Yuva Haberleri

Yuva Haberleri

Başkan Çolakbayrakdar: 'Dönüşümle 764 aile kışı sıcak evinde geçiriyor'

Kocasinan Belediyesi'nin ilçeye ve Kayseri'ye değer katacak vizyon projelerin başında gelen Kentsel Dönüşüm Projeleri tüm hızıyla devam ediyor. İlçe belediyeler ölçeğinde Türkiye'deki en büyük kentsel dönüşüm projeleri yapan belediye olduklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 764 aile bu kışı, sıcacık yuvalarında geçirdiklerini söyledi.

Kocasinan, 2021 yılında 3 bin 252 mutlu evliliğin temelini attı

Sosyal belediyecilikte örnek olacak çalışmalara imza atan ve genç çiftlerin yuva kurması için her turlu fedakarlık örneği gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2021 yılında evlendirme dairesine başvuran 3 bin 252 çiftin nikah işlemlerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Akdem yapı 2022’ye yeni projeleriyle giriyor

Kayseri’de son yıllarda inşaat sektöründeki yatırımları ile dikkat çeken Akdem Yapı, 2022 yılına da üç yeni proje ile giriyor.

Şarampole yuvarlanan motosikletin sürücüsünden acı haber

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde şarampole yuvarlanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.

Meclis'te dikkat çeken konuşma...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara tepki göstererek, “şahlanacak” dedikleri ekonominin uçurumdan aşağı yuvarlandığını söyledi. AKP'nin iktidara geldiğinde 8 milyon olan icra dosya sayısının bugün 31 milyona yükseldiğini kaydeden Ataş, “Vatandaş sefaletin, yokluğun pençesine itilmiştir” dedi. “AKP vatandaş üzerinde yeni deneyler yapıyor. Zengin daha zenginleşiyor, fakir daha fakirleşiyor” diyen Milletvekili Ataş, “Dolar 10 lira olacak, dedikleri için insanları ‘vatan haini’ ilan ediyorlardı. Bugün ise ‘dolar 10 lira olacak’ diyenleri yerli ve millî ilan ediyorlar” sözleriyle de dikkat çekti. Meclis’te emeklilere ve memurlara yönelik de iktidara çağrı yapan Ataş, iktidarın “halktan uzak” dediği ekonomi politikalarına da tepki göstererek, “AKP ‘bay bay Türk Lirası’ deyip millî paramızı dolara bağlıyor, ama milletimiz de ilk seçimde size ‘bay bay AKP diyecektir” şeklinde konuştu.

Kocasinan, mutlu yuvalar inşa etmeye devam ediyor

Kocasinan Belediyesi'nin yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında Uğurevler anahtar teslim töreninin ardından bu sefer de Seyrani kentsel dönüşüm konutlarının anahtar teslim törenini gerçekleştirecek.

Rüzgar nedeniyle yıkılan leylek yuvası onarıldı

Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'nde telefon direğinin kırılması sonucu yere düşen leylek yuvası, onarıldıktan sonra yerine yerleştirildi.

Talas'ta haşerata erken önlem

Talas Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesi yuvalarına çekilen, sinek ve haşerata karşı larvasid biyosidal uygulama çalışması gerçekleştirdi. Böylece, yaz aylarında sorun oluşturan sinek ve haşerata karşı mücadele için erken çalışma başlatılmış oldu.

Kocasinan'da kentsel dönüşüm...

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle eski binaların yıkımı devam ederken bir yandan da daha modern bir yapılaşmayla taçlandırılan Seyrani'de yeni yapılacak olan 4 ana aksın alanını ile çevre düzenlemesini inceledi. Yapılan çalışmalarla vatandaşların bu kışı, huzurlu bir şekilde sıcak yuvalarında geçireceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Seyrani' ye yeni bir çehre, Kayseri'ye ise yepyeni bir bölge kazandıracaklarını vurguladı.

Develi'de otomobil şarampole yuvarlandı: 1 ölü

Kayseri'nin Develi ilçesinde otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

MMO Kayseri Şube Başkanı Varol: 'Her aile için yuva ne ise, milletimiz içinde vatan o dur'

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Feci kaza: 3'ü ağır, 5 yaralı

Kayseri'de otomobilin yoldan çıkıp şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada aynı aileden 3'ü ağır 5 kişi yaralandı.

Neriman Korkmaz yuvaya döndü

Turkuaz Seramik OSB Teknik Koleji eski oyuncusu Neriman Korkmaz ile yeniden anlaştı.

Otomobil 200 metre aşağıya yuvarlandı

Kayseri'nin Talas ilçesindeki viyadük kenarından 200 metre aşağıya yuvarlanan otomobilde kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti.

Ölümlü kaza!

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 3'ü ağır 5 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 2'si kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Pınarbaşı'da feci kaza: 3'ü ağır, 5 yaralı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 3'ü ağır 5 kişi yaralandı. Ağır yaralılar, otoyola inen ambulans helikopterle hastaneye nakledildi.

