Yavru Haberleri

Yavru Haberleri

Duygulandıran görüntü! İyi ki böyle insanlar var!

Duygulandıran görüntüler...Videoyu izleyenler, “İyi ki böyle insanlar var” şeklinde yorum yaptı.

Büyükkılıç: Çocuklarımız geleceğimizdir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Çocuklarımız, yavrularımız geleceğimizdir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz varislerimizdir. Çocuklarımıza çok daha iyi bir gelecek için çalışıyor, onları gözetiyoruz' dedi.

Kayseri'de bir ilk! Suni tohumlamayla manda doğdu...

Kayseri'de Damızlık Manda Yetiştiriciler Birliği tarafından 'Halk Elinde Manda Islah Projesi' kapsamında yapılan çalışmalarda yüzde 100 yerli olan suni tohumlama ile ilk manda yavrusu dünyaya geldi. Yeni doğan yavruya ise sahibi tarafından Küçükhisar ismi verildi.

Göl ve göletlere 678 bin yavru balık bırakıldı

Kayseri'de, vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıdaya ulaşması, ticari ve amatör amaçlı balıkçılığın desteklenmesi ve su ürünleri kaynaklarının gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için 13 farklı göl ve göletlere 2021 yılı içerisinde 678 bin 575 adet yavru balık bırakıldı.

Çolakbayrakdar'dan genç ve çocuklara özel tesis

İlçede yaşayan çocuklar için birbirinden önemli hizmetler ve projeler hayata geçiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, son olarak Yenişehir Mahallesi'ndeki Ahmet Eskiyapan İlkokulu'nun bahçesine kapalı spor salonu kazandırdı. Modern salonu yerinde inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, yeni eğitim öğretim döneminde çocuklara hizmet vermeye başlayacağını vurgulayarak, 'Hizmetlerimizle geleceğimizin teminat yavrularımızın, Kocasinan'da yaşamanın ayrıcalık olduğunu gösteriyoruz' dedi.

Finali Başkan Çolakbayrakdar yaptı!

Kocasinan Belediyesi Kültür ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yaz kurslarına katılan çocuklar ve gençler için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın katılımıyla Barsama Mesire Alanı'nda piknik etkinliği düzenlendi. Çocuklarla ve gençlerle birlikte oyunlar oynayan Başkan Çolakbayrakdar, 'Yapmış olduğumuz bütün çalışmalar, geleceğimizin teminatı yavrularımız içindir' dedi.

Ayağı kırılan yavru kedi yardım bekliyor

Kayseri'nin Develi ilçesinde sokakta ayağı kırık şekilde bulunan yavru kedi tedavi için yardım bekliyor.

Büyükkılıç, Yıldızlar Karate Şampiyonası açılışına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası'nın açılış törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri'mizin kültür elçileri olarak döneceklerine inandığımız bu yavrularımıza başarılar diliyorum. Başarılar çocuklar' dedi.

Büyükkılıç: Koronavirüs ile ilgili bir miktar hareketlilik var...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte bir eğitim kurumunda düzenlenen 'Dahi Çocuklar Akademisi' açılış törenine katıldı. Büyükkılıç, 'Geleceğimiz olan yavrularımızın donanımlı olması, günün koşullarına uyarlanması, onların eğitimli olması ve geleceğimizi aydınlatması çok önemlidir' dedi.

Yangında balkonda mahsur kaldı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir evin mutfağında çıkan yangında maddi hasar meydana gelirken, yangından kaçarak balkonda mahsur kalan yavru köpeği itfaiye ekipleri kurtardı. Köpeğin sahibi kadın, 'yoldaş' ismini verdiği köpeği biran olsun elinden bırakmadı.

Harikalar Diyarı minik üyeleri ile şenlendi

İç Anadolu'nun en büyük hayvanat bahçelerinden olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde iki yavru aslanın daha dünyaya gözlerini açmasıyla, 2021 yılında doğan yavru hayvan sayısı 39 oldu.

Yaralı yavru baykuşlar tedavi altına alındı

Kayseri'nin Bünyan ve Kocasinan ilçelerinde duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı ve bakıma muhtaç bir şekilde bulunan 2 adet yavru baykuş, gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Ağaçta mahsur kalan yavru kediyi belediye ekipleri kurtardı

Kayseri'nin Develi ilçesinde ağaçta mahsur kalan kedi, belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Hayvanat Bahçesi'nde yeni yavruların sevinci yaşanıyor

İç Anadolu'nun en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde yaz dönemi ile birlikte doğumlar arttı. Hayvanat Bahçesi'nde aslan, geyik, lama ve kurt yavru sevinci yaşanıyor. Sevimli yavrular ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Annesiz kalan yavru kedilere Yahyalı Belediyesi sahip çıktı

Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'nde annesi tarafından terk edilen yavru kedilere belediye ekipleri sahip çıktı.

Büyükkılıç, 'Öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerine fırsat sağlıyoruz'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı önemli bir kültür yatırımı olan Belsin semtindeki Sezai Karakoç Kütüphanesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, 'Yavrularımıza pandemi koşullarını göz ardı etmeden, olumlu şekilde hizmet etmek amacıyla temiz bir ortamda kütüphane hizmetleri vermekteyiz' diye konuştu.

Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı önemli bir kültür yatırımı olan Belsin semtindeki Sezai Karakoç Kütüphanesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, 'Yavrularımıza pandemi koşullarını göz ardı etmeden, olumlu şekilde hizmet etmek amacıyla temiz bir ortamda kütüphane hizmetleri vermekteyiz' diye konuştu.

Yavru kartala annesi gibi bakılıyor

Niğde'nin İli Bor ilçesinde duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan yavru kartal, gerekli bakım ve tedavisi için Niğde Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine oradan da Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı Sultan Sazlığı Milli Park görevlilerine teslim edildi.

Türkiye'nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hayırsever-Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Türkiye'nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi'nin Kayseri'ye kazandırıldığını belirterek, merkezin mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Başkan Büyükkılıç, 'Yavrularımızın engelsiz bir biçimde sorunlarını paylaşarak yetişmesi ve topluma kazandırılması amacıyla çok güzel bir merkez ortaya çıktı' dedi.

'Yüreğimin parçasıydın sen' diye göz yaşı döktü

Sosyal medyada, ölen muhabbet kuşu için Dışarıya da çıkarmadık, evde korona virüs de yoktu. Yavrum, yüreğimin parçasıydın sen diyerek ağladığı görüntüler büyük ilgi gördü.

O ilçede “2 kurt” paniği

-20 dereceyi gören Kayseri’nin Bünyan İlçesi’nde 2 kurt yavrusunun ilçe merkezinde görülmesi paniğe neden oldu.

‘Yavru köpeği işkenceyle öldürdüler’

Kayseri Hayvan Hakları Derneği’nden yapılan açıkalamada Sarıoğlan İlçesi Çiftlik Mahallesi’nde yavru köpeğin işkenceyle öldürüldüğü,sorumlu şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunulacağı bildirildi.

Dilek 3 aylık oldu!