar ve milletvekilleri ile de temas kurulduğu kaydedilirken, bu görüşmelerin Ankara ayağının, şu anda Meclis dışında olan AK Partili bazı eski bakanlar tarafından yürütüldüğü öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

SÜRPRİZ GÖRÜŞME SONRASI DİKKAT ÇEKEN KARAR!

Erken seçim kararından sonra en çok konuşulan isimlerden biri oldu Abdullah Gül...

Abdullah Gül`ün seçimlerde kime destek vereceği de merak konusuydu...

AK Parti kulislerinde, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimlerde aday olmayacağı konuşuluyor. Dahası da var...

Davutoğlu, AK Parti’nin dünkü grup toplantısına katılmadı.

Eski Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Beşir Atalay da grup toplantısında yer almadı.

Bu arada önceki gün Gül’le görüşmesine ilişkin Davutoğlu’nun yakın çevresinden “Görüşme talebi Gül’den geldi.

Davutoğlu sürece ilişkin henüz pozisyon da almadı. Seçimlerden sonra farklı gelişmeler olabilir” değerlendirmesi geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Abdullah Gül`ün cumhurbaşkanı adayı gösterileceği iddialarına ilişkin dün açıklama yapmıştı...

"Biz bununla ilgilenmiyoruz. Çünkü biz dedikodularla siyaset yapmıyoruz. Bu konunun deklare edilmesi söz konusu olursa, o zaman bizim siyasetimizin gündemine girer. Dolayısıyla biz dedikodular üzerinden ne MKYK`mızda ne de MYK`da herhangi bir şekilde gündem oluşturmayız." dedi.

iha

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN