Zabıta Ekipleri Haberleri

Zabıta Ekipleri Haberleri

Hacılarda kantin denetimleri sıklaştı

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, ilçede bulunan okul kantinlerinin zabıta ekiplerince düzenli bir şekilde denetlendiğini söyledi. Özdoğan, ilçede gerekli tüm denetimlerin titizlikle yapıldığını belirtti.

Develi'de denetim...

Develi'de zabıta ekiplerinin fahiş fiyat denetimleri devam ediyor.

Melikgazi Zabıtasından marketlere fiyat denetimi

Melikgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren esnaflara ve iş yerlerine yönelik denetim yaparak fiyat ve gramajları denetledi.

Yaşlı çiftin odunlarını zabıta taşıdı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde görevli zabıta ekipleri, kışlık odunlarını taşıyamayan yaşlı çifte yardım ederek odunlarını taşıdı.

Develi'de zabıta fiyat denetimi yaptı

Son dönemde fahiş fiyat artışlarına yönelik artan şikyet başvuruları üzerine Develi Belediyesi zabıta ekipleri fiyat denetimi yaptı.

Kayseri'de kaçak kömür operasyonu!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çevre Zabıta ekipleri, hava kirliliği ile mücadele kapsamında yaptığı denetimler esnasında 12 ton kaçak kömür ele geçirdi.

Öğrencileri sınava Zabıta yetiştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Bursluluk Sınavı'na hazırlanan öğrencileri sınav günü yalnız bırakmayan Melikgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, sınava geciken öğrencileri sınavına yetiştirdi.

Çolakbayrakdar: 'Zabıta ekiplerimizle vatandaşlara daha sağlıklı bir ortam sunuyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Zabıta Teşkilatlarının 195. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 1-7 Eylül Zabıta Haftası'nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, 'Zabıta ekiplerimiz, her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de büyük bir özveri ile vatandaşlarımıza daha güvenli ve daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için yoğun gayret sarf ediyor' dedi.

Melikgazi Zabıtası yaşlı amcanın pazar alışverişini yaptı

Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri, Tınaztepe pazar yerinde bulunan yaşlı ve felçli amcanın alışverişini yaparak evine kadar bıraktılar.

Kendini yakmaya kalkıştı

Kayseri'de simitçilik yapan bir esnaf, zabıta ekiplerinin tezgahını almasının ardından kendini yakmaya çalıştı. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle esnafın kendini yakması engellendi.

Dilencinin üzerinden bakın kaç para çıktı?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin yaptığı denetimlerde dilencilik yaparken yakalanan bir şahsın üzerinden bin 25 TL para çıktı, zabıta ekiplerince vatandaşların duygu istismarı yapan dilencilere itibar etmemesi uyarısı yapıldı.

Paraları toprağa gömdü

Kayseri'de bir dilenci, dilenerek kazandığı paraları zabıta ekiplerine yakalatmamak için toprağa gömdü. Zabıta ekipleri toprağa kazarak paraları bulurken, dilenciye ise adli işlem yapıldı.

Kayseri'de 'dilenci' operasyonu

Kayseri'de zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, kent merkezinde dilencilik yapan şahıslar yakalandı.

Dilenci parayı bakın nereye sakladı?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığı tarafından duygu sömürüsü yaparak cam silen, mendil satan ve küçük yaşta çalıştırılan çocuklara yönelik denetim gerçekleştirildi. Bir ayda küçük yaştaki 27 çocuk tutanak karşılığı polis merkezine götürülürken, zabıta ekiplerinin dikkati sayesinde bir dilencinin çocuk bezine sakladığı 127 TL para tespit edildi.

Talas'ta zabıta denetimleri sıklaştırıldı

Talas Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini sıklaştırdı. Vatandaşların Ramazan boyunca sağlıklı gıda tüketmesi için ilçedeki fırın ve marketler sık sık denetleniyor.

Develi'de denetim

Develi Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan dolayısıyla fırınlardaki denetimlerini artırdı. Covid 19 salgını nedeniyle maske ve hijyen kontrollerinde bulunan ekipler ayrıca gramaj kontrollerinde de bulundu.

Bu da rezidans dilencisi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, dilencilik yapan şahısların belirledikleri noktalara ticari taksilerle gittiklerini, kiralamış oldukları rezidanslarda kaldıklarını, daha sonra yine ticari taksilerle vatandaşların para dışında vermiş oldukları yiyecekleri çöp konteynerlerinin yanına veya içerisine atarak rezidanslara döndüklerini tespit etti.

Yok artık dedirten tablo!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı duygu sömürüsü yapan dilencilere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürürken, duygu istismarında yeni bir yöntemi tespit etti. Zabıta ekipleri, evinden poşetle getirmiş olduğu yiyecekleri çöp konteynerlerinin içinden toplamış gibi davranarak, yanında bulunan çocuğu ile birlikte para toplayan kadına müdahale etti.

Zabıta ekiplerinden örnek davranış

Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri, covid-19 aşısı olamayan yaşlı hasta çifte yardımcı olarak sağlık merkezinde aşı yaptırdılar.

Hacılar zabıta ekiplerinden mesafe denetimi

Hacılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyeri denetimleri kapsamında başta gıda satışı yapılan yerler olmak üzere bakkal ve marketlerde denetim yaptı. Ekipler hem işyeri sahiplerini hem de vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Develi'de maske denetimi

Develi Belediyesi zabıta ekipleri esnafa yönelik olarak maske ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Büyükşehir zabıtası işi sıkı tutuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, yeni kontrollü normalleşme sürecinde şehirde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri, düşük orta ve yüksek risk gruplarında belirlenen kapasite oranlarına göre 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösteren yeme, içme meknlarında denetimler gerçekleştirerek, uyarılarda bulundu.

Büyükşehir'den büyük jest

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kısıtlama gününde eksi 5 derecede görev yapan emniyet mensubu polislere, bekçilere ve zabıta ekiplerine Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın selamlarını ileterek, sıcak çay ve sandviç ekmeği ikram etti.

Büyükşehir Zabıtasından Erciyes'te denetim

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda ekipler dünyanın ve Türkiye'nin sayılı kayak merkezlerinden Erciyes'te kayak sezonunun açmasıyla birlikte denetimlerine başladı.

Zabıta ekiplerinden sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri denetimlerini titizlikle sürdürüyor.