Zara Haberleri

Zara Haberleri

Son noktayı koydu: Geçit yok! Kıranardı'da belediye harekete geçti

Başkan Palancıoğlu: Zarar görmemek için hiçbir surette kaçak yapı yapmayalım!

Başkan paylaştı!

Memleketten kar manzaraları paylaşımları sürüyor.

Defineciler iş başında

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde defineciler; tarihi kaynar su kuyusunun etrafı iş makinesi yardımıyla kazarak tahrip etti. Olayla ilgili Tomarza Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatıldı.

2650 metre yükseklikte kahvaltı ve yemek keyfi

İç Anadolu'nun en yüksek dağı olan Erciyes'te hizmet veren H2650 Cafe ve Restoran, misafirlerine 2650 metre rakımda teleferik içerisinde manzaralı kahvaltı ve yemek hizmeti veriyor.

Pandemide ahşap oyuncak üreticisi oldu

Kayseri'de plastik oyuncakların çocukların sağlığına zarar vermemesi için her türden ağacı işleyerek oyuncak üreten Mehmet Canleblebici'nin ürettiği ahşap oyuncaklar yoğun ilgi görüyor.

Otomobil park halindeki araca çarpıp takla attı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde otomobil, park halindeki araca çarparak takla attı. Şoka giren kadın sürücü, devrilen otomobilin sunroof'undan çıkarılırken park halindeki 3 araç zarar gördü.

Cumhurbaşkanı onayladı! Kayseri’ye bağlı Müdürlük kuruldu...

Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ataş, iktidarı göreve davet etti: Mango kuruttuğunuz sarayınızdan çıkın!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın sesi oldu. Yaşanan ekonomik sıkıntılara değinen ve AKP iktidarını uyaran Ataş, “Hiçbir olayda sorumluluk almayan, esnafından manavına, marketçisinden çiftçisine, öğrencisinden gazetecisine, halcisinden kebapçısına kadar herkesi terörist ilan eden iktidarı, işçinin, memurun içler acısı hâlini görmeye, çarşıya, pazara çıkmaya, emeklinin derdini dinlemeye, sefa sürdüğü, mango kuruttuğu sarayından çıkıp milletin yanına gitmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Manavgat'a gönül köprüsü

Tekden Fen ve Anadolu Lisesi, yangından zarar gören Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Manavgat Değirmenli İlköğretim Okuluna kırtasiye desteğinde bulundu.

Sayıştay raporundaki Şehir Hastanesi gerçeği! Şirkete hak etmediği para ödemesi yapılmış!

Sayıştay’ın Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Denetim Raporu’nda aralarında Kayseri Şehir Hastanesi’nin de olduğu şehir hastanelerine ilişkin onlarca usulsüzlük tespit edildi. Buna görme Kayseri Şehir Hastanesi ile ilgili olarak tespit edilen bulgular arasında “Hak edilmemiş kira ödemesi” dikkat çekti. Bu miktarın günlük ne kadar olduğu ise merak konusu oldu. Yine “Olmayan tesis için ödeme” konusu da akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Talas'ta yeni kurslar

Talas Belediyesi, geçmişten bugüne sanatın zarafetini yaşamak isteyenlere yönelik hüsn-i hat, çini ve seramik kursları düzenledi.

ERÜ ve Kayseri Şeker Fabrikası anlaştı!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) üniversite sanayi işbirliği kapsamında 'Şeker Pancarı Zararlılarına Karşı Kullanılmak Üzere Bir Nanoformülasyon ve Bunun Üretim Yöntemi' başlıklı patentini Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.'ye lisansladı.

Mahalle sakinlerini dinleyen Yücel: Sokaklar pislikten geçilmiyor!

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, mahallelerin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Yücel bu kez de Gülük Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Mahalle sakinlerinin şikâyetlerini dinleyen Yücel, "Gördüğümüz manzara midemizi kaldırdı. Gülük Mahallesinin sokakları pislikten geçilmiyor" dedi. Sorunlarını Yücel’e anlatan mahalle sakinleri de “Oy zamanı kapımızı çalan Belediye Başkanlarımız bir gece gelinde yaşadığımız yerde kalın, görelim” dedi.

Erciyes'in etekleri kırmızıya boyandı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde üretilen ve kurutularak birçok ülkeye ihracatı yapılan domatesler, Erciyes'in eteklerine serildi. Ortaya çıkan manzara, güzel görüntüler oluşturdu.

Melikgazi'deki okullar eğitim öncesi ilaçlandı

Melikgazi Belediyesi, 6 Eylül'de eğitim ve öğretim dönemine başlayacak okullarda zararlı haşerelere karşı ve korona önlemleri kapsamında ilaçlama çalışması yaptı.

OSB Başkanı Nursaçan: İftiracılar en büyük zararı Kayseri'ye veriyor

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, düzenlediği basın toplantısında müdürlükle ilgili atılan iddialara ve 'Ağır Cezalık Oldular' başlıklı çıkan haberlere cevap verdi. Başkan Nursaçan, OSB'yi aslında kimlerin zarara uğrattığını açıkladı ve zarara uğratanların müşteki haline gelmesinin manidarlığına dikkat çekti. Nursaçan, iftiracıların en büyük zararı Kayseri'ye verdiklerini de dile getirdi.