OSB Teknik Koleji kayıtlarına büyük ilgi

Türkiye'nin en modern eğitim yuvalarından birisi olan Kayseri'nin ilk ve tek ücretsiz özel koleji durumundaki Özel Kayseri OSB Teknik Koleji'ne ön kayıtlar devam ediyor. Kayıtların alınmaya başlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören okula iki haftada yaklaşık 450 öğrenci ön kayıt yaptırdı.

Traktör sulama kanalına yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı

Kayseri'nin Sarız ilçesinde traktörün sulama kanalına devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Beyza Dursun ve Mervenur Oktay yuvada kaldı

Turkuaz Seramik OSB Teknik Koleji yeni sezon öncesi iç transferde kaptan Beyza Dursun ve Mervenur Oktay ile yeniden anlaştı.

Kocasinan'da leylek yuvaları misafirlerini ağırlamaya başladı

Kocasinan Belediyesi tarafından yapılan leylek yuvaları, misafirlerini ağırlamaya başladı. Eşrefi mahluk olan canlılara gösterdiği hassasiyetiyle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Hoşgörü diyarı Kayseri'mizde yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan'da değerli olduğunu gösteriyoruz.' dedi.

Leylekli köy

Kayseri'nin Hacılar ilçesine bağlı Hürmetçi Mahallesi'ndeki elektrik direklerinin çoğunun üzerine yuva yapan leylekler, güzel görüntüler oluşturdu.

Zehra Coşkunsu yuvada kaldı

Turkuaz seramik OSB Teknik Koleji yeni sezon öncesi iç transferde Zehra Coşkunsu ile yeniden anlaştı.

Başkan Büyükkılıç'tan otizmli Ayşe Nisa'ya 'kedi' sürprizi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde Otizmli Ayşe Nisa'ya güzel bir sürpriz hazırladı. Annenin talebi üzerine harekete geçen Başkan Büyükkılıç, 10 yaşındaki otizmli Ayşe Nisa Bostan'a kedi sahiplendirerek, yuvası ve mamasıyla birlikte kedi bakım seti hediye etti.

Böyle olur antrenörün düğünü

Kayseri'de futbol antrenörlüğü yapan Hasan Yuvacı, nikahını futbol sahasında yetiştirdiği sporcularla beraber kıydırdı.

Kocasinan'dan küçük dostlara sıcak bir yuva olacak 'Kedi Kasabası'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın 'Çevreye Saygılı Şehirler' konu başlığıyla açıkladığı ve Kayseri'de yine bir ilk olan, 'Kedi Kasabası' projesi hayata geçiyor. Projelere hız kesmeden farklı çalışmaları hayata geçirmeye başladıklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, 'İnsan odaklı' projelerin yanı sıra bütün canlılara yönelik sorumlulukların olduğuna dikkat çekerek, 'Allah'ın yaratmış olduğu canlıları unutmuyoruz. Hoşgörü diyarı Kayseri'mizde yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan'da değerli olduğunu gösteriyoruz' dedi.

O sürücüye 15 yıl hapis cezası

Kayseri'de aracı şarampole yuvarladıktan sonra araç sürücüsünü tabanca ile öldüren şahsa 15 yıl hapis cezası verildi.

Doğaya ve Çevreye değer veren belediyeden leylekler için güvenli yuva

Çevreye ve doğaya değer veren projelerine bir yenisini daha ekleyen Kocasinan Belediyesi, ilkbaharın habercisi olan leyleklerin göç yolu üzerinde bulunan Kızılırmak Havzası'ndaki kırsal mahallere leylek yuvası yaptı. Doğadaki tüm canlılara karşı sorumluluklarının olduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Ekolojik dengenin ve doğal güzelliklerin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.' dedi.

Kocasinan'ın kentsel dönüşümüyle 336 aile, yeni evlerinin heyecanını canlı yayınla yaşayacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, pandemi nedeniyle Yunus Emre dönüşüm konutlarının 1.Etabı, kura çekiminin yapılacağı salona herhangi bir hak sahibinin alınmayacağını belirterek, kura çekimi belediyenin sosyal medya hesaplarından ve Kayseri'nin yerel televizyon kanallarından canlı olarak izlenebileceğini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, Yunus Emre dönüşüm konutlarının 1. Etabı, 16 Ocak Cumartesi Günü saat 13:00'te noter huzurunda gerçekleşecek olan kura çekimiyle 336 aile canlı yayınla yeni yuvalarına kavuşacaklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi, Yunus Emre Mahallesi'nde kura çekecek!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın en büyük Kentsel Dönüşüm Projeleri'nden biri olan Yunus Emre dönüşüm konutlarının 1. Etabı, 16 Ocak Cumartesi Günü saat 13:00'te noter huzurunda gerçekleşecek olan kura çekimiyle 336 aile canlı yayınla yeni yuvalarına kavuşacak. Türkiye'de örnek projelere imza atan ve Kocasinan'ı geleceğe taşıyacak hizmetler üreten Başkan Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan için tarihe geçecek önemli bir adım daha atılacağını vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar, 'Dönüşümle 825 aile bu kışı sıcacık evlerinde geçiriyor'

Hayalleri gerçekleştirerek, mutlu ve huzurlu yuvalar inşa eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 825 aile bu kışı, sıcacık yuvalarında geçirdiklerini söyledi.