Yazı Haberleri

Yazı Haberleri

Hiç insan anasını, babasını açlığa mahkum eder mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerine konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Açlık sınırının 4 bin liranın üzerinde olduğu bir ülkede en düşük emekli maaşını 2 bin 500 lira yapmak emekliyi açlığa mahkum etmek demektir. Emekli kimdir? Emekli, bu ülkenin anasıdır, babasıdır. Hiç insan anasını babasını açlığa mahkum eder mi? Etmez. İşte bu zalim iktidar ediyor, yazıklar olsun.” diye konuştu.

7 kişiye ceza!

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonu yaptığı kontrollerde, yasa dışı avlanan 7 ceza yazıldı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Çalıksoy: Kayseri o iller arasında neden yok?

Talas Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Kayseri’nin teşvik ve desteklerden faydalanamadığını belirterek, “Elindekileri bir bir kaybeden Kayserimiz ne yazık ki teşviklerden, karşılıksız mali desteklerden de hak ettiği payı alamıyor. Merkez, kırsala yine gereken desteği vermiyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız kaderine terk ediliyor” dedi. Çalıksoy, karşılıksız mali desteklerin verildiği IPARD konusuna da dikkat çekerek, “Emsal iller var, ama Kayseri yok. ‘Kayserili işini bilir’ diyerek, Kayseri’yi yıllardır ötekileştirenlerin ve bu ötekileştirmeyi sadece seyredenlerin eseridir bu tablo. Kayseri kaybediyor!” diye konuştu.

O kooperatif mağdurlarına kötü haber! Kış günü sokağa mı atılacaklar?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, vatandaşların evlerinden tahliye edilmeleri için icra dairesince kolluk kuvveti talep edilmesine yönelik resmi yazıyı paylaştı ve bu duruma tepki gösterdi.

Kaçak ördek avlayan şahsa ceza

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçak olarak avlanan 1 kişiye ceza yazıldı.

Çelik: '10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyorum'

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

Mehmet Büyüksimitci: 'Gazetecilerin çabaları kuşkusuz takdire şayandır'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yazılı bir açıklama yaparak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Büyükşehir'den yeni uygulama! Hem de ücretsiz...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından akıllı şehir projeleri kapsamında yazılımı yapılan, ruhsatlı binaların gösterilmesi ve eklenebilmesini sağlayan ve isteyen ilçe belediyelerinin ücretsiz kullanabileceği projenin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Büyüksimitci: 2022 hedeflerimize odaklanacağız

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci yeni yıl dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 2022'nin Türkiye başta olmak üzere tüm dünyaya sağlık, barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

Melikgazi'de o yapılar yıkılıyor...

Melikgazi Belediyesi mağduriyet yaratmadan metruk binaları yıkımını yaparak çarpık yapılaşmayı sorun olmaktan çıkartıyor. Bu kapsamda Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde bulunan eski metruk yapıların yıkımı yapıldı.

'Gül'ün damadından 2,5 milyon dolar, oğlundan 150 Cumhuriyet altını!'

Turktime yazarı Talat Atilla, "Skandal! Abdullah ve Hayrünnisa Gül'ün kayıp altınları!" başlıklı yazısının ardından Gül ailesi ile ilgili “Gül'ün damadından 2,5 milyon dolar, oğlundan 150 Cumhuriyet altını!” başlıklı dikkat çeken bir yazı daha kaleme aldı.

Abdullah Gül ve Hayrünüssa Gül'ün "kilolarca altını buhar" oldu!

Turktime yazarı Talat Atilla "Skandal! Abdullah ve Hayrünnisa Gül'ün kayıp altınları!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. "Aldığım bilgilere göre Abdullah Gül, eşi Hayrünüssa Gül ve eski bir AK Parti milletvekilinin karıştığı bir olay, Türk siyasetinin en ilginç vakalarından birisi olmaya aday" diyen Atilla, Gül çiftinin altınlarının nasıl buharlaştığını yazdı.

Kocasinan Belediyesi’nde sınav skandalı

Kocasinan Belediyesi’nde düzenlenen görevde yükselme ve ünvan değişikliği ile ilgili yapılan yazılı sınavında en düşük puanı alan kişinin sözlü sınavda yüksek puan verilerek müdür yapıldığı öğrenildi. Yazılı sınavda başarılı olanlar arasında sadece vekil müdürlerin sözlü sınavda başarılı sayıldığı, diğer memurların başarısız sayıldığı ortaya çıktı.

TUYAD Başkanı Özaydın, MHP’li vekile seslendi: Nedeni TÜRKSAT değil! RTÜK’e de yazı yazmasını istiyorum!