Vali’den yardım kampanyasına destek çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yangın ve sel afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

Büyükkılıç, Cami Minaresi restoresini yerinde inceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yıldırım düşmesi sonucu zarar gören Seyyid Burhaneddin Cami minaresinin restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Öztürk: Ciğerlerimiz yandı!

Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki Aladağlar Milli Parkı'nda çıkan ve 3 gün sonra kontrol altına alınan yangında 80 hektar alan zarar gördü. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Aladağlar Milli Parkımızda ciğerlerimiz yandı. Ancak orman kahramanlarımız ile yangın daha çok alanı kapsamadan söndürdük dedi.

Çevre isyanı: İnceleme ve soruşturma başlatıldı mı?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Hacılar Organize Sanayi Bölgesinin atıklarıyla tehdit altında olduğu ifade edilen Karpuzsekisi ve Hürmetçi Mahallelilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a konuyla ilgili sorular yönelten Ersoy, “Bazı fabrikalar hayvanların yaylım alanlarına atıklarını bırakmakta, bazıları atıklarını bölgedeki sazlık ve akarsulara dökmektedir. Bu atıkların verdiği zarardan dolayı bölgedeki kaynak suları kurumuş, aktifliğini yitirmiştir” diye konuştu.

Kocasinan'da ekolojik pazar açılıyor

Kocasinan Belediyesi öncülüğünde sağlıklı ürünlerin üretim ve tüketimini teşvik için kurulan 'Yüzde 100 Ekolojik Pazar' 8 Ağustos Pazar günü saat 10.00'da açılıyor. İnsan ve toplum yararına olan çalışmalar yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyesevler Mahallesi'nde hizmete açacakları organik pazara tüm Kayserilileri davet etti.

Kayserispor'dan bin 966 fidan

Yukatel Kayserispor, yangında zarar gören ormanlara dikilmek üzere bin 966 adet fidan bağışı yaptı.

Kayseri'deki depremde hasar gören cami ibadete kapatıldı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Yüreğil Mahallesi’nde meydana gelen 3.8’lik depremin ardından bir caminin içerisinde ve şadırvanında çatlaklar oluşurken, minaresi de zarar gördü. Depremden dolayı hasar gören cami ibadete kapatıldı.

Depremi yaşayan mahallede hasar gören cami ibadete kapatıldı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Yüreğil Mahallesi'nde meydana gelen 3.8'lik depremin ardından bir caminin içerisinde ve şadırvanında çatlaklar oluşurken, minaresi de zarar gördü. Depremden dolayı hasar gören cami ibadete kapatıldı.

Arık: Bu paralar büyük ağabeye mi gidiyor? O yüzden mi ticari sır!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP iktidarı ile Demirören Grubu arasındaki ilişkiyi bir kez daha gündeme taşıdı. Türkiye’nin “Söz konusu doların yeşiliyse gerisi teferruattır” diyen bir iktidar tarafından yönetildiği ifade eden Arık, “Demirören zarar eden Total'i Mehmetçiğin alın teriyle kurulmuş olan OYAK'a yaklaşık 100 milyon dolar kârla satıyor. Bu nasıl vicdan, bu nasıl ahlak, bu nasıl yerlilik, bu nasıl millîlik? Bu Gazi Meclis bunu araştırmayıp da neyi araştıracak?” diye konuştu.

Kazara kendini vurdu

Kayseri'nin Talas İlçesinde tabancayla kazara kendini vuran şahıs yaralandı.

İş yerini kiralayan yağmacılar 300 bin TL'lik demirbaşları götürdü

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde fırıncılık yapmak için bir iş yerini kiralayan şahıslar, kirayı ödemedikleri iş yerinden çıkarken demirbaşları yağmalayarak, iş yerinde 300 bin TL'lik zarara neden oldu. İş yerinin yağmalandığını gören Bünyamin Türkmen ise, Demirbaşlarla beraber 7 aylık kiramız da zararda diyerek, mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

Pazarın nabzını tutan Yücel: Allah vatandaşa yardım etsin!

İYİ Partili Kazım Yücel, Erciyesevler Pazarını gezerek hem pazar esnafının sorunlarını dinledi hem de alış veriş yaptı. Yaptığı alışveriş sonrası bir açıklama yapan Kazım Yücel, "Allah hem pazar esnafına hem de vatandaşımıza yardım etsin. Ne pazarcı memnun ne de pazara gelen vatandaş memnun" dedi

Silahını denerken kendini vurdu

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde, silahını deneyen bir kişi kazara kendini vurdu. Yaralanan şahıs, tedavi altına alındı.

İYİ Partili Çalıksoy, Selin Yaşandığı Süleymanlı ve Yamaçlı’da vatandaşı dinledi!

Talas Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy ile Talas İlçe Başkanı Faik Demir, Cumartesi günü meydana gelen selin yol açtığı zararı yerinde görmek için Talas’ın Süleymanlı ile Yamaç köyünde incelemede bulundu. Çalıksoy, çiftçinin ürünlerinin zarar gördüğünü belirterek, zararların karşılanması için yetkilileri tespit yapmaya davet etti. Çalıksoy, “Sayın valimiz ve yetkililerimizin bir an evvel buralara gelip zarar tespiti yaparak, zararlarının karşılaması gerekmektedir” dedi.