MHP Milletvekili Baki Ersoy'un, TÜRKSAT'a yazılı başvurusunun ardından TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın'dan dikkat çeken yanıt. Türkiye’de 1100 televizyon kanalının 425’e düştüğünü belirten Özaydın, “Bu düşüşün nedeni TÜRKSAT kiraları değil. RTÜK’ün almış olduğu ruhsat ücretleri. Dolayısıyla aynı milletvekilimizden bir de RTÜRK’e yazı yazmasını istiyorum” dedi.

Kayseri Milletvekili Bakan’a böyle seslendi: Vebalin altında kalırsınız!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmada iktidara tepki göstererek, “2022 yılı yokluk ve yolsuzluk bütçesidir” dedi. Milli Savunma Bakanlığı bütçesi üzerine söz alan Ataş, yaşanan sıkıntıları gündeme taşıyarak, “Milletin bu kadar parasını hatalı politikalarla çöpe atmaya kimsenin hakkı yoktur, yazıktır günahtır” ifadelerini kullandı.

Çevirinin Önemini Göz Ardı Etmeyin

Uluay Çeviri son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan çevirmenlik konusunda alanının önde gelen isimleri ile çalışır.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde ihtiyaçlar gideriliyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, bölgeye yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Müdür "Sayı az" deyince, MHP İl Başkanı "Beni de yazın" dedi!

MHP il yönetiminden sağlık kuruluşlarına ziyaret...

Büyüksimitci: Öğretmenlerimizi selamlıyorum

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 'Türkiye'nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz' dedi.

Palancıoğlu: Hız kesmek yok!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile bir toplantı yaparak Yıldırım Beyazıt Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son gelişmeleri masaya yatırdı. 236 dairelik 6 bloktan oluşan büyük bir kentsel dönüşüm çalışması ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi yeni bir çehreye kavuşacak.

Gemerekliler’den doğaya 2 bin fidan

İstanbul, Ankara ve Kayseri Gemerekliler Derneklerinin katkıları ile 'Geleceğe Nefes' milli ağaçlandırma günü kapsamında, Gemerek'e 2 bin fidan dikildi. Aynı bölgeye Gemerekli şehitler ve gaziler anısına 50 tane de meyve ağacı dikilirken, ağaçların üzerine şehitlerin ve gazilerin isminin yazılı olduğu kağıtlar asıldı.

İYİ Parti Akkışla ilçe Başkanı belli oldu

İYİ Parti Akkışla İlçe Başkanı belli oldu. Yeni Başkan görev yazısını teslim aldı.

7 projenin temeli atıldı, 5 projenin de açılışı yapıldı

Yazın olduğu gibi sonbaharda da 7 projenin temelini atarken 5 projenin de açılışını gerçekleştiren Kocasinan Belediyesi'nin yatırımlarıyla Kocasinan, her alanda cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İnsan ve sosyal odaklı projelere imza atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yaptığımız hizmetlerle Kocasinan, her geçen gün büyüyor, gelişiyor ve güzelleşiyor' dedi.

Büyükşehir'den kapsamlı 'coğrafi bilgi sistemleri' sunumu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, özel sektörde, akademik araştırmalarda, kamu kurumlarında ve vatandaşlar tarafından oldukça yoğun olarak kullanılan Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ile ilgili yazılım ve uygulamaların anlatıldığı kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Üniversite öğrencileri, Büyükşehir'in bu çalışmalarından çok memnun kaldıklarını söylediler.

Doktor saldırı anını anlattı

Kayseri'de yazılan ilacın markasını beğenmediği için hastanın saldırısına uğrayarak yaralanan doktor, o anları anlatarak, 'Eşime saldıracak diye adamı kucakladım ve o sırada çeneme yumruk yedim' dedi.

Yasadışı avlananlara para cezası

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, yasadışı av yaptığı belirlenen 6 kişiye para cezası yazıldı.

Melikgazi'de coğrafi tabanlı akıllı veri arşiv yazılım eğitimi

Melikgazi Belediyesi personeline yönelik, Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Melikgazi yapay zek ile coğrafi tabanlı veri keşfi, saklama ve arşiv yazılımı geoidi eğitimi düzenlendi.

Kumar oynayan 5 kişiye ceza yazıldı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, kıraathanede kumar oynayan 5 şahsa cezai işlem uygulandı.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümünde millet olarak onu saygı ve şükranla anıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Keriman Fırıncıoğlu-Erkan İlkokulu'nun Temeli Atıldı!

Melikgazi Belediyesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde hayırsever iş birliği ile yapımına başlayacağı 20 derslikli Keriman Fırıncıoğlu-Erkan İlkokulu'nun temelini attı.